Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gigabyte Ga-m61sme a dysk seagate sypie się system

misiotaki 30 Dec 2008 01:05 2259 10
    misiotaki
    Level 10  
    Witam . Mam problemy z komputerem mianowicie posiadam płytę jak w tytule i twardziela seagate barracuda 160 giga. Wszystko niby pracuje w porządku ale pod moją nieobecność w domu (dłuższy okres) dwa razy wysypał się system. Po powrocie zacząłem w nim grzebać i np gdy chcę zainstalować servi packa 3 to podczas instalacji system się zwiesił a po restarcie już nie odpalił tzn naokrągło próbował się zrestartować. Dysk ma utworzone dwie partycje po 80 gb i gdy we właściwościach dysku C uruchamiam sprawdzanie błędów to na drugim etapie operacji system się zwiesza i po pewnym czasie komp się restartuje ale już z rozsypanym windowsem. Sprawdzanie dysku d przebiega bez zarzutów. Dysk jest podłączony na sata 2 i co najdziwniejsze jak założe stary dysk na ide komp działa bez zarzutu. Zauważyłem też że gdy się system zwiesza to dysk mocno się nagrzewa w okolicy elektronki (palcem nie dotkniesz). Zawiozłem dysk do kumpla wpiąłem uzbrojonego w windowsa pod jego komputer i działał bez zarzutu!!! Komp był kupiony kompletny i ju z był reklamowany bo przerywało zasilanie na płytę głóną i komp momentalnie stawał czy to mogło uszkodzić płytę? Liczę na Waszą pomoc. Może ktoś miał ten sam problem?
    Płyta gigabyte ga-m61sme-s2
    Hdd Seagate barracuta 7200.10 180giga stx-l3510
    Procek AMD Athlon(tm) 64 x 2 dual core 4000+
    2 gb pamięć 2 x 1gb Geil
    zasilacz Qltec 400 watt
    Grafa galaxy.
    Pozdrawiam Tomek
    mat_ed
    Level 43  
    Pobierz MHDD i wykonaj skan dysku - 2x F4. Wyniki przedstaw na forum.
    Z programu HDTune wklej screen z zakładki Health.
    misiotaki
    Level 10  
    Nie rusza
    FF ERR INDX CORR DREQ DRSC WRFT DRDY BUSY AMNF T0NF ABRT IDNF UNCR BBK 00
    [ Drive parameters - PRESS F2 to DETECT ] [ Current position ]

MHDD PCI Scan module v2.3
    PCI BUS ver: 0.16
    PCI Last Bus: 5

Created directory : "CFG"
    Primary channel disabled. To enable see MHDD.CFG
    Autodetect disabled. To enable see MHDD.CFG

Primary port 1F0h is disabled. To enable see MHDD.CFG

PORT 170h (Secondary controller)
    3. [ ]

PORT 100h (PC-3000 board)
    5. [ ]
    --------------------------------------------------------------------------------
    WARNING: PRIMARY CHANNEL DISABLED FOR YOUR SAFETY
    WARNING: SLAVE DEVICES NOT SUPPORTED
    Enter HDD number [3]:
    mat_ed
    Level 43  
    Ten dysk to ATA czy S-ATA? Na screen'y z HDTune czekamy w dalszym ciagu.
    misiotaki
    Level 10  
    SATA 2

Dodano po 1 [minuty]:

FF ERR INDX CORR DREQ DRSC WRFT DRDY BUSY AMNF T0NF ABRT IDNF UNCR BBK 00
    [ Drive parameters - PRESS F2 to DETECT ] [ Current position ]

MHDD PCI Scan module v2.3
    PCI BUS ver: 0.16
    PCI Last Bus: 5

Primary channel disabled. To enable see MHDD.CFG
    Autodetect disabled. To enable see MHDD.CFG

To get help press <F1> or type "HELP"

MHDD>
    mat_ed
    Level 43  
    Wejdz do BIOS-u ,przejdz do intergrated peripherals - serial-ata raid config - ustaw na disabled. Sprobuj uruchomic MHDD ponownie.
    misiotaki
    Level 10  
    Disc boot failure insert system disk and press enter
    mam odpalić go w disablet z płyty bo na razie wróciłem na enablet? Sorki ale w biosie mało grzebie i prosze o cierpliwość.
    Dysk d nie traci danych chodzi normalnie za każdym razem formatuje tylko c.

Dodano po 4 [minuty]:

Boli dać 50 pln za diagnostyke tym bardziej że mam cienko. Kombinuje zatem czy płyta czy dysk jakby nie było 50 pln to jakaś jedna piąta jednej z tych dwóch rzeczy drogą nie chodzi

Dodano po 3 [minuty]:

Jak zwiesi się na właściwościach dysku c to jak szybko zrestartuje to system wraca ale generalnie raczej pamięta się po resecie na wyłączniku głównym aczkolwiek nie jest to regułą. proces zwieszania postępuje powoli najpierw zwiesza się okno z aplikacją sprawdzania dysku we właściwościach potem ekran na końcu mysz i koniec jak dłużej go tak potrzymam to sypie system

Dodano po 2 [minuty]:

I jeszcze jedna ważna rzecz mam hp 5180n photosmart jak zainstalueje tę drukarkę to biega normalnie ale jak uruchamiam system to mam monit że jest problem z aplikacją hp cpu i musi ona zostać zamknięta potwierdzam to ale drukarka chodzi dalej
    mmm777
    Level 30  
    Quote:
    Dysk d nie traci danych chodzi normalnie za każdym razem formatuje tylko c.

No to miałem jakby to samo...
    Inna płyta, tyle że też od Gigabyte.
    System chodził jakiś czas, potem sypał się przy starcie, w końcu znikała partcja.

Nie wiem co to było, mobo leży i czeka...
    Zacząłem podejrzewać, czy przypadkiem nie miało to związku z Xpress Recovery - to znaczy, BIOS jakoś (bez sensu) uruchamiał to przy starcie i uszkadzał partycję z systemem.
    misiotaki
    Level 10  
    Zmieniłem płytę i problem znikł a był nim chipset na szczęscie obyło się bez serwisu . Dzięki Wszystkim za pomoc