Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

webasto jak sprawdzic czy działa vw touran

tomak135 31 Gru 2008 14:57 15697 8
  • #1 31 Gru 2008 14:57
    tomak135
    Poziom 12  

witam poszukuje schematu podlaczenia webasto thermo top Z.
    Mam przelacznik 5pin z webasto tez wychodzi 5 kabelkow

-czerwono z bialym paskiem "+"
    -czarny grubszy (taki gruby jak ten czerwony z bialym paskiem) "-"
    -różowy
    -niebieski
    -czarny cienszy (on idzie do pompki)

te kable sa w kostce na wyjsciu, tylko jak je podpiac do przelacznika?

Na przelaczniku sa opisane wejscia A,B,C,E,F
    z tym ze na koncowce A jest wyryte 2 (pewnie masa) a na koncowce C jest wyryte 1 (pewnikiem plus).

jest jeszce cos takiego narysowane na nim:

A-B
    A-C
    E-(symbol zarowki)-F

I-0-II <<przelaczanie

Prosze o jakies sugestie. Pozdrawiam

1 8
  • #2 13 Paź 2009 19:45
    tomak135
    Poziom 12  

temat do zamkniecia
    Problem rozwiazany:)
    jesli ktos mialby podobny problem moge cos zasugerowac pisz pw

pozdrawiam

0
  • #3 14 Paź 2009 00:02
    seba1000
    Poziom 10  

Witam można prosić o rozwiązanie ponieważ mam ten sam problem z góry dzięki pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

Witam można prosić o rozwiązanie ponieważ mam ten sam problem z góry dzięki pozdrawiam

1
  • #4 14 Paź 2009 18:43
    tomak135
    Poziom 12  

Witam
    w zalaczniku na stronie 702 jest opisane jak podlaczyc. ja ci powiem jak ja to zrobilem.

Do kostki X5 podpialem pompke wody
    Do kostki X4 podpialem wentylator
    Do kostki X3 swieca zarowa
    Do kostki X2 zasilanie (patrz schemat)
    *pin 1 plus 12V na tym przewodzie dalem bezpiecznik 15A.
    *pin 2 minus (masa)
    Do kostki X1:
    * pin 6 (patrz schemat Y1<pompka) ten przewod (na schemacie BL) do pompki i z pompki przewod (na schemacie BR)do masy
    *pin 5,4,3,2 wolny
    *pin 1 sterowanie < musisz miec podtrzymanie tzn. podajesz napiecie +12v i musi ci ono zostac, ja to rozwiazalem w ten sposob: zrobilem uklad na dwoch przekanikach plus (impuls) podaje z pilota i zalacza mi sie przekaznik nr1 tym samym podtrzymuje napiecie na pin1. rozlacza to przekaznik nr2 (z pilota).

Acha i chiwle musisz poczekac dopoki ci pompka paliwa (nie zalacza sie od razu) nie zacznie pracowac. Jak pompka zacznie podawac paliwko to po chwili powinien nastapic zaplon. Koniecznie zrob sobie maly obieg. musisz miec wode w webasto inczaej moze nie zadzialac albo cos popsujesz.

Najpier podlacz na krotko jak odpali to potem mozesz zajac sie sterowaniem.
    Do tego momentu co ci opisalem (*pin 1 sterowanie < musisz miec podtrzymanie tzn. podajesz napiecie +12v i musi ci ono zostac). Reszta zajmiesz sie gdy odpali
    a powinno :P KONIECZNIE WLEJ WODE!!!

Najlepiej podepnij jakis zbiorniczek przelewowy(lub odkrec zakretke) bo jak sie nagrzeje woda to sie troche musi wylac.

