Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zagadka dla dziadka. jak połączyć?

Tubal Kain 30 Dec 2008 12:05 3042 5
    Tubal Kain
    Level 2  
    TV sharp LC-32D44E
    dvd recorder panasonic DMR-EH57
    magnetovid vhs oldschoolowiec SANYO (brak wejsc EURO) tylko czincz
    dekoder upc thomson

Dzień dobry forumowicze : Im więcej czytam jak to podłączyć tym mniej wiem, dlatego zamieszczam ten pościk. Instrukcja dvd i tv nie podaje schematu połączenia z takim starym magnetowidem ( podłączyć chcę tylko tymczasowo, aby zgrac filmy vhs a dvd )Na forach ludie podają różne kombinacje podłączenia w zależności od preferencji. Moje są następujące:
    Jak najlepsza jakość odbieranego sygnału kablówki cyfrowej
    Jak najlepsza jakość zapisu obrazu na dvd i hdd
    Możliwość nagrywania innego programu niż aktualnie oglądany
    oczywiście "jak najlepsza" na miarę możliwości:) Posiadane kable:
    HDMI 1x 0 ,7m ekranowany
    SCART 2x
    SCART-czincz 1x (aktualnie podłączony tv z magnetowidem)
    S VIDEO- 5
    AUDIO/VIDEO- 5
    KONCENTRYCZNY- 5
    Możliwość dokupienia któregoś z niewymienionych a potrzebnych przewodów.
    Nie orientuje się który dekoder obrazu, ten z tv czy może z dvd lepiej odbierze sygnał kablówki cyfrowej UPC.
    Aha i jeszcze jedno pytanie. skoro najlepszym przekaźnikiem sygnału cyfrowego jest HDMI dlaczego dekoder UPC nie posiada tego wejścia tylko 2x SCART euro (które według logiki są wąskim gardłem dla sygnału cyfrowego)? Niby udostępniają tv cyfrowo, ale jednak ograniczoną brakiem maksymalnego wykorzystania. Sorki za błędy i niefachowość to mój pierwszy post tutaj:)

a tu moja kombinacja nieudana
    kamloot
    Level 15  
    Witam.. Kolego podejrzewam ze twój dekoder jest analogowy , cyfrową ma tylko fonie, masz instrukcje tego ustrojstwa ? .Wydaje mi się że ty masz ten dekoder ale mogę się mylić, co do podłączenia reszty urządzeń to trzeba pokombinować napewno tak jak radzi instrukcja o tego Panasonica z jednym wyjątkiem , magnetowid przez S-VIDEO do DVR - fonie z magnetowidu do DVR CHINCZAMI i tak masz wszystko podłączone .I nstrukcja od tej DVR jasno klaruje jak to zrobić analogowo i cyfrowo z TV i z dekoderem. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego na Nowy Rok

http://panasonic.pl/obsluga_klienta.php?kat_id=320&cat=1&model=1592&zgoda=tak

http://www.upc.pl/pdf/upc_skrocona_instrukcja...cji_mediabox_standardowego_i_z_nagrywarka.pdf
    kamloot
    Level 15  
    Poprawiłem link do tego Media box ,czy to jest to samo?
    Tubal Kain
    Level 2  
    TAK to jest to samo:) dziękuje bardzo za pomoc:) jutro wsio po
    podłączam jak trzeba.
    ps magnetowid posiada tylko IN/OUT VIDEO, IN/OUT AUDIO
    nie mam s VIDEO:) na tym archetypie
    kamloot
    Level 15  
    Witam należy udać się do sklepu u kupić przejściówkę . pozdrawiam