Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fabia 1,2 "pompowane' obroty

30 Gru 2008 18:07 1327 3
  • Poziom 2  
    Witam

Mam problem z obrotami w Fabii 1,2, bardzo często gdy zdejmuję nogę z gazu auto zachowuje się jakbym dalej naciskał "gaz". Obroty potrafią skoczyć o 600 i dopiero po tym zaczynają spadać. komputer też pokazuje zwiększone spalanie. Wymieniłem filtry, świece, mam wyczyszczoną przepustnicę i styki w komputerze.
    Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.
  • Poziom 11  
    Witam za moło wiem , ale nidawno miałem podobny przypadek okazało się że winny był czujnik temperatury silnika, ale zastrzegam że to tylko sugestia może coś więcej jak, od kiedy to się dzieje
  • Poziom 2  
    Dzieje się tak od ok 1 miesiąca, najpierw tylko "pompowała" obroty, potem zaczęła szarpać przy zdejmowaniu nogi z gazu. Mechanik stwierdził że trzeba wymienić filtry i świece więc wymieniłem - fakt przestała szarpać.
    W trasie zauważyłem wzrost zużycia paliwa o ok 0,8 - do 1 L na 100/km w tracie w mieście nawet 2 - wracając dziś od mechanika zużycie średnie nie spadło poniżej 10/100 /cykl mieszany/ Temperatura silnika zdaje się nie mieć wpływu na problem, ale sprawdzę i to.

Dodatkowo - problemy z "pompowaniem' występują tylko w trakcie jazdy / szczególnie przy niższych biegach./ w trakcie postoju nawet jeżeli trzymam wciśnięte sprzęgło obroty zachowują się normalnie.

EDIT

Komputer podłączony do samochodu nie wykazuje żadnych błędów.
  • Poziom 11  
    Przy tego typu usterkach czasem występują błędy chwilowe czyli odchyłki od mapy zapłonu które nie są zapisywane jeśli nie wystąpią kolejno w dwóch cyklach tzeba podłączyć VAG i podpatrywać parametry podczas jazdy tam jest wszystko trudno gdybać, ale to bym radził. Ponadto jest jeszcze czujnik MAF za przepustnicą może to jego wina zawsze można go lekko przeczyścić to nie kosztuje. Z możliwych przyczyn to jeszcze wtryskiwacz który się zawiesza lub potencjometr pedału ale to już wróżbiarstwo pozdrawam.