Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

webasto - klimatronic vw golf IV 1.9 tdi

martinezz123 12 Maj 2010 21:48 34965 68
    venciarz
    Poziom 1  
    wisnia_82
    prosze o przeslanie schematow podlaczen webast do golfa 4 i new beeatla na stychno1(malpa)poczta.onet.pl
    dzieki
    durmir
    Poziom 1  
    wisnia_82
    Jeżeli znajdziesz chwilkę czasu proszę o przesłanie schematów podlaczeń do audi a6 c4 na mewadur(małpa)op.pl
    Wielkie dzięki
    owies
    Poziom 12  
    Witam, wygooglowałem ten temat i mam wrażenie że będzie dobry dla mojego pytania.
    Zastanawiam się jak wpiąć przełącznik lato/zima (jeśli w ogóle jest sens takiej operacji.
    Moje Webasto jest analogowe, to ThermoTop E kupione jako używane. Załączane było telestartem, jednak dokupiłem czerwony zegarek (1530) a z nim dostałem przycisk lato zima gratis. Oryginalna wiązka była pocięta, jednak udało mi się "dojść co jest do czego" i piec uruchomiłem wstępnie na stole. Nie potrafię jednak wydedukować który obwód ma przerywać ów przełącznik sezonowy aby piec nie załączał grzania a sterował jedynie dmuchawą i climatronikiem. Przełącznik jest typu załącz/wyłącz, ma 5 styków. Będę wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę jak i informację czy taki letni przedmuch zamkniętego i nagrzanego samochodu daje jakikolwiek pozytywny efekt czy po prostu marnuję swój i wasz czas.
    antonio001
    Poziom 1  
    wisnia 82 prosze o przesłanie schematu podłonczenia webasto thermo top c do beetla na antonio007(malpa)onet.pl dzieki a przy okazji takie pytanie do ktorych kolorow kabli podpiac sterowanie nadmuchem w kabinie
    absbartek
    Poziom 10  
    Poprosze o te instrukcje.Szczegól nie interasuje mnie instrukcja do vw Bora, moj adres absbartek(malpa)o2.pl, z góry dzieki
    czoper261
    Poziom 9  
    Mam prośbę do wisnia_82; jeśli mógłbyś podesłać mi instrukcję do vw t4 mam klimatronik fioletowy i nie wiem z kąd wziąć impuls,aby nawiew włączał mi się dopiero po nagrzaniu się wody do 40*c.Mój adres-kuciamariusz(malpa)gmail.com z góry dziękuję.
    blon-di
    Poziom 2  
    Mam prośbe do wisnia_82 o przesłanie instrukcji montażu thermo top v , oraz analogowego do golfa IV.
    z góry dziekuje.
    moj adres to blon-di(małpa)wp.pl
    Grigori112
    Poziom 10  
    Mam prośbe do wisnia_82 o przesłanie instrukcji montażu thermo top v , oraz analogowego do vw caddy III.
    z góry dziekuje.
    moj adres to grigoriagh(małpa)gmail.com
    lazurek
    Poziom 10  
    wiśnia 82 jeżeli możesz to prześlij instrukcję montażu webasta thermo top C do Golfa IV na adres ziuta2(małpa)poczta.onet.pl
    Z góry dzięki
    osi bis
    Poziom 9  
    Witam. Proszę o przesłanie schematu na PW jak podłączyć się do climatronika w golf IV z ogrzewaniem postojowym, wpiąłem kabel do wtyczki z climatronica i wyświetla mi HE, ale nie wiem gdzie podłączyć się z tym wentylatorem, z góry dzięki
    owies
    Poziom 12  
    Poszukaj bezpiecznika od dmuchawy w skrzynce bezpieczników, wepnij się pod niego. Sprawdzone.
