Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird problem z dodawaniem załącznika *.lnk

30 Gru 2008 20:27 2088 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.

Od roku używam Mozilla Thunderbird do przeglądania poczty, ale nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, jeżeli chodzi o mój problem.

Wszystko było OK dopóki w naszej firmie nie pojawił się informatyk z Ukrainy, który coś zrobił, że się wszystko wali.

Do rzeczy.

Zainstalował jakieś badziewie, albo coś pozmieniał w taki sposób, że we wszystkich plikach i skrótach pojawiło się rozszerzenie *.lnk

O ile mi to "wisiało" jeszcze kilka dni temu, o tyle teraz mnie to zaczęło wkurzać.
    Postanowiłem pozbyć się tego rozszerzenia i wykasowałem coś z rejestru (wg instrukcji z innego forum).

Udało się! Pozbyłem się durnowatego .lnk

Ale szczęście trwało krótko. Dziś chciałem wysłać mail z załącznikiem, który mam w folderze na pulpicie. Chcąc dodać załącznik do wiadomości w thunderbirdzie nie mogłem dodać samego załącznika, ponieważ wrzucał mi się cały folder.

Co robić????

Pomocy....
  • Poziom 23  
    sheyk1985 napisał:

Ale szczęście trwało krótko. Dziś chciałem wysłać mail z załącznikiem, który mam w folderze na pulpicie. Chcąc dodać załącznik do wiadomości w thunderbirdzie nie mogłem dodać samego załącznika, ponieważ wrzucał mi się cały folder.

Ale co to ma wspólnego ze skrótami? nie widzę powiązania.
  • Poziom 18  
    Gdybyś był łaskaw doprecyzować - wskazujesz np. plik a jako załącznik pojawia się katalog ? Sprawdź ( po prostu wyślij na swój inny adres) takiego maila. CO tak naprawdę trafi jako załącznik. Bo wrzucenie jako załącznik katalogu - hm dziwne
    pozdrawiam
  • Specjalista d/s ochrony radiologicznej
    A w jaki sposób to robiłeś ?
    Przez przeciągnięcie czy "wstaw/dołącz" ?
    Ten folder to RZECZYWIŚCIE istnieje na pulpicie, czy gdzieś indziej a na pulpicie masz skrót?