Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra - ekspander wyjść DIN - sterowanie światłem

31 Gru 2008 12:51 2138 3
 • Poziom 15  
  Witajcie,

  Mam taki pomysł - otwarcie garażu z pilota jest podpięte pod wejście centrali po to, aby dać czas na wejście. Czy można zrobić w Integrze, aby przy okazji zapaliło się wtedy światło (przez ekspander DIN), ale aby było gaszone z normalnego wyłącznika w garażu?

  Michał
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • OptexOptex
 • Poziom 41  
  Można to tak zrobić, ale trochę inaczej. Zastosuj przekaźnik bistabilny (na szynę, np PB301 Legranda) i wyłącznik - jakiś dzwonkowy. Wtedy załączanie światła (i wyłączanie) uzyskasz przez podanie krótkiego impulsu z ekspandera, wyłączenie (i włączenie) przez podanie impulsu z wyłącznika.
 • OptexOptex
 • Poziom 15  
  Ja chciałem zastosować satelowski expander montowany na DIN - 8 wejść i 8 wyjść przekaźnikowych. I wtedy - jak piszesz - zamiast normalnego włącznika daję dzwonkowy i impuls i załącza.

  A co w sytuacji, gdy ktoś będzie w garażu i włącznikiem sobie zapali światło? Wtedy otwarcie bramy pilotem - światło zgasi?

  A czy da radę to zrobić z normalnym włącznikiem?

  M.
 • Poziom 41  
  O takim ekspanderze i ja piszę (INT-IORS).
  Cytat:
  A co w sytuacji, gdy ktoś będzie w garażu i włącznikiem sobie zapali światło? Wtedy otwarcie bramy pilotem - światło zgasi?
  Niestety, tak będzie, ale to było najprostsze rozwiązanie.
  Aby temu zapobiec, trzeba by rozwiązać problem wykrywania osoby w garażu (jest osoba - stan przekaźnika nie zmienia się; nie ma - przekaźnik załącza lampę).
  Ze "zwykłym" wyłącznikiem - może być problem. Prędzej ze schodowym.