    _carlos-
    Poziom 15  
    Podłączenie dmuchawy:
    1 przeciąć przewód czarno-niebieski za bezpiecznikiem 25 od nagrzewnicy:
    -przewód czerwony (od przekaźnika webasto) podpiąć do uciętego przewodu od strony bezpiecznika
    -przewód czarny (od przekaźnika webasto) podpiąć do uciętego przewodu od strony wentylatora.
    wisnia_82
    Poziom 11  
    Dość długo nie śledziłem forum. Wszystko co posiadam na temat Webasto. :D
    Martin4x4
    Poziom 7  
    Witam,
    jak można to ja prosiłbym o schemat do VW Sharan 1.9 tdi 1997 rok.
    chciałbym podłączyć ogrzewanie postojowe do klimatronika jednostrefowego.
    Chyba, że mi ktoś podpowie jak to zrobić bez schematu.
    Z góry dziekuje.
    Pozdr.
    Martin4x4
    Poziom 7  
    DzikiEryk dzięki za szybką i treściwą odpowiedź :)
    Tak żebym nie miał juz żadnej wątpliwości to musze podać plus na pin T28a/4 ??
    Tam są podpisane wtyczki? Bo nie jestem biegły w tych tematach, a chciałbym to sam podłączyć.
    Podgrzewacz już synchronizowany z pompką wodna od T4 i ze sterownikiem na pilota i brakuje mi tylko klimatronik. no chyba że mi jeszcze ktoś podpowie jak opóźnić włączenie klimatronika żeby na zimnej wodzie nie obciążał akumulatora i opóźnić wyłączenie sie pompki po wyłączeniu sie podgrzewacza.
    Z góry dziękuje za wyjaśnienia :)
    jest to VW sharan 1.9 tdi 1997 rok.
    DzikiEryk
    Poziom 13  
    Najlepiej zrób wpinkę do kabla z tego pinu,Wtyczka lub gniazdo powinno mieć opis pinów,Sterownik klimatronika ma swój program obsługi webasto,(pokaże się zarys samochodu i napis HE) sam włączy wentylatory nagrzewnicy dopiero po jakimś czasie.Niestety nie można regulować szybkości wentylatora ustalala to klimatronik,
    Martin4x4
    Poziom 7  
    Dzięki za szybką odpowiedź. :)
    Jutro się tym zajmę i będzie ciepło na święta, choć te święta nie będą raczej jedne z zimniejszych :)
    WESOŁYCH ŚWIĄT dla wszystkich forumowiczów.
    lazurek
    Poziom 10  
    Wiśnia_82
    Mimo że po roku to i tak się przydało, chociażby dla weryfikacji swoich wypocin.
    Pozdrawiam!!!!
    sq9onw
    Poziom 9  
    Jaki jest kolor przewodu w panelu?
    sq9onw
    Poziom 9  
    witam
    Zrobiłem jednak sterownik który uruchamia nawiew po osiągnieciu temp 35 st , przełącza nawiew na 1 bieg i dmucha 10minut i wyłącza nawiew. Jest jeszcze wersja która uruchamia nawiew po 20 minutach działania webasta na 1 biegu na 10minut.
    grzes2371
    Poziom 10  
    Witam - czy ten temat jest aktualny ? Bo nie wiem pod który pin podłączyć webasto w panelu climatronica w Octavii 1,8 T 20V podłączałem pod pin 20 ale miejsce w kostce jest puste więc wsunąłem przewód ale to nie pomogło. Czy może mi ktoś pomóc. Serdeczne dzięki.
    sq9onw
    Poziom 9  
    Może najpierw napisz jaki rok produkcji i jaki panel masz ? Najlepiej daj fotke.
    grzes2371
    Poziom 10  
    Witam rok produkcji 2003r nie wiem czy mi się uda zdjęcia ale spróbuję
    grzes2371
    Poziom 10  
    Witam wszystkich znalazłem pin pod który podłączyć sterowanie climatroniciem w Octavii 1,8T 20V 2003r otóż jest to pin 1 lewego złącza panelu widocznego na powyższym zdjęciu!!!!!!
    Pin ten u mnie nie jest wyprowadzony we wtyku i konieczna była ingerencja w panel żeby przylutować przewód do tego pinu bezpośrednio do płytki. Pozdrawiam wszystkich.
    sq9onw
    Poziom 9  
    I na jakim biegu się uruchamia? Jak na trzecim to szybko rozładujesz aku. Proponuję zrobić termostat lub zejść z obrotami.