Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Samo - wyłączający" się Magnetofon MDS442

29 Mar 2004 16:34 2086 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich! Mam problem z magnetofonem Diory typ MDS 442. Przy odtwarzaniu sam potrafi z niewyjaśnionych przyczyn się wyłączyć. (dzieje sie to na nie wszystkich kasetach) co podpowiada mi ze moze to jednak błąd "mechaniki". Byc moze niektore kasety gorzej "ciągną" i dlatego. Ten sam problem pojawia się przy przewijaniu "do tyłu". Dziekuje za pomoc z góry!!
  • Poziom 16  
    na poczatek wymien paski napedowe i oczysc mechanike i tor prowadzenia tasmy powinno byc git

BarT
  • Specjalista AGD
    najpierw to co piszą koledzy paski szczególnie od licznika jeżeli to nie pomoże to trzeba sprawdzić czy nie tracą się impulsy na kontaktronie (halotronie) co do słabego ciągnięcia to musiało by ci się zatrzymywać sprzęgło dowijające wtedy może też następować wyłączenie ale to można sprawdzić czy taśma idzie dobrze bo jeżeli tak to na pewno nie jest to wina ciężko ciągnącej kasety
  • Poziom 21  
    Tak jak pisali koledzy -wymień pasek licznika (ew. sprawdź czy nie blokuje się sam licznik ) . W tym modelu o ile pamiętam nie było kontaktronu, ale hallotron.
  • Poziom 26  
    Spróbuj zbliżyć czujnik Halla do magnesu pierścieniowego, magnes jest napędzany przez pasek licznika. Natomiast jeżeli sprzęgło dowijania jest za słabe, to następuje zatrzymywanie się lewego talerzyka i działa wtedy autostop - tą przyczynę łatwo stwierdzić jeżeli po wyłączeniu się odtwarzania taśma jest lekko wykręcona z kasety. Zanim zadziała autostop, przy słabym sprzęgle wałek przesuwu zawsze zdąży już trochę wkręcić taśmę.
    Niestety, w pewnych sytuacjach i w niektórych seriach MDS-442 i pochodnych, zdarza się też niestabilna praca układów logicznych sterowania i magnetofon przechodzi do stanu STOP bez wyraźnej przyczyny. Takie wady jest bardzo trudno usunąć. Dlatego należy zacząć od tego co najprostsze czyli sprawdzenia mechaniki (w tym magnesu autostopu, hallotrona, napędu licznika).
    Właśnie doczytałem, że występuje to też przy szybkim przewijaniu. W takim razie sprzęgło odpada, bo szybkie przewijanie nie idzie przez żadne sprzęgło.