Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy ze zdalnym połączeniem komputerów Remote Desktop

ksobier 30 Gru 2008 21:07 4058 4
  • #1 30 Gru 2008 21:07
    ksobier
    Poziom 9  

Potrzebuję uruchomić Remote Desktop na swoim (i czyimś) komputerze. Nie mogę jednak tego zrobić gdyż...
    - komputery są połączone ze sobą przez internet więc nie jest to połączenie VPN i w miejscu nazwy komputera muszę wpisać adres IP co też robię. Udostępnione jest zdalne połączenie na obu komputerach. Na żadnym z komputerów nie mogę jednak zaznaczyć okienka udostępniającego zdalne łączenie do komputera. Po prostu nie ma takiej opcji :/. Co mam zrobić aby ta opcja się pojawiła?

Przy próbie połączenia wyskakuje komunikat :
    -ten komputer nie może się połączyć ze zdalnym komputerem
    Spróbuj ponownie. Jeśli problem się powtórzy skontaktuj się z właścicielem komputera.... (moje tłumaczenie z angielskiego ;) )

Dzięki wielkie.

PS. Może jakieś inne pomysły na połaczenie do zdalnego komputera? Programy itp

0 4
  • #3 30 Gru 2008 21:43
    ksobier
    Poziom 9  

Dzięki, szkoda tylko, że na stronie Microsoftu napisali, że potrzeba windows XP beż dalszych komentarzy.

0
  • #5 31 Gru 2008 18:02
    ksobier
    Poziom 9  

ok. Zainstalowałem TightVNC, ale...
    Połączenie działa w pętli zwrotnej, gdy łączę się sam ze sobą, nie działa za to przy próbie połączenia z komputerem zdalnym.

Komputer zdalny posiada stałe łącze ze stałym IP, mój komputer podłączony jest do sieci za pomocą mobile internet (3 UK) i zapewne posiada dynamiczny IP (czy jak to nazywacie). IP jest ten sam, aż do ponownego zainstalowania systemu.

Próbowałem pingować komputer zdalny ale tylko: Request timed out.
    Więc możliwe, że tutaj jest problem. Łączę z numerem IP podanym przez TightVNC Server.

Dzięki za pomoc

0