Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja FDD 1.44 - nie działa - cały czas śweci dioda

DjCriss 31 Dec 2008 13:33 1663 7
    DjCriss
    Level 14  
    Składałem sobie komputer tydzień temu po wymianie zepsutej płyty głównej ASUS K8V SE Delux na nową ASRock K8NF3 Vista i wszystko OK, lecz stacja dyskietek nie chce działać. Wykrywa ją w BIOS poprawnie, Windows też ją zainstalował, lecz dyskietek nie widzi. Ponad to cały czas świeci się diona w stacji tak jak by cały czas pracowała. Co może być nie tak?
  • Helpful post
    Spacewalker
    Level 33  
    podłaczyłes za skreconą tasma czy przed? bo chyba tu jest problem jesli zasilanie dobrze podlaczyles.
  • Helpful post
    xyxyxy
    Level 14  
    Najprawdopodobniej masz włożoną taśmę łączącą napęd dyskietki z płytą główna na odwrót ( przekręciłeś ją o 180 stopni).
    Odwróć ją wszystko będzie ok ( najczęściej pin 1 taśmy jest od stronny zasilania napędu -lecz nie zawsze)

Mam nadzieję, że pomogłem
  • Helpful post
    Afcht
    Level 30  
    Źle podroczyłeś taśmę podłącz ją odwrotnie przy stacji dyskietek i powinno zadziałać.
    DjCriss
    Level 14  
    OK już działa :) taśma z dobrej strony podłączona ze skręconą częścią, lecz obróconą miałem wtyczkę o 180 stopni - wstyd się przyznać.
    Dzięki za pomoc koledzy!
    Spacewalker
    Level 33  
    szykuj sie na Sylwestra a nie komputery skladasz ;)
    DjCriss
    Level 14  
    Spacewalker wrote:
    szykuj sie na Sylwestra a nie komputery skladasz ;)

Ja sylwestra w domu spędzam z komputerem więc można to uznać za przygotowania :D A na Wrocławskim wynku ma być taka impreza... poszedł bym zobaczyć ale jak by Queen grał.

Dodano po 1 [minuty]:

A może jeszcze zerkniecie do tego tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1182346.html
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Temat zamykam.