Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera 1,9 dci - brak mocy

01 Sty 2009 15:01 11283 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    Jestem posiadaczem Primerek [2 szt]. 1,9 dci. Niestety z jedna z nich ostatnio cos sie nieciekawego zdazylo.
    Ponizej lista "dolegliwosci":
    1. Spadek mocy.
    2. Przyspieszenie bardzo slabe [silinik nie dymi].
    3. Odcina obroty przy 2500.
    4. Zapalil sie czerwony Check w trakcie jazdy, ale po ponowny uruchomieniu znikl.
    5. Zwiekszone spalanie - trasa 7 ltr.

Objawy pojawily sie po odpaleniu auta - stalo nieuzytkwoane przez okolo 2 miesiace.

Stawiam na:
    1. Zawodnienie filtra paliwa [jak go odwodnic? czy lepiej wymienic poprostu wklad?]
    2. Swiece.
    3. Przeplywomierz [jak sprawdzic poprawnosc dzialania?]

Nic wiecej mi nie przychodzi na mysl - prosze o wszelkie Wasze podpowiedzi / opinie.
    btw. kto moze polecic jakis warsztat w wawie?

Z gory dzieki i pozdrawiam,
    Marcin
  • Poziom 16  
    zacznij od wymiany filtra paliwa
  • Poziom 2  
    rowin1983 napisał:
    zacznij od wymiany filtra paliwa

Wlasnie wczoraj kupilem i jutro jestem umowiony na wymiane...
    Tak mnie sie tez wydaje ze powodem moze byc woda w paliwie, ktora wytracila sie w okresie kiedy auto bylo nieuzytkowane.
    Pzdr,
    M.
  • Poziom 16  
    letnie paliwo nie wytrzymuje mrozów
  • Poziom 1  
    Witam ,mam obecnie problem o identycznych objawach z tym że auto nie stało. Wymieniłem przepływomierz ale to nic nie dało. Diagnoza : EGR jest sprawny w 5% i uszkodzony jest jeden z wtryskiwaczy. A co było u Ciebie?
  • Poziom 13  
    Witam mam ten sam problem silnik 1.9 dci ale laguna II autko po wymianie turbo :P autko normalnie jeździło nie było super mocne ale jeździło normalnie po przejechaniu 500 km zaświeciła kontrolka od świec żarowych, autko postawiłem pod domem i za około tydzień odpaliłem aby sprawdzić na clipie, przejechałem sie jakies 1 km auto straciło moc i koło 2000 rpm zaczyna zdychać dusi go jak przycisnę po gazie. To dziada pod klipa wywalił mi liste: przepływomierz, czujnik ciśnienia doładowani, itp ps. dzis załączę obrazki z clipa :P nowy czujnik doładowania i dalej lipa
    o to fotki z klipa:
    Nissan Primera 1,9 dci - brak mocy Nissan Primera 1,9 dci - brak mocy Nissan Primera 1,9 dci - brak mocy Nissan Primera 1,9 dci - brak mocy Nissan Primera 1,9 dci - brak mocy

Dodano po 57 [minuty]:

dalsze dwie fotki:
    Nissan Primera 1,9 dci - brak mocy Nissan Primera 1,9 dci - brak mocy
    dziś posprawdzałem okazał sie "egr" po odłaczeniu auto przestało zdychać ale... po dokladnym sprawdzeniu przewody od egr były zgnie a dokladnie izolacja jutro poskladam i odpale i napisze co dalej...