Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Miele g595 - gdzie podłączyć aquastop?

12daniel 31 Gru 2008 16:35 5785 19
  • #1 31 Gru 2008 16:35
    12daniel
    Poziom 11  

jak w temacie szukam wniej elektrozaworu gdzie jest proszę o pomoc

0 19
  • #2 31 Gru 2008 17:15
    jmk
    Poziom 28  

Jak jest kompletna to najczęściej na końcu weży w peschlu jest pudełko i tam jest zabudowany ze złączką służącą do przykręcania go do zaworu czerpalnego.

0
  • #3 31 Gru 2008 17:55
    12daniel
    Poziom 11  

to wszystko jasne mam założony nie oryginalny wąż bez elektrozaworu gdzie go kupię i za ile (dlatego po odkręceniu wody woda caly cas napiera) i pytanko czy wiesz co ozanczają te kontrolki Zmywarka Miele g595 - gdzie podłączyć aquastop?
    druga od góry mruga chodzi o te czerwone z góry dziekuję
    opisze je Mruga Wasserablauf
    Świeci Salz i Klarapuler

nie świeconca na samej górze WasserZulauf

0
  • #4 31 Gru 2008 18:33
    jmk
    Poziom 28  

Ta jedna sygnalizuje że masz wodę pod zmywarką w wannie pod nią -nie tylko na podłodze- zabacz jakie napięcie podaje zmywarka na ten zawór - Miele robi niekiedy siupy że zawór może mieć cewkę na 110V !-ale chyba nie wstawili tego do twojej zmywarki- jak nie masz tego zaworu a wąż jest bez niego to możesz wstawić pojedyńczy prost 180 stopni plus złączka, np wężyk 3/4-3/4" i do cewki zaworu podaj ze zmywarki napiecie dla jej zasilania- jeśli nie jest oryginalny wąż to przewodu szukaj w zmywarce, przed uruchomieniem musisz usunąć wodę z podstawy zmywari- bo Aqa-stop uniemozliwi jej pracę- pozostałe kontroli sygnalizuja chyba brak soli i nabłyszczacza, ale jesli jedziesz z tabletek 3, czy 5 in 1- zapas soli musisz uzupełnić w pojemniku- odkręcasz pokrywke i wsypujesz do pojemnika a potem zamykasz pokrywką ten pojemnik- - wsio jest w komorze zmywarki na dole.

0
  • #5 31 Gru 2008 19:13
    12daniel
    Poziom 11  

mam dwie cewki jedna jest podłączona a druga nie może to ta cewka gdzie trzeba podłączyć zasilanie zaworu i mam jakąś kostkę na trzy przewody nie podłączoną cewka druga jest podłączona ale ma wolne dwa styki do podłączenia

0
  • #6 31 Gru 2008 19:41
    jmk
    Poziom 28  

Mało szczegółow- wrzuć fotki.

0
  • #7 01 Sty 2009 14:32
    12daniel
    Poziom 11  

oto fotki

Jest cewka oraz ten wolna nie podłączona kostka

Moderowany przez skryn:

Proszę następnym razem korzystać z TEj instrukcji.

0
  • #8 01 Sty 2009 17:35
    jmk
    Poziom 28  

Czy to złącze na fotce... 117, ma trzy osobne nasuwki czy dwie?
    Jak dwie to podłacz miernik i sprawdź czy jak ja urchomisz będzie tam 230V?- bo wyglądz mi na to a prawie jestem pewien że jest to złacze aqa-stopu , którego tutaj nie zauważyłem.
    Ta "cewka" nieobsadzona wygląda na przebity filtr p/zakłóceniowy i możesz go wywalic bo w tym stanie jest psu na budę.
    Jeżeli w złączu masz trzy przewody -ODDZIENIE- to masz tam DWA. które podają napiecie do brakujacego zaworu dla -pobierania wody jeden z tych przewodów podłączony jest do pompy ewakuacyjnej(stary typ z wiatrakiem na końcu wałka) i ten brakuj,acy Aqa-stop przełącza w przypadku zadziałania zasilanie na pompkę- w położeniu bez aqa-stopu 230 powinno iść na zawór czerpalny-Sprawdź to.

0
  • #9 01 Sty 2009 18:04
    12daniel
    Poziom 11  

Są trzy przewody ale jutro sprawdzę napięcie jakie jest i jutro będę miał elektro zawór aquastop pozyczam od brata z Bocha żeby sprawdzić czy ruszy jutro napiszę czy zadziała z góry dziękuję za pomoc

0
  • #10 01 Sty 2009 18:23
    jmk
    Poziom 28  

Ten wtyk jest do aqa-stopu i tam dopiero podłącza się dwa przewody do tego elektrozaworu !

