Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W jaki sposób można wyszukać adres serwera Proxy w sieci lok

30 Gru 2008 14:42 32220 12
 • Poziom 12  
  Jak w temacie, potrzebuje znależć adres serwera Proxy w korporacyjnej sieci LAN od wewnątrz.
 • Admin DIY, Automatyka
  Tego się chyba nie da zrobić :) (przynajmniej moja wiedza na to nie pozwala)

  Było by to strasznie niewygodne dla administratorów sieci lokalnych. Wiele komputerów w sieciach lokalnych nie ma celowo dostępu do sieci bo nie ich użytkownicy nie znają parametrów proxy...

  Paweł
 • Poziom 12  
  To że się da to wiem bo kiedyś udało mi się przypadkowo pobrać taki program który faktycznie pokazał adres ip tego serwera oraz porty na których on pracuje. Teraz potrzebuje czegoś takiego a nei mogę w żaden sposób znależć. Proszę o pomoc
 • Poziom 12  
  Wszystko da się zrobić ale na pewno nie za pomocą programu który sobie instalujesz klikasz i masz. Ze 100 % pewnością nie da się ustalić za co który serwer odpowiada w sieci LAN bez penetracji tej sieci a to :
  1. Jest nielegalne
  2. Jest niewykonalne metodą którą opisujesz tzn. klikasz coś w jakimś programie który Ci dostarcza informacji
 • Poziom 12  
  Dziękuje za tą prawną oprawę tematu ale prosiłem o konkretną pomoc, przestańcie proszę pisać że tego nie da się zrobić ze to jest niewykonalne. Gdybym nie miał tego programu w ręku to nawet bym tego teraz nei pisał a co to za problem dla odpowiedniego programu znaleźć serwer przecież on pracuje na jakimś specjalnym porcie i w dodatku na specjalnym protokole. Proszę tylko o konkretne odpowiedzi.
 • Poziom 12  
  Konkretnie :

  Serwer proxy może pracować na dowolnie wybranym porcie.
  Ruch wychodzący z serwera proxy może być widziany z zewnątrz jako np. zwykły ruch HTTP, SMTP, NTP, itp.

  Powodzenia
 • Poziom 12  
  Dobra fanie wręcz super. Ale wracam do pytania jak taki serwer w sieci wyszukać?
 • Poziom 12  
  A widziałeś kiedyś kogoś kto pozjadał wszystkie rozumy?
 • Poziom 12  
  Bardzo dziękuje za odpowiedz natomiast w żaden sposób nie da się uruchomić tej aplikacji. A i z tego co widzę to trzeba wpisać adres serwera żeby zeskanować porty a to nie dokładnie o to mi chodziło.
 • Poziom 17  
  Może najprostsze zapytaj administratora sieci.
 • Poziom 12  
  Oczywiścei ze pierwsze co zrobiłem to zapytałem sie o te dane, usłyszałem ze sie nei da i nei ma takiej opcji :)
 • Moderator Samochody
  Możesz skanować sieć w poszukiwaniu komputerów które nasłuchują na porcie 8080, 1080, lub innym typowym dla PROXY porcie. Ale są pewne "ale"... administrator mógł zmienić domyślny port serwera PROXY, poza tym takie skanowanie zostanie natychmiast wychwycona przez administratora.

  Serwer PROXY w żaden sposób nie rozgłasza swojej obecności w sieci, owszem można sprawdzić czy na danym komputerze działa serwer PROXY ale na każdy komputer trzeba sprawdzić 2^16 portów, a trzeba sprawdzić wszystkie komputery w sieci, podany wyżej program to potrafi, z tym że skanuje tylko typowe dla PROXY porty we wskazanym przedziale adresów IP.

  Jeśli więc administrator sobie nie życzy byś miał dostęp do Internetu to mieć go nie będziesz, to jest służbowy sprzęt i masz go używać do pracy... jeśli dostęp do Internetu jest Ci niezbędny do pracy - złóż prośbę o udzielenie dostępu do Internetu na piśmie do swojego przełożonego i/lub skargę na administratora.