Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 14" 37KV1212 po włączeniu "traci" obr

31 Dec 2008 09:26 1585 5
  • Level 21  
    Witam
    Po włączeniu TV 14" Philips (podłączonego do kablówki) przez ok. 2 sekundy wyświetla obraz po czym szum, obraz znika jak by się TV rozstroił, po przełączeniu na następny kanał znowu 2 sek. obraz jest, następnie szumi i "śnieg" i tak w kółko.

Może ktoś spotkał się z podobną usterką.

Pozdrawiam
  • Level 40  
    Czy prawidłowo działa funkcja autostrojenia programów?
    Jeśli nie, szukaj usterki w obwodzie AFT (rozstrojona cewka).
  • Level 40  
    Spróbuj wejść w opcje szukania jeśli "przelatuje" programy lub zatrzymuje się niedostrojony to poprzednia porada pewnie jest trafna na 100%. W takim przypadku nalepiej wymienić "rurkę" w zespole LC.
  • Level 21  
    Dziękuje za odp.
    "Przelatuje" niestety przy strojeniu :/ Czy tej rurki mam szukać w głowicy? Ewentualnie być może taniej mnie wyniesie wymiana całej głowicy?

Czy szukać takiego bądź podobnego elementu?
    Philips 14" 37KV1212 po włączeniu "traci" obr

PS. Mea culpa, proszę o przeniesienie do działu początkujący.

Pozdrawiam
  • Level 43  
    Trzeba było nie pisać w tym dziale tylko w Początkujących to kolega Zdzich nie napisałby "wymienić "rurkę" w zespole LC."
    lecz napisał prościej - filtr przy scalaku p.cz. wymaga wymiany na nowy lub wymiany kondensatora będącego w jego wnętrzu.
    Na jakiś czas zapewne wystarczy lekkie dostrojenie tego filtru - pokręcić trzeba rdzeniem tak aby zatrzymywał się w idealnym miejscu z dobrym obrazem i głosem.
  • Level 43  
    done wrote:
    Czy tej rurki mam szukać w głowicy? Ewentualnie być może taniej mnie wyniesie wymiana całej głowicy?
    Wymiana głowicy wyszłaby taniej. Niestety ta rurka poza głowicą.