Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

D-box 2 - szukam fachowca

peace87 31 Dec 2008 00:11 4937 8
    peace87
    Level 10  
    Witam wszystkich Forumowiczów :-)

Poszukuję osoby, która zna się dobrze na TV satelitarnej i tunerze Nokia D-box 2. Otóż właśnie zakupiłem sobie taki tuner, niestety zupełnie nie potrafię sobie poradzić z jego ustawieniem. Box ma wgrany soft/image (czy jak to się tam fachowo zwie?) Neutrino. Chciałbym, żeby odpowiednio zorientowana osoba nawiedziła mnie w mieszkaniu w Warszawie, skonfigurowała odpowiednio mojego Boxa do odbioru Astry i HB (mam też jeszcze nieaktywowany starter Telewizji na Kartę, który podobno można odpalić na D-boxie). Ponadto byłbym wdzięczny gdyby ta osoba poświęciła mi trochę czasu na wyjaśnienie tajników D-boxa, bo to co czytam na forach, to w większości dla mnie czarna magia. Wszystko oczywiście za odpowiednią opłatą, myślę, że się dogadamy... Czekam na odzew :-)
    tadzio48
    Level 10  
    witam, wejdz na forum DVHK tam masz wszystko opisane ,nie trzeba duzo umiec aby to zrobic,pozdrawiam
    Myrek1
    Level 23  
    Karta TnK będzie chodziła, ale potrzebny jest multicam. Jak go masz wgrywasz gotowe image z któregoś z uploadów dvb ( www.dvb-upload.com ), listę kanałów, i powinno śmigać.
    Poczytaj opisy na forach i w necie.
    Inne forum to www.dvb-board-pl.com
    peace87
    Level 10  
    Dzięki za rady, ale na forum DVHK nie można się zarejestrować (funkcja rejestracji zablokowana przez administratora), a bez rejestracji nie mozna przeglądać forum.

Przeglądam różne fora, ale tam nie ma tak podstawowych rzeczy z jakimi ja sobie nie mogę poradzić. Np. nie wiem co zrobić żeby móc coś wgrywać do Boxa przez komputer. Mam kabel ethernet. Podłączam go do Boxa, potem do karty sieciowej i co dalej mam zrobić? Muszę skonfigurować sieć czy cos?

Jeśli chodzi o Multicam to mój Dbox go ma. Ale nie wiem jak odpalić Telewizję na Kartę. Po włożeniu karty do Boxa nic się nie dzieje, mimo, że karta już jest aktywowana. Nie wiem czy w ogóle powinno coś po włożeniu karty się odpalić (jakaś aplikacja startowa TNK?) czy samemu trzeba wszystko ustawiać? Jeśli samemu to co muszę zrobić? Help me :-)
    lukicza
    Level 11  
    peace87 wrote:

Przeglądam różne fora, ale tam nie ma tak podstawowych rzeczy z jakimi ja sobie nie mogę poradzić. Np. nie wiem co zrobić żeby móc coś wgrywać do Boxa przez komputer. Mam kabel ethernet. Podłączam go do Boxa, potem do karty sieciowej i co dalej mam zrobić? Muszę skonfigurować sieć czy cos?

Poustawiaj w dbox2 sieć... tzn
    nadaj mu odpowiedni adres(np.192.168.1.5),
    maskę podsieci(255.255.255.0),
    brama(taki am adres jak twój router-jeśli go masz, lub twój PC)
    serwer nazw (jak wyżej)
    Łączysz się przez Total Commander - połączenie FTP
    peace87 wrote:
    Jeśli chodzi o Multicam to mój Dbox go ma. Ale nie wiem jak odpalić Telewizję na Kartę. Po włożeniu karty do Boxa nic się nie dzieje, mimo, że karta już jest aktywowana. Nie wiem czy w ogóle powinno coś po włożeniu karty się odpalić (jakaś aplikacja startowa TNK?) czy samemu trzeba wszystko ustawiać? Jeśli samemu to co muszę zrobić? Help me :-)

Co do image - to poszukaj gotowego pod TNK np.. Keywelt Październik by Kreatywny
    Pozdrawiam
    peace87
    Level 10  
    lukicza wrote:

