Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitotronic 200 typ. KW2 - dodatkowy czujnik temperatury ??

31 Gru 2008 14:31 5006 3
  • Poziom 20  
    Witam , posiadam piec gazowy obsługiwany własnie przez sterownik Vitotronic 200 typ. KW2 firmy Viessmann . Obecnie czujnik temperatury jest podłączony na zewnątrz budynku , co przez sposób jego działania mi nie odpowiada. Chciałbym mieć możliwość regulacji temperatury otoczenia wewnątrz . Widziałem w sklepie lub allegro bezprzewodowe regulatory tempetatury ? Czy jest możliwość podłączenia owego regulatora do w/w jednostki i zarazem ominięcie czujnika zewnętrzego ? pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Regulator pomieszczeniowy oczywiście możesz podłączyc,ale czujnika zewnętrznego nie pominiesz.Jeśli go wypniesz to sterownik będzie sygnalizował usterkę,ponieważ raz podpięty do systemu czujnik automatycznie zostaje przez sterownik zapamietany.Ale do regulowania temperaturom pomieszczeniową ,po przekonfigurowaniu sterownika on będzie potrzebny.Masz wtedy pełną regulację pogodową.
  • Poziom 20  
    Dobrze , rozumiem. Druga sprawa , elektroniczny regulator temperatury, który chciałem zaadaptować do mojego systemu grzewczego na wyjsciu ma przykaznik , czyli poprostu załącza go gdzy wskazana temperatura nie została osiągnięta . Czy moge to w prosty sposób przyłączyć do tego sterownika ? Studiuje instrukcje i nigdzie nie widzę podłączenia tzw ręcznego sterowania . Jestem w stanie wykonać taką preróbke we własnym zakresie? Bardzo dziękuje za poprzednią odpowiedz. Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jest tylko 1 rozwiąznie: Nalezy kupić reg. temp. pokojowej Vitotrol 200 (ok. 450 zł) lub Vitotrol 300 (ok. 950 zł) - podłaczyć do gniazda "145" i w kodowaniu serwisowym kotła włączyć maksymalny wpływ pomieszczenia lub regulację względem temp. wewnętrznej. Pozdrawiam

Dodano po 55 [minuty]:

Drugie rozwiązanie: To funkcja blokowania z zewnątrz. Można ją od biedy wykorzystać i pod to wyjście/wejście podłączyć zwykły regulator temperatury pokojowej (nie polecam!)