Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat na dwa TV

30 Gru 2008 17:57 5356 19
  • Poziom 2  
    Witam
    Kupilem pakiet MINI Cyfrowego Polsatu i chcialbym rozgalezic go na dwa telewizory.Mogę dokupic wszystko co potrzebne mysle ze to potraficie zrobic.
  • Poziom 14  
    Musisz mieć drugi dekoder no i oczywiście kabel.
  • Poziom 22  
    Możesz ale będziesz miał ten sam obraz na dwóch TV.
  • Poziom 11  
    Buachaha - chyba o to nie chodzi ;P

Taniej zainstalować dwa lustra
    Jedno przed telewizorem a drugie w pokoju obok i tak zawsze widać co jest na telewizorze z Polsatem ;) obraz nie będzie odwrócony bo odbity dwa razy.

Podział kodu - jest mozliwy ale jak narazie [z mojej wiedzy wynika] tylko dla Cyfry na kilka sposobów najpopularniejszy to Spliter.
    Za podzial sygnalu - grozi WIEZIENIE TO NIEZGODNE Z UMOWA ABONAMECKA.
  • Poziom 34  
    Polsat da radę rozdzielić na kilka tv ale potrzebny jest ich stary dekoder z nową kartą N3.
    Oczywiście po wyciągnięciu boxkey dekoder nam się do niczego nie przyda potrzeba jest kupić nowe.
  • Poziom 10  
    Pakiet Mini (jeśli o nim mowa) jest tak tani, że nie wiem czy warto kombinować coś ... "specjalnego". Wystarczy dokupić drugi dekoder i konwerter Twin. W niektórych punktach mogą wymienić Singla na Twina a tym samym nieco obniżyć koszty. Całość "rozgałęzienia" powinna zamknąć się w 250 zł. Jedna antena, jeden montaż, dwa kable do dwóch dekoderów.
  • Poziom 23  
    Reasumując:
    Podział poslatu przy jednym abonamencie jest możliwy przy tym, że na wszystkich TV "leci" ten sam kanał. Inaczej praktycznie się nie da (czyt.: nie opłaca).
    Aby oglądać na każdym z TV niezależne programy - należy zaopatrzyć się w tyle dekoderów (i abonamentów) ile TV chce się oglądać.
  • Poziom 34  
    3x Samsung , SagemDSR7000 i dwa tompsony.
    Oczywiście wszystkie te tunki są stare i już niedostępne :/ Ale dzięki nim jest możliwy podział .
  • Poziom 13  
    Doominus napisał:
    Polsat da radę rozdzielić na kilka tv ale potrzebny jest ich stary dekoder z nową kartą N3.
    Oczywiście po wyciągnięciu boxkey dekoder nam się do niczego nie przyda potrzeba jest kupić nowe.

Kolego mógł byś dokładniej wytłumaczyć ten podział??
  • Poziom 34  
    Dokładnie nie wiem. Zainteresowałem się tematem bo mój tuner Polsatu nie współpracował z nową karta N3.

Mogłem więc wyciągłem z niego boxkey ale niestety nic dalej nie dałem zrobić (nie miałem odpowiedniego dekodera na linuksie , a komputer nie chciał współpracować z Phoenixem[czytnik kart abonenckich])

Poszukaj w necie programu NewCS , jest to serwer dla kard kodowych. Dla polsatu potrzeba znać jeszcze BoxKey i RSA (do wyciągnięcia ze starych tunerów).
    Na jednym dekoderze z linuxem wgrywa się newcs i ustawia na nim serwer i tak dekoder może przesłać uprawnienia do odbioru na inny dekoder. No i w ten sposób mniej więcej jest realizowany podział polsatu.

Skomplikowane i trochę kosztuje myślę ze jednak lepiej jest wziaść cyfrę.
  • Poziom 13  
    wiesz CP jest na tyle chamski ze nie oddaje innym platformą polsatu a niektórym osoba zależy na tym programie.

tylko sie zastanawiam czy jak bede miał np stary dekoder bez karty i bede chciał opłacać abonament to CP mi wciśnie nowy dekoder z nowa karta wiec bedzie lipa.

Też juz czytałem na temat wyciagania bok keya i sie zastanawiam czy by nie starczył jakiś stary Dbox do tej operacji??

Dodano po 3 [minuty]:

a co do cyfry to tez potrzebny jest spliter czyli 100-200 zł plus tunerki :/
  • Poziom 35  
    Stary dbox2 wystarczy jako serwer ale dekoder polsatu (odpowiedni) to musisz mieć z kartą inaczej lipa.
  • Poziom 13  
    no dobra stary dbox 2 i co dalej z tym wszystkim??

A jaki tunek polsatu z karta do tego??
  • Poziom 34  
    Doominus napisał:
    3x Samsung , SagemDSR7000 i dwa tompsony.
    Oczywiście wszystkie te tunki są stare i już niedostępne :/ Ale dzięki nim jest możliwy podział .
  • Poziom 34  
    Nie wyciągniesz z niego BoxKey i RSA.
    Jedyne tunery z których można wyciągnąć to te 6 co podałem.Więcej danych na lakim.
  • Poziom 13  
    Doominus

A mozesz powiedziec dokładnie na czym polega wyciąganie BoxKey-a i RSA??

I jak to pozniej wszystko ze soba zgrac??
  • Poziom 34  
    Interesowałem sie tylko swoim dekoderem.

W moim przypadku było to banalne(DSR7000).
    Podłączasz tuner to kompa kablem RS232 (przedłużacz portu com1).
    Uruchamia się Hyperterminal (standardowo w windowsach program do komunikacji). Wybiera się port(COM1) wpisuje dane (prędkość transmisji i bity stopu.) Tuner do prądu i na ekranie komputera pojawia się log tunera : typ procesora oprogramowania i inne takie oraz boxkey. Tuner ten podobno nie ma RSA bo ma trochę inną kartę abonencką czy cuś.

Dalej nie doszedłem bo komputer gryzł się z czytnikiem kart.

Więcej
    http://dvhk.pl/
  • Poziom 13  
    oki tylko na tym forum zawsze wyskakuje mi jakis baner:/

dobra ja uciekam i życze wszystkim szczęśliwego nowego roku.

Pozdrawiam