Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ANOT - analizator obwodów trójfazowych

alienone 01 Sty 2009 10:50 3202 13
  • #1 01 Sty 2009 10:50
    alienone
    Poziom 11  

Witam
    Chciałbym poznać ludzi ,którzy znają to urządzenie dobrze .
    Mam kilka pytań ?

1 13
  • #2 01 Sty 2009 11:01
    spinacz
    Poziom 38  

To napisz te pytania, pracuje od czasu do czasu na nim, może pomogę Ci a jeśli nie to zapytam mojego kolegę który pracuje na nim codziennie chyba ze jest tu na forum taka osoba co ma z nim codziennie styczność.

0
  • #3 01 Sty 2009 11:06
    alienone
    Poziom 11  

Pytanie bardzo proste , czy wpięty analizator bezpośrednio w licznik jest w stanie pokazać przepływ prądu w cewce prądowej .Jeżeli tak to jakie wartości to pokazują

0
  • #4 01 Sty 2009 11:11
    spinacz
    Poziom 38  

Bez żadnego problemu pokaże Ci prądy, napięcia, moce bierne, czynne. pozorne. W linku jest krótki opis analizatora Link

0
  • #5 01 Sty 2009 11:26
    alienone
    Poziom 11  

Zgadza się , ale jest taki problem wpięty Anot pokazuje wszystko OK a licznik Landisa na jednej z faz pokazuje export energii czynnej -P ?

0
  • #6 01 Sty 2009 11:37
    spinacz
    Poziom 38  

Rozumie ze podłączone masz wszystko dobrze a co to za Landis pół pośredni układ czy bezpośredni ? Ten błąd to kierunek przepływu prądu tak ? Pytam się ponieważ ja nie programuje Landisów tylko dostaje gotowe z ustawiona taryfa i funkcjami.

0
  • #7 01 Sty 2009 11:43
    alienone
    Poziom 11  

Układ p/pośredni , wygląda mi na zamienione prądy na liczniku . Być może Anot pokazuje jakieś wartości które świadczą ,że prad płynie w przeciwnym kierunku ale wykres wychodzi dobry .

0
  • #8 01 Sty 2009 11:55
    spinacz
    Poziom 38  

Anota wpinasz na listwę SK ? może jest jakiś błąd w podłączeniu za listwą SK albo możne sam licznik ma zaprogramowane odwrotnie zaciski prądowe na tej fazie co pokazuje ci odwrotny kierunek prądu pisze może bo nie wiem czy można go tak zaprogramować ale jeśli anot pokazuje prawidłowy kierunek prądu to albo za zamienione przewody na listwie zaciskowej licznika albo sam licznik. Zawsze możesz spróbować zamienić obwody prądowe na zaciski innej fazy i zobaczyć czy licznik pokaże błąd na tej samej fazie czy na tej drugiej pod która byś zrobił zamianę ? Ten błąd wyskoczył po jakimś czasie dopiero czy obrazu po zabudowaniu układu?

0
  • #9 01 Sty 2009 12:04
    alienone
    Poziom 11  

Wymiana licznika indukcyjnego na Landisa a żeby było trudniej to pomiar na dworze i listwa ska nie pozwala na całkowite zwarcie prądów ( zaśniedziałe styki ) i brak porównania . Tylko wyłączenie całego układu i sprawdzanie od początku . Osobiście podejrzewam ,że Anot na mrozie też może szwankować

0
  • #10 01 Sty 2009 12:10
    spinacz
    Poziom 38  

Jeśli Anot jest podłączony prawidłowo to ja bym szukał albo błędu w układzie albo w samym Landisie. Mówisz ze masz zaśniedziałą listwę SK może w niej jest przyczyna możne jakieś upływności a nie masz możliwości zamknięcia obwodów prądowych na samych przekładnikach? Może przy samej wymianie ktoś się pomylił i zamienił odpływ z dopływem prądowym na tej właśnie fazie z błędem i to by było najbardziej prawdopodobne i logiczne bo na listwie SK Anot pokaże Ci dobrze a licznik już ma zamienione i pokazuje przeciwny kierunek prądu.

0
  • #11 01 Sty 2009 12:16
    alienone
    Poziom 11  

Anota włączyłem pomijając listwe ska pod sam licznik i wydaje mi się ,że on nie widzi w którą strne płynie prąd !!! , może się mylę i dlatego chciałym porównać z innymi . Znajdę usterkę tylko muszę rozkopać cały układ i wyłączyć zasilanie . Bo nie wiem komu zaufać ale bardziej stawiam na Landisa bo i moc trochę za mała pobierana .

0
  • #12 01 Sty 2009 12:26
    spinacz
    Poziom 38  

Nie widzę problemu żeby Anota sprawdzić w kilka sekund. Zamień jego końcówki w tym obwodzie i się dowiesz czy pokaże Ci płynący prąd w drugą stronę czy nie. Prawdę mówiąc nigdy nie podłączałem Anota w drugą stronę wiec nie jestem w 100% przekonany czy on pokaże kierunek przepływu prądu jednak jak na taki sprzęt powinien pokazać i kierunek zwłaszcza ze rysuje wykresy. Jak rozwiążesz tą zagadkę to fajnie by było jak byś napisał co było nie tak bo faktycznie ciekawą sytuacje masz.

1
  • #13 01 Sty 2009 12:31
    alienone
    Poziom 11  

Jeżeli dostane zgodę na wyłączenie to jutro dam odpowiedz

0
  • #14 01 Sty 2009 12:36
    spinacz
    Poziom 38  

Samego Anota można sprawdzić gdziekolwiek, sam nawet z ciekawość sprawdzę go u siebie w zakładzie i pogadam z kolega czy miał podobny przypadek do twojego z Landisem.

0