Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MaxCom KXT-100 - usunięcie identyfikacji DTMF

Xavier91 30 Gru 2008 21:43 9601 5
  • #1 30 Gru 2008 21:43
    Xavier91
    Poziom 9  

Witam,

Posiadam dwa telefony MaxCom KXT-100. Problemem jest występowanie w nich identyfikacji numeru abonenta wywołującego w systemie DTMF. Poza tym systemem wyposażone są jeszcze w system FSK i to właśnie w tym systemie centrala TP S.A., do której aparaty są przyłączone realizuje wysyłanie numeru.

Wysyłanie numeru w systemie DTMF jest w moim przypadku zbędne, a wręcz komplikuje jedną sprawę. Otóż do linii poza dwoma aparatami KXT-100 podłączone są również inne. I tak w przypadku wybrania na dowolnym aparacie numeru z funkcji szybkiego wybierania, po tym, jak numer, cyfra za cyfrą zostanie wybrany, pojawia się on na wyświetlaczu telefonu KXT-100, sygnalizując, że jest to nieodebrana próba połączenia.

Jestem laikiem w kwestii elektroniki, więc nie wiem tak na prawdę, czy sprostam temu zadaniu, ale może znajomy będzie mógł się tym zająć. Musiałbym mu tylko podsunąć informację, co należy tam uczynić, aby wybieranie DTMF przestało działać.

Pozdrawiam,
    Xavier

• #2 02 Sty 2009 17:25
    Jack14
    Poziom 37  

Odnoszę wrażenie (tak nie śmiało), że też się na tym nie znam albo nie wiem (nie wiesz o co pytasz).
    Czyli tak:
    - na jednej linii telefonicznej są podłączone dwa telefony
    - jeden to cytowany Maxcom, a na drugiej zwykły normalny
    - jak gdzieś zadzwonisz ze zwykłego to na max-sie widnieje "połączenie
    nie odebrane"

ps

Czy tak?

• #3 12 Sty 2009 23:50
    xxpiotrek
    Poziom 18  

Ja zrozumiałem, że na jednej linii telefonicznej są co najmniej 2 aparaty telefoniczne KXT-100 i inne z wybieraniem tonowym. Wybranie sekwencji cyfr tonowo powoduje, że na aparatach KXT-100 pojawia się ta sekwencja cyfr w kategorii rozmów nieodebranych. Gdyby te telefony Maxcom miały możliwość wyboru identyfikacji DTMF lub FSK wybranie FSK rozwiązałoby problem, do identyfikacja od TP S.A. jest w FSK.

• #4 13 Sty 2009 14:47
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 15 Sty 2009 23:07
    Xavier91
    Poziom 9  

Dokładnie tak.

Jack14 napisał:
    Odnoszę wrażenie (tak nie śmiało), że też się na tym nie znam albo nie wiem (nie wiesz o co pytasz).
    Czyli tak:
    - na jednej linii telefonicznej są podłączone dwa telefony
    - jeden to cytowany Maxcom, a na drugiej zwykły normalny
    - jak gdzieś zadzwonisz ze zwykłego to na max-sie widnieje "połączenie
    nie odebrane"

ps

Czy tak?

Dodano po 2 [minuty]:

Telefony nie mają wyboru typu identyfikacji. Dzieje się to automatycznie. I teraz pytanie: jak odciąć identyfikację DTMF?

xxpiotrek napisał:
    Ja zrozumiałem, że na jednej linii telefonicznej są co najmniej 2 aparaty telefoniczne KXT-100 i inne z wybieraniem tonowym. Wybranie sekwencji cyfr tonowo powoduje, że na aparatach KXT-100 pojawia się ta sekwencja cyfr w kategorii rozmów nieodebranych. Gdyby te telefony Maxcom miały możliwość wyboru identyfikacji DTMF lub FSK wybranie FSK rozwiązałoby problem, do identyfikacja od TP S.A. jest w FSK.

• #6 29 Sie 2011 12:23
    chameral
    Poziom 1  

te maxcomy to straszny syf, dwa mi się już zacięły, naprawde jesli chodzi o telefony stacjonarne to lepiej postawic na cos porzadniejszego, typu panasonic