Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączony internet (USB) unieruchamia komputer

30 Gru 2008 18:01 4958 14
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jak w temacie. Świeżo kupiony laptop Compaq cq60-120ew system Vista i... problemy.
    Przy podłączeniu internetu bezprzewodowego z Play'a komputer nie chce się uruchomić. Gdy Internet nie jest podłączony komp uruchamia się bez problemów.
    Byłem z tym w sklepie i tam powiedzieli że to normalne i ze tak robią teraz komputery. Podłączyłem ten internet pod dwu-letniego laptopa firmy Toshiba (na Win XP) i nie ma żadnych problemów z rozruchem komputera.

W sklepie powiedzieli ze komputer startuje i na początku "przesłuchuje porty USB" pytałem czy jest możliwość przestawienia parametrów w taki sposób zeby komp startował z dysku twardego i później niech sobie patrzy czy coś jest, czy nie ma w USB żeby nie trzeba było za każdym razem odpinać internetu. Powiedziano mi ze nie i że tak musi być...dziwne jak dla mnie...
    Pierwszy mój kontakt z Vistą i nie wiem co gdzie ruszyć gdzie wejść zeby czasem czegoś całkiem nie skopać...
    No i pyatnia:
    Czy fatycznie nie można nic zrobić co spowodowałoby prawidłowy rozruch kompa?
    Czy to w ustawieniach systemu czy gdzieś w biosie jest ten mankament?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.[/b]
  • Poziom 39  
    Sprawdź w BIOSie kolejność bootowania.
  • Poziom 9  
    No własnie o to ich pytałem a odpowiedź brzmiała: W tej chwili robią komputery które dają nam informację o tym co i jak jest ustawione i ze nie ma możliwości dokonać tam zmian...

A jesli już znajdę tą kolejność bootowania to jak to ustawić? Najpierw HDD, a później USB czy USB dac na koniec?
  • Poziom 10  
    Witam.

Miałem podobny problem na Asusie ,uruchamiał się z 10 min, zacznij od service pack 1 do visty, jak już masz to sprubuj ręcznie przeinstalować usb tzn, zmień sterownik wybierając z listy ten sam który masz zainstalowany, głupota ale u mnie pomogło i wszystko jest ok.

pzdr.
  • Poziom 9  
    Jesli chodzi o bootowanie. Wgląda ono tak:
    Cytat:
    Boot options
    F10 and F12 Delay (sec) <0>

CD-ROM Boot <Enabled>
    Floopy Boot <Enabled>
    Internal Network Adapter Boot <Disabled>
    Boot Order->
    -> tu klikam Enter i wchodzę w następne podmenu w którym ustawiam kolejność wg której komputer ma się uruchamiać (przynajmniej tak mi się wydaje):

Cytat:
    Notebook Hard Drive
    Internal CD/DVD ROM DRIVE
    USB Floppy
    USB Diskette on key/USB Hard Disc
    ! Network Adapter
    Tu wszystko mi się wydaje być okej - jeśli nie to prosze mnie poprawić.

OPTIMA-1 napisał:
    sprubuj ręcznie przeinstalować usb tzn, zmień sterownik wybierając z listy ten sam który masz zainstalowany, głupota ale u mnie pomogło i wszystko jest ok.

hmmm... możesz mi podpowiedzieć dokładniej gdzie mam szukać tego sterownika w komputerze i jak to zrobić? - Bo ja niestety nie mam pojęcia a jest to pierwszy mój, że tak powiem problem z komputerem ktory próbuje rozwiązać nie zapraszając żadnego z kolegów do domu...
  • Poziom 1  
    Sluchaj, hmmmm... na moje format c i xp - stara sprawdzona konstrukcjanie to co millenium ;-)
    ... pozdro

Dodano po 2 [minuty]:

... a vista sie nie zachwycaj - to xp po "face liftingu" i ma znaczenie tylko dla oczow ...

Moderowany przez marek216:

Klub zwolenników "Format c:" jest regulaminowo zakazany, jego polecanie jest uznane za szkodliwie. Ostrzeżenie.

