Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner diora AS6442- nie działa programator stacji.

30 Gru 2008 14:24 1869 8
  • Poziom 14  
    Witam! Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak z moim tunerem? Usterka jest taka, że tuner normalnie działa, jednak jeśli chcę wybrać stację radiową za pomocą przycisków programatora, tuner nie chce "zaskoczyć" na wybór przyciskiem a nie gałką. Tzn wciskam przycisk zaprogramowanej wcześniej stacji i tuner trzyma wybraną częstotliwość dopóki nie zwolnię przycisku. Po prostu nie chce przejść na wybór stacji programatorem, trzyma się trybu manual.
  • Poziom 24  
    Witam! Sprawdż, czy nie zwiera przycisk "manual" lub jakiś element na tym odcinku. Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Dioda nad przyciskiem manualnego wyboru cały czas się świeci, gaśnie tylko na chwilę, gdy trzymam wciśnięty któryś klawisz na programatorze.
  • Poziom 35  
    Widocznie SAS-580 i SAS-590 (lub ich odpowiedniki) zakończyły żywot. Jeżeli któryś z nich padnie, to takie są objawy.
  • Poziom 14  
    U mnie programator jest zbudowany na UL1958N i UL1959N. Postaram się je w niedalekim czasie wymienić i zobaczymy jaki będzie efekt.
  • Poziom 14  
    Wymieniłem SAS-580, SAS-590 nie udało mi się kupić. Przeczyściłem styki przycisków i złącza, sprawdziłem czy nie ma zimnych lutów. Dalej to samo.
  • Poziom 37  
    Sprawdź napięcia i tranzystory na płytce programatora. Jeśli nie chce się przełączyć, to usterki trzeba szukać w tych okolicach.
  • Poziom 35  
    Jeżeli układy są sprawne i napięcia na płytce programatora są "w normie", to sprawdź (wymień) kondensator C401 (10nF).
  • Poziom 14  
    Wymiana układów (grosze kosztowały) i tego kondensatorka pomogła. Wszystko działa jak dawniej. Temat zamykam. Pozdrawiam!