Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PRESIDENT HR2510 zakłóca w TV.

Bulino 30 Dec 2008 18:17 1203 3
    Bulino
    Level 11  
    Witam!! Mam problem z presidentem hr2510. Strasznie w AM-ach sieje po telewizorach co zrobić ??

Ze względu na regulamin pkt. 10.9 i 11.1 , tytuł poprawiłem. [SP5ANJ]
  • Helpful post
    c2h5oh
    Moderator
    Cześć.

Co zrobić? Prawidłowo wykonać instalację antenową i zestroić antenę. Sprawdzić moc wyjściową (czy nie przekracza 4W) i głębokość modulacji. 80% będzie odpowiednie.
    Możesz też sprawdzić, czy w.cz. nie przedostaje się poprzez zasilacz (brak filtrów) do sieci.
    Jak to wszystko zrobić, jest już napisane i opisane na elektrodzie. Poszukaj, a na pewno znajdziesz :)
  • Helpful post
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Temat stary jak świat Radia.

Możesz posiłkować się, np. :
    1. oddalić antenę (źródło) od anteny TV. Każde oddalenie o taką samą odległość to zmiana poziomu "zakłócającego" zmniejsza się 4 razy w dół .
    2. zastosować filtr dolno-przepustowy (czytaj : PI-filtr) na wyjściu nadajnika HR-2510. Filtry takie można spotkać na aukcjach za dosłownie parę złociszy.
    3. zainstalować filtr górno-przepustowy w kablu koncentrycznym TV. Przy samym odbiorniku TV.
    4. w ostateczności zmniejszyć moc nadajnika. :cry:

Pozdrawiam.
    Bulino
    Level 11  
    Antena stoi jakieś 8-10 m od TV nie wiem jaką moc ma nadajnik ponoć 10W nie mam odpowiedniego swra (z pomiarem mocy) żeby to sprawdzić