Odpisz jak ci poszlo

tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2051103#2051103

ten elektrodziak "sp9svn" ma ten schemat nazwa "TT cir.pdf"

chcialem wrzucic tutaj ale elektroda mnie blokuje ;/

POZDRAWIAM

1
  • #5 14 Paź 2009 21:14
    seba1000
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź mam jeszcze pytanie odnośnie przewodów różowego i niebieskiego głównie to one mnie interesowały są na kostce X1 piny 2 i 3 rozumie że ich nie trzeba podłączać??
    Odnośnie załączania w moim przypadku nie jest to takie proste by zrobić na pilota ponieważ ja mam zlącze cyfrowe W-Bus a ty masz analogowe więc możesz podać 12V
    ja muszę kupić orginalny pilot z centralką webasto bądź jakiś emulator gdzieś czytałem że jest coś takiego. Na razie jednak będę załączał webasto programatorem 1533 on posiada jedno wyjście cyfrowe i jedno analogowe. Skąd masz zalączanie wentylatora w samochodzie na którym biegu ci pracuje ?? startuje od razu z pompą wody ??

Jutro będe wstępnie go odpalał także dam znać jaki mi poszł :)

0
  • #6 15 Paź 2009 16:47
    tomak135
    Poziom 12  

Tez mialem rozowy i niebieski ale usunalem je wzgledem tego ze min ie byly potrzebne. Ja mialem rozowy na pin2 i ten pin sluzy do diagnozy. natomiast niebieski mialem na pin4 (tez sie go pozbylem gdyz nie byl wykorzystywany przeze mnie) on zalacza przekaznik na schemacie jest to przkeaznik K3 na schemacie masz to ladnie rozrysowane.

Zgadza sie ja mam webasto sterowane analogowo. Pompą wody steruje webasto, ja tylko zalaczam i wylaczam kiedy chce reszta sie samo robi :)

Wentylator mialem na mysli ten wbudowany w webasto. Nie podlaczalem do nawiewu nie mam takiej potrzeby i zbyt duzo grzebania i nie wiem jakby to zniosl akumulator. Ale jesli cos to mozna by bylo do tego wykorzystac wlasnie ten niebieski kabelek z pin4 on zalacza przekaznik i tym samym podlaczylibysmy sie pod nadmuch.

Ale mam tez drugie od mazdy wlasnie z tym od mazdy mam problem gdyz pelnil role dogrzewacza tez chcialbym go uruchomic tylko nie wiem jak ominac to sterowanie;/
    Masz moze jakis pomysl? Czy uruchomilbym go tym programatorem 1533 Jakie koszta?

Pozdrawiam

0
  • #7 16 Paź 2009 15:14
    seba1000
    Poziom 10  

Witam webasto już odpalone tylko miałem mały problem z wodą ponieważ myślałem że pompka sama sobie zaciągnie ale nic z tego więc webasto szło jakies 20sekund bez wody trochę się dymiło mam nadzieję że nic się nie stało. Ponownie odpaliłem go już z wodą i działało więc chyba jest ok.

Co do twojego webasto z mazdy możesz mi podać jakiego typu jest piec jeżeli C to nie powinno być problemu z odpaleniem możesz dać zdjęcie sterownika to zobaczymy czy jest sterowane szyną CAN jeżeli tak to programator 1533 na powinien załatwić sprawę przedział cenowy na allegro od 190zł do 280zł no i oczywiście musisz mieć jeszcze pompkę wody. Mam schematy z mazdy oraz sporo innych więc mogę przesłać jak będziesz zainteresowany

0
  • #8 18 Paź 2009 19:30
    tomak135
    Poziom 12  

tutaj sa fotki tego dogrzewacza, ewentualnie gdzie mialbym podpiac ta pompke? ja mam tylko plastik odlany ale nie ma bolczykow(stykow)

webasto jak sprawdzic czy działa vw touranwebasto jak sprawdzic czy działa vw touranwebasto jak sprawdzic czy działa vw touran

0
  • #9 18 Paź 2009 22:04
    seba1000
    Poziom 10  

Witam ja mam pompkę wody oraz nawiew podłączony przez przekaźnik który jest sterowany wyjściem analogowym z programatora 1533. Mój sterownik pieca wygląda prawie tak samo jedyna różnica to kolor tego elementu ja mam biały ty masz czerwony nie wiem jakie by to miało znaczenie

0