Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3 -problem z kierunkiem prawym

31 Gru 2008 16:05 2728 10
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z działaniem prawego kierunkowskazu w golfie 3 z 94r
    Tzn sprawa polega na tym ze wrzucam kieunek a tak naprawde nie działa (działa tylko czasami i to tylko w momencie skretu), nic nie wyswietla sie koło licznika ani nie miga zaden z prawych zarówek. Mryga za to dioda w załaczniku swiateł sygnalizujaca załaczenie halogenu tylnego.
    Wymieniłem załacznik na nowy i problem był ten sam. Wpadłem na pomysł zeby wyjac zarowke od halogenu tylnego. Problem z miganiem diody halogenu zniknąl lecz kierunek nadal szwankuje, Nie wiem co mam zrobic. Czy to moze byc wina manetki od kierunku, co wydaje mi sie byc dziwne bo raczej nie ma powiazania z halogenem.

Zauwazyłem na postoju ze przy właczonym kierunku, swiatła mijania z tyłu lekko mrygaja.
    Podczas odpalonego silnika( badz samego zapłonu) przy załaczonym kierunki gdy wyłacze swiatła nagle kierunek działa. Gdy załacze swiatła kierunek przestaje dziłac.

Moze mi ktos choc toche pomoze.
    Z góry dziekuje
  • Moderator Samochody
    Przyjadę i naprawie Ci to auto gratis jak mi pokażesz gdzie tam masz fabrycznie jakiś halogen z tyłu.
  • Poziom 15  
    Sprawdź mase- minus w lampie.
  • Poziom 10  
    W lampie tylnej lewej jest halogen przeciwmgłowy standardowo montowany w golfie.
  • Poziom 14  
    Kolego to sie nazywa lampa przecimgłowa tylna, a halogen to typ żródła światła. I oba te pojecia nie mają ze sobą nic wspólnego, ale to tak na marginesie bo kolega ociz sie czepia, jak by nie wiedział o co chodzi.
  • Poziom 30  
    Masy, masy, masy... najczęstszą przyczyną takiego zachowania jest brak lub kiepska masa... i bez znaczenia czy to żarówka halogenowa czy też inna:)
    pozdr
  • Poziom 10  
    Pewnie to tylko brak masy.Sprawdz czy wtyczki i koncowki kabli nie sa zasniedziale lub zardzewiale.Jesli dobrze bedzie oczyszczone to problem powinien zniknac.Pozdro.
  • Poziom 10  
    no tak tylko gdzie jest brak masy na całym obwiodzie. Bo z przodu i z tyłu nie ma kierunku ani sie nie wyswietla na liczniku.
  • Poziom 10  
    Potrafi mi ktos wytłumaczyc jak to jest mozliwe: (odpalony samochód) kierunkowskaz prawy włączony-nie działa, w chwili kiedy wyłacze swiatła nagle zaczyna działac:?! i na odwrót, gdy swiatła załaczam kierunek przestaje dziłac...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    qr....cze bo jak nie masz masy w lampie to żarówka kierunku bierze ją przez resztę żarówek i na jedną żarówkę taka słaba masa może wystarczyć a jak zapalisz światła to ta bidna masa robi się jeszcze bardziej bidna i dla przerywacza brakuje bodźca do pracy - ot co
    pewnie przestaje też działać jak naciśniesz hamulec albo włączysz wsteczny czy przeciwmgielne a to
    Cytat:
    Mryga za to dioda w załaczniku swiateł sygnalizujaca załaczenie halogenu tylnego
    jest kolejnym dowodem na brak masy i w lampie z przodu pewnie też jest coś nie tak skoro przerywacz nawet nie chce ruszyć bo nawet na jednej żarówce ma mrugać tylko ze 2 razy szybciej
    odszukaj masę w lampie (najczęściej brązowy przewód) i przypnij ją do karoserii pewnie będzie jakiś pozytywny efekt i posprawdzaj żarówki od kierunków (mają być 21W )
  • Poziom 10  
    Okazało sie ze we wtyczce od lewej tylnej lampy nie łączą 2 piny, zasniedziały prawdopodobnie. Odpowiadały one za prawą lampe a dokłądnie...(z tylnej lewej lampy ida kable do prawej).

Dzieki wszystkim za pomoc i pozdrawiam