Poustawiaj w dbox2 sieć... tzn
    nadaj mu odpowiedni adres(np.192.168.1.5),
    maskę podsieci(255.255.255.0),
    brama(taki am adres jak twój router-jeśli go masz, lub twój PC)
    serwer nazw (jak wyżej)
    Łączysz się przez Total Commander - połączenie FTP

OK tylko, gdzie mam wejść, żeby to ustawić i skąd wiadomo jaki adres jest odpowiedni do mojego Boxa?

lukicza wrote:

Co do image - to poszukaj gotowego pod TNK np.. Keywelt Październik by Kreatywny
    Pozdrawiam

Znalazłem 2 wersje tego Image'a i nie wiem czym one się różnią i która będzie odpowiednia. Różnią się tylko tym, że jeden ma w nazwie 1xI a drugi 2xI. Co to oznacza? Dokładnie mają takie nazwy:
    Keywelt_V1.1_Listopad_2008_Kreatywny_2xI_mtd4.img
    Keywelt_V1.1_Listopad_2008_Kreatywny_1xI_mtd4.img
    Myrek1
    Level 23  
    Kolego, poszperaj trochę po menu to będziesz wiedział gdzie. Najprościej to w ustawieniach i ustawienia sieci ;)

Zadając takie pytania ciężko Ci będzie cokolwiek zrobić, bo dbox to nie łatwa "maszynka" dla nowicjusza. Trzeba trochę samozaparcia.

Jak łączysz dboxa z siecią przez LAN? To fundamentalne pytanie. Czy w ogóle łączysz? Czy prze LAN chcesz tylko zmienić soft? Jeśli soft (nie masz routera) to zaopatrz się w kabelek LAN (krosowany).

2xI czy 1xI oznacza wersję z flashem Intela. Są wersje z jednym flashem i z dwoma.
    peace87
    Level 10  
    Myrek1 wrote:
    Kolego, poszperaj trochę po menu to będziesz wiedział gdzie. Najprościej to w ustawieniach i ustawienia sieci ;)

W ustawieniach Dboxa znalazłem takie dane:
    IP: 192.168.1.8
    Netmask: 255.255.255.0
    Type: Lan
    Nameserver: 192.168.1.1
    Port: 80

Czy muszę te wartości wprowadzić w komputerze w ustawieniach TCP/IP ?

Myrek1 wrote:
    Zadając takie pytania ciężko Ci będzie cokolwiek zrobić, bo dbox to nie łatwa "maszynka" dla nowicjusza. Trzeba trochę samozaparcia.

Wiem, że to nie maszynka dla nowicjusza dlatego w pierwszym poście napisałem, że chciałbym, żeby jakiś dobry człowiek do mnie przyjechał i wytłumaczył mi OCB.
    Myrek1 wrote:
    Jak łączysz dboxa z siecią przez LAN? To fundamentalne pytanie. Czy w ogóle łączysz? Czy prze LAN chcesz tylko zmienić soft? Jeśli soft (nie masz routera) to zaopatrz się w kabelek LAN (krosowany).

Nie mam routera, mam kabel cross-over. Na początek chcę wgrać Soft, jak nauczę się tego, to wtedy będę kombinować z innymi rzeczami :-)
    Myrek1 wrote:
    2xI czy 1xI oznacza wersję z flashem Intela. Są wersje z jednym flashem i z dwoma.

To jak mam sprawdzić jaką ja mam wersję?
  • Helpful post
    Myrek1
    Level 23  
    Polecam na początek: http://laki.dvhk.pl/faqs_tunery_dbox2.htm

Jeśli chcesz zmienić soft to możesz przez LANa, jednak ja polecam kabel LAN + COM, bo wtedy widać co się dzieje w boxie.

Jeśli twoje obecne oprogramowanie ma możliwość aktualizacji oprogramowania przez FTP to nie musisz wgrywać przez bootmanagera.
    Łączysz doxa z PC, łączysz się przez FTP, wgrywasz image do katalogu temp i aktualizujesz soft z menu (nie wiem jak to wygląda u Ciebie). Opis tego powinien być w pliku z image (też tu http://laki.dvhk.pl/download/dbox%20opisy/Wgrywanie%20-%20Image%20przez%20ftp.pdf )

Czy masz kości Intela czy AMD i ile ich jest możesz sprawdzić rozkręcając boxa i patrząc co pisze na kościach wymiarów ok 2,5x1,5cm.