Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra 1997 2.0 DTl nie uruchamia się

pitersi 01 Sty 2009 21:23 7777 18
  • #1 01 Sty 2009 21:23
    pitersi
    Poziom 10  

Witam !!!

Kolega posiada Opla Vectrę 2.0 DTL który nie chce odpalić
    Auto do chwili obecnej nie sprawiało żadnych problemów.
    Ale od przedwczoraj nie możemy go uruchomić. Podjęliśmy różne próby uruchomienia, łącznie z próbą odpowietrzenia układu zasilania.
    Opel nie daje żadnych śladów życia. Wyczerpały nam się już pomysły i z tego powodu proszę o pomoc

Pozdrawiam

• Fibaro
  • #2 01 Sty 2009 21:30
    eltron
    Poziom 25  

sterownik zapisał jakieś błędy ?

• Fibaro
  • #3 01 Sty 2009 22:08
    pitersi
    Poziom 10  

sterownik nie zgłosił żadnych błędów

• #4 01 Sty 2009 22:31
    eltron
    Poziom 25  

to co to za różne próby uruchomienia i jak odpowietrzaliście?

I nie odpala bo co ? rozrusznik nie kręci czy paliwa nie dostaje na wtryski ? czy może za małe ciśnienie tego paliwa?

a znając życie to pompa do regeneracji\wymiany, a raczej jej elektronika.

A z tym że sterownik nie zgłosił żadnych błędów to kto diagnozował i czym?

• Fibaro
  • #5 01 Sty 2009 23:00
    paweltaki
    Poziom 12  

a może wtrysk się rozszczelnił
    też tak kiedyś miałem i paliwo wracało do zbiornika - ale tu dużo może być przyczyn powodzenia

• #6 01 Sty 2009 23:13
    pitersi
    Poziom 10  

Rozrusznik kreci ale paliwo nie jest pobierane przez pompę wtryskową, nawet pominęliśmy filtr i bezpośrednio próbowaliśmy pobrać paliwo ze słoika. diagnozę wykonał kolega podpiętym laptopem do gniazda diagnostycznego, ale jego programu używa to nie spojrzałem. Odpowietrzaliśmy tylko na wyjściu pompy na wtryski, a to ze względu na niską tem. Obawialiśmy się iż przy tej temperaturze popękają nam trójniki przelewu paliwa. Mam podejrzenie odnośnie sterownika pompy, a w szczególności elektryczny zawór wyłączenia. Problem jest taki iż nie posiadam schematu. Nie jest chyba możliwe aby jednego dnia auto normalnie jeździło a następnego nie dało się uruchomić.

• #7 02 Sty 2009 01:05
    wwwsokol
    Poziom 24  

pitersi napisał:
    Nie jest chyba możliwe aby jednego dnia auto normalnie jeździło a następnego nie dało się uruchomić.

Wpisz sobie DTL w wyszukiwarkę, to się zdziwisz ;)

• #8 08 Sty 2009 11:16
    _Pablo87_
    Poziom 1  

Witam podepne sie do tematu... Moj przypadek jest troche inny niz wszystkie tu opisane. Tez jest zwiazany z ciezkim odpalaniem na zimno... Ogolnie wszystko jest sprawdzone uklad sie nie zapowietrza gdyz wszystko sprawdzilem plus dodalem zaworek zwrotny na zasilanie filta paliwa, swiece zdemonotowalem i sprawdzilem recznie na aku czy dobrze grzeja... dodalem dodatkowa mase na glowice silnika gdyz myslalem ze moze masy nie ma i nie grzeja... plus do swiec dochodzi... Sprezania silnika sa bardzo dobre bo tez sprawdzilem... Bledow naturalnie silnik nie ma... Wszystko swiadczy o tym ze pompa sie skonczyla. Ale nie jestem do konca przekonany z jednego powodu i tu prosze o porade. Silnik na zimno gdy krece chechla chechla chechla i nagle buch odpala odrazu momentalnie na wszystkie gary odrazu... zgasze go natychmiast i sprawdze jeszcze raz to pali od kopa? problem caly czas jest ten sam. troche dziwny przypadek wczesniej z takim sie nie spotkalem...

• #9 09 Sty 2009 12:52
    lkr46al
    Poziom 10  

sprawdz wszystkie czujniki temperatury moze byc ktorys uszkodzony bodajze jest cztery czujniki temperatury płynu chłodzacego czujnik temperatury oleju czyjnik temperatury zewnetrznej i przy chłodnicy moze ktorys wysyła zły sygnał na koputer i podaje zła mieszanke paliwa jak nie chcesz kupowac czujnikow to pozostało ci sprawdzeni dokładne techem 2 temperatury

• #10 09 Sty 2009 23:37
    lkr46al
    Poziom 10  

moze byc jeszcze kolektor dolotowy zapchany tez bym stawiał na to , wszysko pokolei zrob co najtajszym kosztem a poozniej rob pompe

• #11 13 Sty 2009 13:43
    Marek480
    Poziom 2  

Witam. Mam ten sam problem z odpaleniem A

Witam.Mam ten sam problem z odpaleniem Astry1,7TD . Prosze oPOMOC

• #12 13 Sty 2009 15:13
    wwwsokol
    Poziom 24  

Marek480 napisał:
    Witam.Mam ten sam problem z odpaleniem Astry1,7TD . Prosze oPOMOC

Isuzu, czy oplowski ?

• #14 29 Kwi 2009 19:45
    pitersi
    Poziom 10  

Awaria samochodu skończyła się wizytą w warsztacie.
    Mechanik uważa, iż prawdopodobnie w przewodzie paliwowym zrobił się korek z zamarzniętej wody, co doprowadziło do całkowitego zapowietrzenia pompy.
    Na razie autko jeździ i nie wykazuje żadnych problemów
    Dziękuję wszystkim za pomoc i uważam temat za zamknięty
    :D

• #15 29 Kwi 2009 20:03
    malina242
    Poziom 16  

to ja Wam podam lepszy przykład.Gościu dal mi Vectre DTL a w zbiorniku było błoto wiec kupił silnik od Astry ale nie DTL tylko DTH!!!po włożeniu tego motoru auto w ogóle nie maochoty odpalić.na samostarcie chodzi ale po za tym nie chce nawet zajeknąć.włożyłem komputer z wykasowanym immo i dalej nic a tera zprzez to to po nocach spac nie moge.Co Wy na to???????????????

• #16 29 Kwi 2009 21:42
    pitersi
    Poziom 10  

Może podobnie jak u mnie jest zapowietrzona pompa wtryskowa.
    Nasze różne próby z ciągnięciem wyłącznie nie dały żadnego rezultatu, auto nie dawało oznak zycia. Dopiero odpowietrzenie jej u mechanika pomogło. Może w twoim przypadku jest podobnie

• #17 30 Kwi 2009 22:52
    malina242
    Poziom 16  

podawalem sztucznie paliwo(na krótko)i dalej nic.przepompowałem w ten sposób ponad 5 litrów paliwa i dalej nic.CO ROBIĆ???POMOCY!!!

• #19 20 Wrz 2010 20:11
    Stiwen1
    Poziom 21  

Witam mam pytanie jakie powinno być ciśnienie paliwa w Oplu 2.0 DTL 97rok. w czasie pracy i na postoju czyli jak nie pracuje silnik czy ktoś może wie bym był bardzo wdzięczny za podpowiedz, pozdrawiam.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo