Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zrobić cewke akustyczną????

majkel l 29 Paź 2002 18:29 6067 7
  • #1 29 Paź 2002 18:29
    majkel l
    Poziom 2  

muszę zrobić cewkę 0,22 mH ale nie wiem jak sie do tego zabrać. Uprzejmie proszę o pomoc

• #3 15 Gru 2002 07:42
    DSPEAKER
    Spec od akustyki

No i do roboty.

• #4 12 Sty 2003 18:01
    Tasior
    Poziom 15  

ja jak robiłem zwrotnice (18dB/okt) to uzyłem programu cool edit do zrobienia bałego szumu zapiąłem wzmacniacz do karty dzwiękowej i analizowałem sygnał na wyjściu zwrotnicy
    cewki na pocz ątek zrobiłem na oko natomiast znałem wartości kondensatorów
    zeby dostroić cewkę wkładałem w nią śrubę żelazną (rdzeń) i obserwowałem co się dzieje
    p około 3 godzinkach strojenia zgrubnego podłączyłem zamiast rezystora obciążającego głośnik i dalej stroiłem
    po kilku godzinkach żmudnej dłubanki otrzymałem zarąbiste zwrotnice a kolumny sziałają teraz krystalicznie czysto !!!!

hehe
    ja sobie tak poradziłem

• #5 13 Sty 2003 03:32
    Tremolo
    Poziom 43  

no co do cewki ze śrubą działają nieliniowo - dławik w takim układzie działa logarytmicznie lub jakoś inaczej w przeciwieństwie do liniowej cewki powietrznej, taka cewka nielin. może wprowadzić sporozniekształceń do układu. Przekonałem się o tym ostatnio wsadzając potężną cewke rdzeniową pod głośnik. Wzbudzało się to strasznie. Dobre efekty dają cewki rozmagnesywujące kinol z rubina... i do tego nie są rdzeniowe

• #6 15 Sty 2003 19:29
    Tasior
    Poziom 15  

acha oczywiściw wkładając śrube obserwowałem so sie dzieje i w ten sposób wiedziałem czy dowinąć czy odzwinąć zwojów
    odtarecznie nie ma żadnego rdzenia bo jakoś nie uznaje zwrotnic z rdzeniem .... to pewnie tylko tanie firmy zakładająć żeby zaoszczędzić na miesdzi .... w końc żelazny rdzeń wychodzi taniej niż miesziany drut

• #7 16 Sty 2003 18:54
    DSPEAKER
    Spec od akustyki

Jest pewien plus tego eksperymentu ,kolega przekonał się "dousznie" jak działa cewka ,ale ja też kiedyś się tak bawiłem.

• #8 09 Cze 2006 18:53
    marcin elek
    Poziom 17  

ja mam propozycje kupić odpowiednią cewkę i po krzyku

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo