Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZG40\3 lewa kolumna dziwnie buczy.

30 Gru 2008 15:39 1002 5
  • Poziom 17  
    Witam. Posiadam kolumny ZG40\3 i radmora 5102TE. Gdy włącze kontur to lewa kolumna dziwnie buczy przy niskich tonach. Gdy zatrzymałem mębrane niskotonowca problem nie bylo słychać juz tego buczenia. Podłaczyłem Space '86 i tak się nie działo. Co powinienem sprawdzic w głośniku zeby się tego pozbyc?
  • Poziom 35  
    Najpierw zamień kanałami kolumny przy wzmacniaczu może to jego wina ale skoro sprawdzałeś na innych to raczej nie. Jeżeli będzie tak samo to sprawdź zwrotnicę oraz wytłumienie kolumny to tak z elementów biernych jeżeli to nic nie daje to możliwe że coś z głośnikiem jest nie tak. Takich jak tam zastosowano już pewnie nie dostaniesz zobacz czy na dużej mocy bez konturu występuje ta sama sytuacja myślę że może to być odklejenie się jakiegoś elementu lub gdzieś pod wpływem większego ciśnienia jest nieszczelne dlatego też warto sprawdzić obudowę.
  • Poziom 29  
    Najprędzej powietrze bokiem ucieka. Nie ma toto jakiegoś wykruszonego zawieszenia, albo głośnik nie jest przypadkiem przykręcony tak że uszczelka się podwinęła i jest dziura? Chyba że coś gdzieś przyciera przy większych wychyleniach, chociaż nie nazwałbym tego dźwięku buczeniem (no ale skoro niektórzy mówią na przydźwięk sieciowy "szum" to już nic mnie nie zdziwi)
  • Poziom 25  
    !urban! napisał:
    Witam. Posiadam kolumny ZG40\3 i radmora 5102TE. Gdy włącze kontur to lewa kolumna dziwnie buczy przy niskich tonach. Gdy zatrzymałem mębrane niskotonowca problem nie bylo słychać juz tego buczenia. Podłaczyłem Space '86 i tak się nie działo. Co powinienem sprawdzic w głośniku zeby się tego pozbyc?

Miałem podobny problem w moich SPACE '86. Problem polegał na wadzie fabrycznej głośnika w postaci krzywo wklejonej cewki. Może masz podobny problem. Jak stare są kolumny? Może już czas przyszedł na wymianę niskotonówek (ja tak musiałem zrobić).

Gdybyś wymieniał, wymień parę (w jednej i drugiej kolumnie). Nie baw się też w regenerację głośników. Są tacy magicy, co podobno potrafią to zrobić, ale ja nie wierzę, że głośnik zachowa parametry fabrycznego oryginału.
  • Poziom 17  
    Ja jestem takim magikiem. :) Problem gdy konturu nie ma właczonego nie występuje po prostu bass nie jest taki mocny. W spacach 86 zmienilem w jednym cewke bo uwaliłem i w srednio tonowcach i niskotonowcach zmieniłem zawieszenie. Grają jak nowe. Nigdzie zawieszenie nie jest dziurawe ani uszczelka nie jest dziurawa. Głośniki są jak nowe. Dodam że ta kolumna co tak buczy czy jak wy wolicie szumi ma mocniejszy bass od prawej. Nie wiem o co kaman. Głosniki są jak nowe. Te głośniki od dziadka wziołem tak samo jak Radmora. On nie korzystał to ja bedę miał radoche. Może warto odkręcić głośnik i go dokładnie obejrzeć?

Dodano po 2 [minuty]:

To nie cewka. Jeżeli by była źle zamontowana to by bylo słychac ją jak się trze o magnez. Wyłaczyłem radmora i idealnie na środku tej kopułki na kurz zaczołem naciskać aby zaczoł " pracowac " głosnik i wszytko pięknie i lekko chodziło. Zawieszenie orginalne jak nówki!

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

Panowie przepraszam Was jakos ogłuchłem wtedy. To jednak wina kanału. Co to może być? Coś z płytką PPN? Czy raczej z płytką gdzie PWM lewego kanału?
  • Poziom 17  
    Dobra panowie problem rozwiązany. Okazało się że jest tak silny bass ( w co jest mi trudno uwierzyć ) że aż dykta w szafce wibruje. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.