Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PenDrive SanDisk 8Gb problem...

01 Sty 2009 21:23 8846 4
  • Poziom 25  
    Witam,
    Mam poblem z pendrivem 8gb...
    chodzi o to, ze uzywam laptopa Dell...chcialem przeprowadzic test systemu, a producent udostepnia na swojej stronie odpowiedni plik, ktory po uruchomieniu na kompie daje nam opcje albo wypalenia bootowalnej plyty cd z programem diagnostycznym, albo utwrzenie bootowalnego pendriva z tym programem - ja wybalem opcje bootowalnego pena...
    podczas wykonywania tej czynnosci program wyswietlil komunikat, ze pen zostanie sformatowany na 2Gb i pozniej bedzie mozna to odtworzyc...
    zbadalem kompa, skasowalem ten program na penie, ale teraz zamiast 8Gb mam tylko 2....:(
    co zrobic zeby powrocic do fabrycznych rozmiarow pena?

prosze o porade...

dziekuje
  • Spec od komputerów
    Sprawdź jaka jest partycja i obszar nieprzydzielony, utwórz jedną partycję na całości.
  • Poziom 25  
    ale czym? mam Viste...- po podlaczeniu Pendriva pokazuje mi sie on jako dysk I a we wlasciwosciach pokazuje sie rozmiar cos ponad 2 Gb i tyle...

i jeszcze cos - jak wejde w menedzera urzadzen to pokazuje mi pawidlowa pojemnosc dysu czylo 7,7Gb....

sprawdzilem tez dalej...i faktycznie mam nieprzydzielone miejsce na pendrivie..ale jak zrobic zeby byla jedna calosc?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeżeli możesz w menadżerze urządzeń usunąć tą partycję to ją usuń i tak utworzone "nie przydzielone" miejsce tego pen'a powinno być już widoczne o pojemności jak już pisałeś 7,7GB i wtedy zakładasz od nowa partycję, albo
    wyzeruj ten pendrive (zerowanie to nadpisywanie wszystkich danych na wybranym dysku zerami, wiec pen będzie pusty), np. tym HDD Wipe Tool, ściągnij, zainstaluj uruchom, następnie wybierz swój PenDrive (będzie w kolumnie BUS jako USB) itd.
    Następnie po tym formatujesz go pod Windowsem lub używając HP USB Disk Storage Format Tool.
  • Poziom 25  
    Pomogło!!!

Brawo dla Ciebie kolego za pomoc...oczywiście punkt dla Ciebie

Polecam wszystkim te programy - sa naprawde pomocne...

To pewnie bedzie najszybszy temat na Elce bo go zamykam...

Problem rozwiazany