Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B5 szyby elektryczne odwrotne zamykanie otwieranie

pstruszka 30 Dec 2008 19:51 4156 5
IGE-XAO
    pstruszka
    Level 10  
    Witam
    Moj Passat byl po przekladce- takiego juz kupilem

mam dwie szyby elektryczne, ale niestety panel sterowania dziala mi inaczej niz powinien, a mianowicie, gdy dam do gory lewym przyciskiem to szyba idzie w dol, jak w gore to idzie na dol, z prawa szyba jest identycznie!

Kupilem na allegro sterownik centralnego na pilota i po podlaczeniu jak w instrukcji, przy kliknieciu-zamknieciu szyby zamiast sie domykac sie otwieraja !

prosze o pomoc, co gdzie przelozyc, czy trzeba programowac ale wg mnie wina kabelkow :/ ale jakich...
  • IGE-XAO
    ajpier
    Level 36  
    Zamień kabelki na samym silniku. To powinno załatwić sprawę.
  • IGE-XAO
    pstruszka
    Level 10  
    tak najchetniej bym to zrobil ale kostka wchodzi do silniczka na duzo kabelkow, a nie wiem za ktore sie wziac, chcialem zamienic rowniez bieguny szczotek ale za bardzo nie ma tam jak :/
    przemkis
    Level 11  
    zamienic przewody plusowe z minusowymi. Silnik dziala w 2 strony w gore i w dol jak zamienisz bieguny to zmienisz kierunek krecenia. ALE teraz mozna sie zapytac czy napewno podczas przekladki zrobiono ok ? nie mowie ze tak ale warto pomyslec nad wiazka jak zostala przelozona bo watpie zeby kladli nowa od prawo stronnych? Wiec pewnie kabelki z prawej strony zostaly przedluzone do lewej i odwrotnie. Moze ktos sobie zle zapisal jak szly kostki od szyb i obie zle podlaczyl- to bylo by dobrze bo znaczylo by ze pomylka nastapila w skutek zle zinterpretowanego schematu(a raczej rysunku) a to oznaczalo by ze taki schemat wogole istnieje :)

Nigdy nie robilem przekladek wiec specem nie jestem- widzialem kilka (moze 4) jedne lepsze drugie gorsze, ale wiem jedno byl gosc z anglikiem po przekladce co mu po jakims czasie kontrolka airbagu zaswiecila. Chcialem skasowac pokazywalo airbag pasazera spr. kostki ok ale rozlaczylem popsikalem kontaktem podlaczylem a tu drugi blad - airbag kierowcy! :) Komus sie nie chcialo przedluzac tych kabelkow bo juz przeciez byly :) Podczas wypadku odpalily by nie te poduchy co trzeba i to jest ZONK

SAm gdyby byla dobra cena fajne auto i dobrze zrobione nie zawahal bym sie przed kupnem przelozonego angola, mam tylko nadzieje ze nikt z przekladajacych nie pomieszal miejscami czujnikow abs bo to by byla dopiero jazda.
    SPRENC
    Level 11  
    kolego jezeli ten passat był z zielonym licznikiem to bedziesz miał problem 97r,(sterownik we właczniku)z niebieskim
    pstruszka
    Level 10  
    odwrocenie stojanow silniczkow o 180 stopni jak pisal kolega, ktorego skasowali post dalo pozytywny efekt, sprawa rozwiazana