Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SUZUKI JIMNY wybór nagłośnienia

an_ke 31 Gru 2008 23:06 4923 13
  • #1 31 Gru 2008 23:06
    an_ke
    Poziom 11  

Witam
    mam zamiar zrobić nagłośnienie i zabudowę multimedialną w tym autku
    W chwili obecnej pracuje tam radio JVC AVX710(wiem że słabe możliwosci sterowania dźwiękiem ale trafiło mi się nowe w cenie 650zł),oraz zestaw Hertz DSK 130 (większe nie weszły-seryjne mają 100mm i sa zabudowane przy nogach-jak np. w BMW E30,E36-miejsca ich montażu są wyłożone matami)planuję jeszcze dołożyć jakiegoś wzmaka do tych Hertzy,jakiegoś suba(tylko jest problem z miejscem,gdyż to autko ma bardzo mały bagażnik), przy tylnych fotelach jest miejsce na kolejne 13 ale chyba nie ma sensu ich wkladać,oraz chcę dołożyć albo monitory w zagłówki,albo jeden podsufitowy.Mam do Was prośbę abyście doradzili mi co mozna wybrać aby calość jakoś dobrze wspólgrała ze sobą(i oczywiście dobrze wyglądała) (odpadają Helixy-nie odpowiada mi ich dźwięk,wszelkiego rodzaju Peiyingi,Alpierdy i inne wynalazki).Mam na to do przeznaczenia jakieś 3500-4000zł.

0 13
  • #2 01 Sty 2009 12:33
    ganji
    Poziom 17  

no to na początek, kup dystanse i zmień głośniki z przodu. Bez sensu jest pakować 10cm i sub. W tym budżecie spokojnie się zmieścisz ze wszystkim:

16tki odseparowane w drzwi
    dobre kable
    sub + wzmak

pozdrawiam :)

0
  • #3 01 Sty 2009 13:06
    Sinoff
    Poziom 10  

Znam na tyle to auto by stwierdzić, że jest dość kłopotliwe. Niestety o 16 w drzwi bez paneli to można zapomnieć. Całą pracę to i tak należy zacząć od wygłuszenia drzwi i 13 z trochę wyższej półki powinny pozytywnie załatwić sprawę przodu. Wzmacniacz i sub w bagażniku po prawej i lewej stronie we wnękach. Sub 8" w małej zamkniętej obudowie, zostanie Ci jeszcze sporo przestrzeni bagażowej. Z tymi zagłówkami to raczej daj spokój, chyba że dla dzieci, bo dorosły z tyłu wygodnie nie usiądzie, jak już to podsufitowy w okolicy lusterka wstecznego. Do tego wszystkie kabelki i przewody nowe, łącznie z zasilaniem radia bezpośrednio z akumulatora.

0
  • #4 01 Sty 2009 16:47
    an_ke
    Poziom 11  

Witam
    Co do 16 to nie ma szans-chcę pozostawić głośniki w oryginalnych miejscach-13 weszła na styk ,miejsca ich montażu są już wytłumione,mogę je wymienić na lepsze niż te co są teraz , ale jakie????
    kable już wymieniłem.monitory mają być właśnie dla dzieci,gdyż jest to auto żony.Jakie konkretne zestawienia byście mi polecali(radio zostaje-nie będę już kupował innego,a brak regulacji dźwięku można nadrobić na wzmaku :-) )

0
  • #5 01 Sty 2009 17:48
    Sinoff
    Poziom 10  

Miejsca ich montażu są już wytłumione? Dla mnie brzmi to jak przyklejenie kawałka maty tłumiącej za głośnikiem. Jeśli nie masz wygłuszonych drzwi zmiana zestawu przedniego mija się z celem. A dystans?... A głębokość montażowa głośnika?, bo drzwi za grubych to nie masz... Poszukaj na forum tematów traktujących wygłuszaniu drzwi.
    Jeszcze czeka Cię pomiar zagłówków i dobranie przekątnej ekranu, google to doby partner do tego zadania.
    Sub 8" μ-Dimension RM 208 SL albo RE Audio RE-8 S4, dwie półki cenowe, ale powinny dać sobie radę z każdym rodzajem muzyki, o tym też nie wspomniałeś ani słowem...
    Biorąc pod uwagę to co zamierzasz zrobić w aucie, to kabli praktycznie jeszcze nie masz żadnych.
    A najlepiej zacznij od http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCa ... 01beta.pdf , bo mam dziwne wrażenie, że sie nie dogadujemy. Jak przeczytasz - następne pytania i następne odpowiedzi.