• Poziom 39  
    Nadstawiam ucha i myślę, że ktoś kompetentny zechce coś napisać w tej sprawie. Otóż mój poczciwy PC z XP pracuje różnie, ale jakoś radzę sobie. Aż tu Mikołaj przytaszczył GARMIN nuvi. I z reguły tenże PC startuje niezależnie od tego co podpinam do USB. Bootowanie bodajże CDROM, SATA, HD. Jednak kiedy podepnę owego GARMINa to biedaczek nawet nie wykryje podłączonych dysków i chyba zaśnie. Teoretycznie nawigacja ma się zgłosić jako pamięć masowa. O ile pamiętam to bootowania z USB chyba nie mam. Jeżeli podłączę przy uruchomionym systemie to widzę zawartość, ale dla odmiany samo urządzenie nie włącza się (może tak ma być). A temat mnie nurtuje z powodu braku opanowania komunikacji. Przepraszam za zakłócenie, ale wydaje mi się, że zagadnienie bliźniacze.
  • Poziom 9  
    oskar1176 napisał:
    ... a vista sie nie zachwycaj - to xp po "face liftingu" i ma znaczenie tylko dla oczow ...

Chodzi o to ze ja nawet nie chciałem tej Visty... no ale jakoś już tak się kupiło. A ze jest oryginalna to już nie będę sie przerzucał na XP bo nie po to płaciłem za oryginała zeby teraz gdzieś w kącie nieużywany lezał...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Oskar1176, nie pisz wszystkiego co wiesz tylko to, co jest potrzebne pytającemu. Zdaje mi się że temat dyskusji określa potrzebę dość jasno.
  • Poziom 15  
    Musisz przestawić w BIOSie jako domyślne urządzenie startowe dysk twardy. Modemy które oferuje sieć PLAY to w większości modemy produkcji firmy HUAWEI, które mają sterowniki w swojej wewnętrznej pamięci. Pamięć ta jednak nie jest widziana przez system jako pendrive tylko jako CD-ROM(tylko model E169 ma możliwość włożenia karty mini SD - która jest widziana jako dysk wymienny ale dopiero po zainstalowaniu sterowników). Dlatego nawet jeśli mamy ustawiony start tak iż USB mamy na końcu a mamy CD-ROM przed dyskiem twardym to modem może zablokować dalszy rozruch komputera.
  • Poziom 25  
    No z tego co kolega pisze to wlasnie ma ustawiony juz boot order jako pierwszy dysk twardy. Skoro modem playa wykrywany jest jako CD-ROM a nie jako pendrive i jesli komputer nie dziala nawet jako z pierwszym ustawionym dyskiem twardym do bootowania to najprosciej bedzie po prostu wylaczyc bootowanie z cd-romu.

CD-ROM Boot <Enabled> - ustawic na disabled. Przynajmniej do momentu jak bedziemy chcieli cos przeinstalowywac.

Jesli to nie pomoze to moze aktualizacja biosu cos na to poradzi. Jesli jest oczywiscie jakas aktualizacja w ogole.
  • Poziom 9  
    katar83 napisał:
    CD-ROM Boot <Enabled> - ustawic na disabled. Przynajmniej do momentu jak bedziemy chcieli cos przeinstalowywac.

Nie pozostaje mi nic innego jak spróbować własnie tej opcji.

Tylko nie wiem do końca co masz na myśli "jak będziemy chcieli coś przeinstalować"?... Chodzi tu o ewentualne formatowanie dysku?
  • Poziom 23  
    m.in oraz instalacji systemu
  • Poziom 9  
    Cytat:

To tez nie działa. To chyba tak poprostu ma być :cry:

Bandzior - wspomniałeś o urządzeniu HUAWEI - też taki mam, tyle ze jest to model 160 i powiem Ci że tu też jest możliwość włośenia karty pamięci, a gdyby się ją włożyło to jakie sterowniki należy zainstalować żeby odczytywalo to urządzenie jako pondrive a nie jako płyta?

Sterowniki zainstalują się same czy muszę czegoś poszukać na necie?
  • Poziom 15  
    Sterowniki z wewnętrznej pamięci wystarczą - i będzie widoczny dodatkowy dysk przenośny po włożeniu karty pamięci. Niestety wykonali te urządzenia w jakiś nietypowy sposób i dostęp do karty jest dopiero po zainstalowaniu sterowników - wcześniej system nie widzi wcale - że ma takie urządzenie.