Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja w Kompuerach / karty TV

kamfrontera 31 Gru 2008 14:29 2492 12
  • #1 31 Gru 2008 14:29
    kamfrontera
    Poziom 9  

witam

Od jakiegoś czasu chciałbym oglądać tv na komputerze co mam zrobić aby móc ogloadac tv na komputerze

0 12
  • #2 31 Gru 2008 14:44
    Doominus
    Poziom 34  

Źródło sygnału ?
    Antena sat czy zwykła naziemna (jeśli naziemna to zwykła czy cyfrowa) , czy sygnał ma iść z magnetowidu albo dekodera ?

0
  • #3 31 Gru 2008 16:04
    kamfrontera
    Poziom 9  

wiec tak mam w salonie dekoder polsatu w raz z talerzem , teraz chciałbym podłączyć się poprzez antenę ( puścić drugi kabel od antenty ) pod komputer i wpiąć kabel Sat do wtyki w karcie Tv w komputerze . Czy pozwoli mi to na oglądanie kanałów cyfrowego polsatu i czy kanał wybrany na dekoderze w salonie bedzie taki sam u mnie w pokoju na komputerze ? Mam nadzieję że nie ...

0
  • #4 31 Gru 2008 16:18
    Doominus
    Poziom 34  

Nie pozwoli. Jaki masz dekoder jeśli jest dosyć stary(
    3x Samsung , SagemDSR7000 i dwa tompsony. ) to można pokombionwać z Polsatem , ale trzeba by zamiast polsatowskiego tunera kupić inny za ok 300zł w górę.

Drugi kabel od anteny ? Czyli zmienisz konwerter standardowy na taki z dwoma wyjściami na dekodery(konwerter twin) to już jest pewien postęp.

0
  • #5 31 Gru 2008 19:31
    kamfrontera
    Poziom 9  

Nie ,nie ostatnio modne są rozdzielacze Sat , którymi można rozdzielić konwerter na 2 lub więcej przewodów. mam dosyć stary dekoder thomsona .
    Ale przy komputerze nie mam zamiaru montować dekodera , ponieważ tunerem jest karta Tv ( tak wyczytałem) . W tunerach tych jest gniazdo identyczne jak w dekoderze polsatu i i kabel z antenty podpina się bezpośrednio do karty tv w komputerze . Jak myślisz czy da sie tak podłączyć telewizje do komputera bez dodatkowego zewnętrznego tunera polsatu . jedynie przez sam kabel z anteny. Z tego co wiem (chyba) będa identyczne kanały na obu telewizorach.

0
  • #6 31 Gru 2008 19:39
    Doominus
    Poziom 34  

>>Nie ,nie ostatnio modne są rozdzielacze Sat , którymi można rozdzielić konwerter na 2 lub więcej przewodów<<<
    Chodzi ci konwerter twin ?
    Bo jeśli o zwykły trujnik to to jest badziew.

>> W tunerach tych jest gniazdo identyczne jak w dekoderze polsatu i i kabel z antenty podpina się bezpośrednio do karty tv w komputerze<<
    Czyli masz kartę sat w kompie ?
    Wejścia takie same jak tu
    http://www.twinhan.com.pl/Images/products/Twinhan%20DTV-Sat_B.jpg

>>Jak myślisz czy da sie tak podłączyć telewizje do komputera bez dodatkowego zewnętrznego tunera polsatu<<
    Tak będzie konwerter twin to bez problemu będzie odbierać SAT. Tylko problem co chcesz oglądać ? Większość kanałów jest kodowana , żeby coś odkodować potrzebujesz karty opłaconej karty abonenckiej. W grę wchodzi C+ i TNK bo można je najłatwiej podłączyć.
    Nki się nie podłączy , Polsat istnieje taka możliwość jeśli posiadasz odpowiedni ich tuner ale jest to dość trudne a te tunery nie są już sprzedawane.

0
  • #7 31 Gru 2008 19:45
    kamfrontera
    Poziom 9  

powiem Ci teraz już zgłupiałem .

Wytłumacz mi co muszę zrobić / kupić aby moc na swoim komputerze oglądać programy cyfrowego polsatu. Bez konieczności zakupu nowego /odrębnego abonamentu.tak ,żeby na obu urządzeniach wyświetlany był inny program. i jak sterować zmianą takich programów ? ( pilotem karty TV)
    Mam w komputerze karte Tv , antenę , dekoder w innym pokoju i co dalej ...

0
  • #8 31 Gru 2008 19:54
    Doominus
    Poziom 34  

Jaki dekoder jeśli starszy tego typu :trzy Samsungi , SagemDSR7000 i dwa tompsony to coś idzie zrobić. Ja kombinowałem ale zrezygnowałem :/ Łatwo nie jest.

Jeśli masz inny dekoder to zapomnij.

Jakbyś miał C+ to zero problemów.

Dokupić
    >Konwerter twin i kabelek do karty SAT
    http://satiq.pl/images/globo%20twin%20czarny%20LOGO.jpg

Phoenix > czytnik kart kodowych do kompa
    http://laki.dvhk.pl/faq/grafiki/phoenix_funprog.jpg

Spliter > rozdzielacz kart abonenckich
    http://www.kom-sat.pl/products_photos/spliterbig3karty.jpg

Dekoder C+ daje cyferka za 1 zł (wynajem)
    Więcej informacji
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic919047.html

0
  • #9 31 Gru 2008 20:26
    kamfrontera
    Poziom 9  

Facet w sklepie z kartami TV do kompów mówił , że nie potrzebny jest dekoder jedynie sama karta i kabel wysłany z anteny podpięty bezposrednio do złacza w karcie. Czy w ten sposób nie bede odbierał TV ?

Ewentualnie w gre wchodzi zakup telewizjinakartę.pl. Ale czy da się takowy dekoder podłączyć do karty Tv i czy potrzebna jest nowa antena ?

0
  • Pomocny post
    #10 31 Gru 2008 21:27
    Doominus
    Poziom 34  

No oczywiście programy pójdą ale tylko te darmowe.

0
  • #11 01 Sty 2009 17:24
    kamfrontera
    Poziom 9  

no dzięki wielkie za rady . Daję pkt.

0