Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amperomierz jak zbudować

30 Gru 2008 15:39 3345 15
 • Poziom 9  
  Witam czy ze wskaźnika amperomierza które są używane z prostownikach
  czy można nimi bezpośrednio badac stan akumulatora czy musi cos jeszcze być czy wystarczy że przyłoże do bolców od aku i on juz bedzie dobrz wskazywał
 • Poziom 36  
  Sprecyzuj co chcesz badać przy użyciu amperomierza (stan akumulatora?).
 • Poziom 9  
  a chce to sprawdzić ponieważ w moim prostowniku nie działa właśnie amperomierz nie wiem czemu
 • Poziom 36  
  Amperomierz montowany w prostownikach służy do kontroli prądu ładowania. Jeśli jest uszkodzony to trzeba go wymienić. Trochę mało danych aby udzielić konkretnej odpowiedzi. Jeśli podłączysz amperomierz bezpośrednio do wyjścia akumulatora to na pewno spalisz amperomierz.
  W prostownikach najczęściej montowane są amperomierze, które są przystosowane do pomiarów natężenie prądu jakim dysponuje prostownik a ze względu na fakt, że są włączone szeregowo do obwodu to albo nie ma w ogóle napięcia na wyjściu albo napięcie jest a ustrój pomiarowy jest do wymiany.
 • Poziom 43  
  Zamiast coś budować nie wiadomo za bardzo po co to rozbierz prostownik - zdejmij obudowę - zobacz, czy amperomierz jest wpięty w obwód za prostownikiem. Może ktoś wpakował mu taki bocznik, że ani drgnie albo poprostu został ominięty. Zobacz też, czy działa sam miernik - wyjmij go i np mierz prąd, jaki np pobierze jakaś żarówka dajmy na to 21W z akumulatora.
 • Poziom 9  
  amperomierz jak zbudować


  ten prostownik jest mniej więcej tak zbudowany

  1 zasilanie z sieci
  2 transformator
  3 jakaś kosta (dochodzą z niej 2 grube przewody z tranf do takiej małej kostki
  3 kosta tak jak wcześniej z niej ida dwa kable 1 do A a drugi prosto na kleme (-)
  4 klemy
  5 amperomierz niestety nie działa
  ten amperomierz jest tak zbudowany że z niego idzie prosto (+) do akumulatora Ten amper jest owinięty grubym drutem z miedzi
  i teraz pytanie jeśli go wyjme i włoże dobry amperomierz innej budowy czy sie nic nie stanie
 • Poziom 11  
  Witam
  Nic się nie pod warunkiem że nowy amperomierz będzie miał zakres pomiaru nie mniejszy niż stary, ale jeśli prostownik nie ładuje a chcemy go sprawdzić (bo może to nie amperomierz jest winien) można wymontować amperomierz i zewrzeć przewwody które do niego dochodzą prostownk powinien wtedy działać
 • Poziom 36  
  Oczywiście, że nic się nie stanie. Dobierz tylko odpowiedni amperomierz (zakres pomiarowy, najlepiej aby amperomierz miał trochę zapasu, np.: prostownik ma maksymalny prąd ładowania 5A to amperomierz dobrać na 6A albo 7A.
 • Poziom 9  
  prostownik to raczej ładuje tylko ten amperomierz nie działa
  a ten dobru amperomierz to ma skale do 10 a ten niedziałający 12

  to raczej sie nie nadaje bo ma mniejsza
  a co sie stanie jak podłącze słabszy

  dajcie jakis link na allegro
 • Poziom 36  
  Możesz wstawić ten na 10A ale musisz się liczyć z możliwością jego przeciążenia. Najczęściej podczas łasowania akumulatora, który jest mocno rozładowany. Jeśłi prostownik ma możliwość regulacji prądu ładowania to wystarczy pamiętać aby zawsze zaczynać od najniższego i dopiero ustawiać prąd ładowania. Jakim maksymalnym prądem może prostownik ładować akumulator?
 • Poziom 9  
  to będzie 11A

  Dodano po 2 [minuty]:

  a co sie stanie jeśli sie przeciąży amperomierz
 • Poziom 22  
  Zdejmij mu obudowę i rusz wskazówką ,te amperomierze lubą się zaciąć.
 • Poziom 36  
  To trochę ten zastępczy ma za mały zakres pomiarowy ale do prób i orientacji jakim prądem ładuje prostownik możesz go zastosować. Przy spokojnym używaniu prostownika nic nie grozi amperomierzowi ale znając życie podczas nagłej konieczności jego użycia może dojść do zniszczenia. Decyzja i tak należy do Ciebie.
 • Poziom 9  
  a jak mam ten amperomierz podł na tym starym jets przy jednym bolcu minus zaznaczony to do którego on kabla ma iść jeśli tanten był podłączony na wyjściu plusa
 • Poziom 10  
  Witam, i z góry dziękuje za pomoc. Mam problem z amperomierzem w prostowniku. Niezależnie jaki podłączy się akumulator do prostownika wskazówka amperomierza wskazuje ciągle 0. Po zetknięciu kabli z prostownika (+,-) wskazówka jednak rusza się. Więc prawdopodobnie amperomierz bedzie do wymiany i teraz pytanie jaki zastosować i jak go podłaczyc. Te grube druty miedziane idą do amperomierza i tam są okręcone dookoła siebie (wyglada to jak cewka) Czy nowy amperomierz mozna bezposrednio podlaczyc do tych grubych miedzianych drutów ???

  Ponizej zamieszczam zdjecia prostownika
  amperomierz jak zbudować
  amperomierz jak zbudować
  amperomierz jak zbudować
 • Poziom 28  
  Kolego Djbob

  Zamiast akumulatora spróbuj do prostownika podłączyć żarówkę np. H1 z reflektora. Sprawdź co wskazuje amperomierz podczas jej świecenia. Według mnie jak na zwarciu się wychyla to prawdopodobnie podłączasz naładowany akku który nie pobiera prawie żadnego prądu. Jeśli natomiast z włączoną żarówką nadal nic nie pokazuje, to rzeczywiście uszkodzony.