Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Problem z polaczeniem Commax Unifon DP-20HR

piotrekmd 01 Sty 2009 20:57 2625 4
  • Problem z polaczeniem Commax Unifon DP-20HR

Poziom 1  

Witam,

Mam problem z wymiana domofonu. Dotychczas mialem sluchawke podlaczona przez spoldzielnie przy zakupie mieszkania. Niestety sluchawka mi spadla i pekla. Postanowiem ja wymienic i kupilem taki model - Commax Unifon DP-20HR. Mam jednak problem z polaczeniem tego zestawu.

Nizej podaje zdjecia okablowania w scianie oraz "gniazdka" w bramce domowej.

Dotychczas w starej bramce podlaczone byly niebieski i czerwony. Jednak probujac podlaczyc je do gniazdka 1. i 2. slysze po podniesieniu sluchawki ciagly pisk w sluchawce (jakby otwierane byly drzwi), czasami dzwonienie bez wywolania.

Uprzejmie prosze o pomoc jak podlaczyc ten zestaw.

0 4
    Poziom 27  

Unifony Commaxa pracują tylko z odpowiednimi kasetami tej samej firmy. Zobacz jaki jest domofon u ciebie i kup do tego odpowiedni unifon.

0
    Poziom 2  

W takim razie nic nie da sie zrobic z tym unifonem? Tez chcialem zalozyc DP-20HR u siebie w mieszkaniu (nie ukrywam ze zdecydowal design :) ) ale skoro nie da sie podlaczyc go do zwyklej instalacji (nowo oddane budownictwo wielorodzinne, instalacja analogowa) sprzet ten wydaje sie byc dla mnie zupelnie bezuzyteczny :(

0
    Poziom 27  

Tu rządzi prosta zasada. Zanim coś kupisz zorientuj się czy dany zakup będzie kompatybilny ze sprzętem do którego chcesz to zastosować.
    Można sprzedać np. na allegro, albo... oprawić w ramki.

0
    Poziom 2  

Porazka totalna :/ Oczywiscie ze sprawdzalem, dowiedzialem sie, ze "Unifon ten będzie pracował z każdą stacją bramową analogową". Wychodzi na to ze nie ma zadnego wyboru wzgledem tego typu produktow i po prostu TRZEBA miec na scianie syf jak wszyscy - jak w PRL

0