0
  • #6 02 Sty 2009 02:08
    an_ke
    Poziom 11  

Witam ponownie
    Nie Kolego mam wygłuszenie już za sobą(robiłem to już nie pierwszy raz)-wygłuszony jest cały samochód(poszło z 80 mat głuszących i ze dwie zgrzewki piwa na odstresowanie :-)
    ).głośnikow nie montuję w drzwiach ,tylko w oryginalnych miejscach i w tym jest kłopot-nie chcę glośników w miejscach nie seryjnych a Hertze przy dystansie z mdf-u 6mm weszły na styk(przy magnesie blacha błotnika;przy membranie plastikowa oslona .Kable mam wyprowadzone:
    -do zasilania radia 2,5mm^2
    -od radia do bagażnika (gdzie przewidziany jest wzmacniacz) i z powrotem do drzwi 2,5mm^2 Audison,
    -okablowanie do zasilenia wzmaka 20mm^2 również Audison już jest
    Jest już również(nie wiem czy będzie potrzebny ) DIETZ 1F niebieski
    Co do zagłówkow to mam znajomego tapicera samochodowego który potrafi czynić cuda chodzi mi tylko o jakieś sensowne monitory a nie o jakieś Pe.... coś tam na których to ładnie można sobie popatrzeć ale na piksele widoczne na ekranie
    Co do muzyki to bedzie praktycznie wszystko gdyż w tych sprawach mamy z zoną rózne gusta a ja też czasami lubię sobie pobrykać tym autkiem;będą nawet kaczuszki (dla dzieci oczywiście :-) )

0
  • #7 02 Sty 2009 21:40
    an_ke
    Poziom 11  

Pomoże mi ktoś w wyborze??????

0
  • #8 02 Sty 2009 22:14
    Sinoff
    Poziom 10  

Zestaw przedni DLS RS5A - tylko 45mm gł. mont.
    Wzmacniacz μ-Dimension Glow 4075
    Sub RM 208 SL
    Razem to daje 1850pln, zostaje zabudowa suba we wnęce i nie sądzę aby ktoś zrobił to za mniej jak 500pln. Reszta na kupno lcd, tapicera i montaż.
    Monitorki w zagłówkach to raczej nie moja działka. Może odezwie się ktoś obeznany w temacie. Ja widziałbym to w ten sposób, ale każdy kombinuje inaczej :)

1
  • #9 02 Sty 2009 23:31
    an_ke
    Poziom 11  

Wielkie dzięki Kolego
    Na sprzęt może być więcej -zabudowę wykona dla mnie zaprzyjaźniony stolarz -koszt zgrzewki piwa.Myślę jeszcze nad monitorem-jakiej marki i co lepiej: dwa w zagłówki czy jeden duży na podsufitkę

0
  • #10 03 Sty 2009 22:39
    Sinoff
    Poziom 10  

Jak zabudowa za zgrzewkę piwa to stolarz jest bardzo,bardzo zaprzyjaźniony.
    Sprawdź PW

0
  • #11 06 Sty 2009 22:43
    an_ke
    Poziom 11  

A co powiecie na mac audio STX 10 lub z wyższej półki HERTZ ml250???

0
  • #12 09 Sty 2009 20:07
    bmw_e36_coupe
    Poziom 21  

Głośniki w nogach zostawiłbym, skoro nie ma możliwości wstawić 16cm to wymiana 13-tek na lepsze nie ma sensu bo wydasz kasę a dźwięku dużo nie poprawisz. Do bagażnika wstawiłbym jakiś mały subwoofer 8" AXTON AW08 albo MTX T5508-04. W tak małym autku starczy. Całość napędziłbym 4-kanałówką AXTON A495. Co do monitorków to wstawiłbym 2x7" (jak wejdą w zagłówki) i do tego 2 pary słuchawek bezprzewodowych i dzieciaki będą zadowolone.

0
  • #13 20 Sty 2009 23:39
    an_ke
    Poziom 11  

Witam
    nie wiem jaka panuje opinia o tym głośniku ale go kupiłem-HERTZ HX250D (450W RMS) jest dwucewkowy,czy ktoś może coś o nim powiedzieć,czy nisko zejdzie?
    Myślę jeszcze o jakimś wzmaku do niego może GTO 7001?

0
  • #14 14 Sie 2016 20:25
    lysyiblondzia
    Poziom 10  

Witam.
    Poniewaz stoje przed tym samym dylematem chcialbym podpytac czy ktos pamieta jaka jest glebokosc montazowa glosnikow z przodu i z tylu?
    Czy ewentualnie jest miejsce do zalozenia dystansu aby pozniej wszystko pracowalo pod boczkami?
    Nie bardzo mam jak dwa razy rozbierac auto aby pomierzyc i pozniej zamontowac glosniki.
    Upatrzylem sobie Alpine SPR50 i chcialbym dopytac jak bedzie to pracowac z czterema takimi glosnikami?
    Z gory dziekuje za odpowiedzi.
    Pozdrawiam Arkadiusz

0