Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 28DK44E (ICC19) blokuje WN

30 Gru 2008 14:25 2446 5
  • Poziom 17  
    Jest to model bez płyty ZOOM. Był uszkodzony TL030 ON 4977 mając przebicie we wszystkich kierunkach. Wymieniłem wszystkie kondensatory przetwornicy , choć wskazywały , że są dobre. Sprawdziłem i podmieniłem CL031=11,6nF/2KV , CL032=27nF/400V , CL037=410nF/400V ,układ odchylania V TDA 8177F , oraz diody DL030 , DL032 , TL028=TIP122 ,
    CL029=3,3uF tylko zmierzyłem i były dobre. Za trafo OREGA 40325-39 podmieniłem HR 6666. Napięcie Usys=105V dla st-by i 135V dla załączenia , przy czym wchodzi ono na chwilę i jest blokowane. Próbę załączenia wykonałem również na żarówce i efekt taki , że jest świecenie dla st-by (105V) , a po starcie rozbłyśnie i powraca do st-by. Po próbie załączenia i chwilowym wejściu WN dioda na panelu TV mruga cały czas na czerwono bez jakiejkolwiek przerwy. Prosiłbym o sugestie , gdzie może być jeszcze problem.
  • Poziom 17  
    Może zadam pytanie tak - jeśli odłączy się tranzystor HOT-a i obciąży zasilacz na Usys żarówką , to czy w tym TV po załączeniu go pilotem do pracy powinna ona świecić ciągle na npięciu Usys=135 V ? Jeśli tak to widzę problem z przetwornicą , bo w moim przypadku , żarówka zapala się jaśniej (Usys wzrasta z 105 V do 135 V ) na taką samą chwilę jak próbuje wystartować z tranzystorem WN.
  • Poziom 17  
    Wymieniłem dodatkowo TDA 8139 oraz TEA 2261 i wszystkie kondensatory w przetwornicy po stronie pierwotnej.Po wtórnej wszystkie sprawdzone i podejrzane wymienione. Po starcie z pilota na żarówce rośnie do 135V i natychmiast się blokuje próbując dwukrotnie zadziałać. Potem dioda mruga na czerwono cały czas , bez sygnalizacji błędu. Po przeczytaniu podobnych postów odnośnie ICC19 , wymieniłem wszystkie elektrolity dotyczące układu XSTV2162-AE i niestety bez rezultatu. Proszę o info gdzie jeszcze może być problem. Dodatkowo mam pytanie , czy w tym TV (ICC19) wobec obciążenia tylko żarówką ,napięcie Usys=135V po starcie TV pilotem powinno być cały czas.
  • Poziom 43  
    Popatrz na linię SMPS i trafko LP070. Wyciągnij wnioski.
    Posprawdzaj dokładnie elementy w liniach SAFE lub obserwuj co się na nich dzieje w momencie startu WN.
  • Poziom 17  
    Linię SMPS i SAFE przejrzałem w sensie elementów , natomiast przebiegów na oscyloskopie nie mam szans zmierzyć , bo WN wchodzi tylko na moment i zasilacz się blokuje. Natomiast proszę o info czy obciążając zasilacz tylko żarówką , powinien on po załączeniu TV pilotem pracować cały czas , mając na wyjściu Usys= 135V ? U mnie blokuje się tak samo jak przy podłączeniu tranzystora linii i dioda LED po dwóch próbach zadziałania zaczyna pulsować czerwonym kolorem nie sygnalizując kodu błędu ( brak przerwy w pulsach ). Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    TV wreszcie ruszył , powodem były dwa kondensatory CP 171=22uF i CP 179=47uF w obwodzie SAFE (L). Wcześniej sprawdzałem ten obwód oraz kondensatory i były dobre , teraz je wymieniłem. Konkretnie chodziło o CP 171 , bo sprawdziłem.Nie życzę nikomu takiej usterki. Temat zatem zamykam. Dziękuje za zainteresowanie problemem.