Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć kabel antenowy pod ogrzewanie tylnej szyby

dessor 30 Dec 2008 18:07 3314 6
 • #1
  dessor
  Level 2  
  Witam.Chciałbym podłączyć kabel antenowy od radia pod ogrzewanie tylnej szyby,gdyż mam rozwaloną antenę automatyczną a koszt jej naprawy jest spory.Przydały by się jakieś schematy jak to zrobić i podłączyć bo kupno takowej gotowej anteny to koszt około 80 zł.Z góry dzięki za pomoc
 • #2
  krzysiekdioda
  Level 13  
  Napisz dokładniej i wyraźniej o co ci chodzi!!
  Z tego co zrozumiałem chcesz podłączyć ogrzewanie tylnej szyby kablem antenowym tak??

  Ja bym nie ryzykował gdyż ogrzewanie szyby pobiera duży prąd.
  Lepiej będzie jak poprowadzisz osobne kable do ogrzewania tej szyby, najlepiej jeszcze jakiś włącznik i bezpiecznik ok. 20A.
 • #3
  milejow
  Level 43  
  Jak chcesz,,usmazyc,,radyjko to od razu podaj +i-12Vna gniazdo antenowe radia.Taki sam efekt jak po twoim pomysle.
 • #4
  wladeczek5
  Level 17  
  niektore samochody maja antene w szybie ale to nie jest podlaczone do tych paskow od ogrzewania,nawet nie mysl o tym,zeby podlaczac to i korzystac z jednegi i drugiego. Chyba lepiej wydac 80zl na antenke niz kilkaset zlotych na nowe radio:)
 • #5
  dessor
  Level 2  
  Znalazłem coś takiego ale nie wiem czy to by zdało egzamin.Przydałby się schemacik takiego urządzonka:D http://allegro.pl/
 • #6
  wasylwek
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jedynym w miarę "rozsądnym" rozwiązaniem takiego problemu zdaje się być podłączenie gorącego punktu wejścia antenowego poprzez KONDENSATOR o wartości jakieś 470pF do plusa zasilania szyby . Choć z całą pewnością koledzy dobrze radzą, nowa antena byłaby najlepsza i najbezpieczniejsza , wcale nie kosztuje aż... 80 zł jestem przekonany ,że istnieją tańsze .
 • #7
  stefan_marek
  Level 17  
  Aby grzejnik tylnej szyby działał jako antena musisz odseparować go dla w.cz. dławikami wpiętymi w obydwa przewody zasilające (bezpośrednio przy szybie). Dławiki muszą być z drutu o przekroju odpowiednim dla prądu zasilającego grzejnik, aby się nie grzały i nie były przyczyną pożaru. Kabel antenowy podłącz przez kondensator do jednego końca grzałki.