Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire 5920 źle wgrany bios

31 Dec 2008 10:20 2989 6
  • Level 20  
    Problem jak w temacie. Po flash'u świecą tylko diody, ekran się nie podnosi. Czy jest jakaś procedura naprawcza do tych modeli? W jakiej kości jest bios na płycie, bo na pierwszy rzut oka nie mogę zidentyfikować chipu biosu.

Może ktoś miał do czynienia z takim problemem i będzie mógł mi pomóc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 14  
    Nie ma raczej żadnej procedury naprawczej do tego modelu. Spróbuj reset biosu, jeżeli nie to programowanie lub wymiana kości. Bios jest obok kbc.
  • Helpful post
    Level 17  
    Procedura jak dla każdego innego kompa z uwalonym biosem - wylutować -> zaprogramować -> wlutować

Bios siedzi w szeregowym flashu w25x80 lub podobnym.
  • Level 13  
    Musisz poszukać na necie czy nie ma serwisowego obrazu płyty jak dla płyt głównych. Mam nadzieje że wiesz o co chodzi, wkładasz płytkę kombinacja klawiszy i BIOS recovery działa. Jeżeli jednak po wgraniu złego BIOS wyłączyłeś komputer to w sumie możesz się pożegnać z lapkiem.
  • Level 20  
    Szukałem, nic nie znalazłem. Składam programator SPI (mój nie obsługuje 3.3V) i będę flashował kość. Jak skończę dam znać o wyniku.
  • Level 11  
    a podpinales zewnetrzny monitor? u mnie na zewnetrznym wystartowal...
  • Level 20  
    Dziękuję wszystkim z zainteresownie. Bios siedział w pamięci mx25l8005. Zlożyłem programator SPI i zaprogramowałem. Wszystko działa. Pozdrawiam.

(niestety, na monitorze zewnętrzym też był martwy)