0
  • #11 02 Sty 2009 13:07
    sztum
    Specjalista - sprzęt MIELE

Na jednym ze zdjec widoczna jest biala wtyczka z 3 kablami, powinna byc polaczona do wylacznika na plywaku (overfill) natomiast aquastop podlaczony jest do plytki ukladu zasilania elektronik EG531. Patrzac na maszyne od przodu usytuowany jest w prawym dolnym rogu w plastikowej obudowie. Gniazdo 5 nr 1 & 2. Jesli nawet znajdziesz wtyczke i polaczysz ja poprawnie nie bedziesz mial doplywu wody poniewaz obwod bezpieczenstwa przelania ciagle jest otwarty.
    Aby sprawdzic prawidlowosc dzialania ukladu koncowki
    1 & 3 w tej bialej wtyczce powinny byc zmostkowane.
    (tylko w celu sprawdzenia) W normalnym uzytkowaniu plywak z wylacznikiem musi byc zainstalowany.

0
  • #12 02 Sty 2009 18:20
    12daniel
    Poziom 11  

Gdzie zanjdę ten pływak gdzie to włączyć tą kostkę z trzema wtykami

Dodano po 1 [godziny] 58 [minuty]:

i jeszcze jedno pytanie gdzie mam w końcu włączyć elektrozawór

0
  • #13 03 Sty 2009 11:12
    sztum

Tak jak pisalem w celu testu zewrzyj nr.1 & 3 na tej bialej wtyczce wolno wiszacej.
    Wtyczka ta oryginalnie polaczona byla do mikro wylacznika zamocowanego nad steropianowym plywakiem w specjalnej obudowie. Uzadzenie to sluzylo do wykrycia ewentualnej wody w bazie tej zmywarki. Podnoszacy sie poziom wody
    (tej przelanej pod zmywarke do metalowej podstawy) podnosil steropianowy plywak i ten z kolei aktywowal wylacznik ktory to nastepnie odlaczal Aquastop a wlaczal pompke. Dlatego ze tego nie masz aby maszyna zaczela dzialac powinienes sprawdzic przez testowe zmostkowanie 1 & 3 na tej bialej wtyczce.
    Wracajac do Aquastopu - pisalem o tym poprzednio: wtyczka od Aquastopu polaczona jest do gniazda nr.5 koncowki 1&2 na elektroniku EG531.
    Jak ciagle bedziesz mial trudnosci zrob kilka WYRAZNYCH zdjec digitalem i wtedy bedzie latwiej wytlumaczyc.
    Radze rowniez czytac uwaznie !!

0
  • #14 03 Sty 2009 11:26
    12daniel
    Poziom 11  

czyli z tego co rozumien to będę musiał kupić ten pływak

0
  • #15 03 Sty 2009 11:29
    sztum

Do pracy zmywarki z zachowaniem funkcji Aquastop i dla wlasnego bezpieczenstwa przed zalaniem domu - oczywiscie.
    Moja sugestia dotyczyla tylko momentu testowania maszyny.

0
  • #16 03 Sty 2009 12:33
    12daniel
    Poziom 11  

ciekawe czy to można dokupić zaraz idę sprawdzać i dam znać o postępach acha jakie zrobić zdjęcia jakich elementów żeby było wiadomo proszę o linki jeśli ktoś wie gdzie to kupić

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Po podłączeniu jak wyżej załączyła się pompa i nic wiecj

0
  • #17 03 Sty 2009 22:04
    12daniel
    Poziom 11  

Pytanko czy mozna jakoś narazie ominąć ten system bo chciałbym zmywarkę uzywać dopóki nie kupię tej częśći

0
  • #18 04 Sty 2009 02:56
    sztum

Czy ja pisze niezrozumiale? Bierzesz ryzyko zalania w razie wady maszyny !!!.
    Jesli otrzymales prace pompy po zmostkowaniu 1 & 3 poszukaj innej kombinacji a da Ci ona poprawna prace (schemat mowi o 1 i 3)

1
  • #19 04 Sty 2009 12:39
    12daniel
    Poziom 11  

Nic z tego próbowałem wszystkich kombinacji i nic na 1 i 3 załacza się pompa na innych wszystko stoi świecą się cały czas te diony opisywane wyżej niewiem co mam robić

0
  • #20 05 Sty 2009 03:49
    sztum

Powiedz gdzie podlaczyles zawor wodny bo widze ze nie masz Aquastop. Dalej, czy ta dioda (pierwsza od gory) swieci ciagle czy zapala sie po 90 sekundach? Najlepiej opisz mi pierwsze 3 minuty jakiegokolwiek cyklu ze wszystkim co i kiedy sie wlacza. Pamietaj ze kazdy z cykli zaczyna sie w starych modelach wypompowaniem (10 s). Pozniej woda jest wlewana przez Aquastop 60s (moze byc 120 s) w miedzyczasie glowna pompa zaczyna prace itd.. Dwie dolne diody beda ciagle sie swiecic, interesuje mnie tylko gorna dioda.
    I na koniec zrob jakies dobre OSTRE zdjecia, interesuje mnie szczegolnie
    okolica dolnego elektronika.

0