Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektryczne opuszczanie i podnoszenie szyb

wiesiekj 01 Sty 2009 21:36 3484 5
  • #1 01 Sty 2009 21:36
    wiesiekj

Poziom 27  

Ja poddaję się, odmówiłem montażu elektrycznych podnośników szyb, nie jestem "fachowcem", chodziło o T4:

Uwaga: przed instalacją należy dokładnie zapoznać się z instrukcją. Prace instalacyjne powinien wykonać fachowiec.

• Wyrób charakteryzują nastąpujące wskazówki dotyczące zastosowania; należy sprawdzić niezbędne warunki instalacji stosowane dla większości środków komunikacyjnych. Odmontować korbkę i obudowę drzwi, sprawdzić czy mechanizm ten może być namontowany wewnątrz drzwi. (zob.
    punkt 2 instrukcji montażu)

• Po odmontowaniu korbki (uchwytu) należy sprawdzić, aby minimalna odległość między modułem na domykanie szyb a obudową drzwi wynosiła 12 mm. W przeciwnym wypadku należy dostosować się do wskazówek w instrukcji montażu, w której przedstawione jest możliwe rozwiązanie.

• Maksymalna moc tego mechanizmu została dostosowana do wytrzymałości 3 kg. Mechanizm jest aplikowany w odległości 70 mm od środka. Moc ta jest wystarczająca dla większości pojazdów. W przypadku wątpliwości, albo trudniejszego sterowania należy sprawdzić ciężar.

• Przed montażem sprawdzić, aby części drzwiowe zostały namontowane prawidłowo, oraz czy nie należy nasmarować przewodów. Sprawdzić również głośność urządzenia. Hałas należy bezwzględnie eliminować przed rozpoczęciem montażu, ponieważ później hałas urządzenia elektrycznego będzie jeszcze większy.

- opuścić szybę
    - odmontować korbkę w drziach (uchwyt)
    - na tablicy sterowniczej umieścić element przyczepny
    do centrowania centralnej części (czopu) tak, jak
    zaznaczono na rysunku
    - odmontować obudowę drzwi
    - ostrożnie zdjąć wewnętrzną osłonę zabezpieczającą

- znaleźć połączenie napędu
    - sprawdzić, który z napędów jest odpowiedniejszy do instalacji (znajdują się tu 2 symetryczne napędy).
    Redukcja jest umieszczona z zewnętrznej strony tablicy
    - podczas instalacji można zastosować adapter minimalizujący wysunięcie redukcji z tablicy sterującej
    (zob. punkt A)
    - przymocowanie redukcji albo silniczka ułatwia uchwyt

Należy wybrać odpowiedni adapter. Jeżeli uchwyt został przymocowany za pomocą śrubki, to adapter należy przymocować również za pomocą śrubki. Wybrać odpowiednią oprawkę wg tabeli. Namontować ją na redukcję i przymocować przez tulejkę za pomocą narzędzia N. 1.

Tabela adapterów

- 2 -

Znaleźć odpowiednie miejsce w drzwiach dla umieszczenia silniczka. Przymocować pierwszy silniczek, następnie przymocować obejmę do czopu uchwytu
    • umieszczenie można zmienić po wyjęciu śrubki, przekręceniu silniczka tak, jak zaznaczono na rysunku i przymocowaniu na odpowiednie miejsce
    • włożyć redukcję z obejmą tak, aby 2 tulejki były zgodne i przykręcić za pomocą narzędzia N. 1.
    • przed montażem obejmy sprawdzić działanie zabezpieczenia
    • następnie namontować pośrednią obejmę tak, jak tulejki i przymocować 2 śrubkami za pomocą narzędzia N. 1.

Montaż przekładki na tablicę wewnętrzną.
    W razie konieczności należy zwiększyć otwór na tablicy.
    Wybrać odpowiednią przekładkę, włożyć do ramy drzwi i przymocować za pomocą pierścienia zabezpieczającego.
    Wybrać odpowiednią osłonę (jak najniższą) i namontować na przekładkę.
    Przymocować obudowę dostosowując ją do drzwi.

OPIS KOD JAKOŚĆ
    1 elektryczne sterowanie L
    1 elektryczne sterowanie P
    2 osłony
    3 obejma

Narządzia NR 1 Narzędzia NR 2 Narzędzia NR 4 Narzędzia NR 5
    4 pierścień 10 przekładka 13 zacisk 18 śrubka 6x16
    5 pierścień zabezpieczający 6 rozdwajacz (adapter) 14 łożysko gumowe 19 śrubka 6x20
    A. śrubka 2x9,5 15 łożysko metalowe 20 śrubka 6x25
    B. śrubka 4,2x135 16 śrubka 4,2x13 21 śrubka 6x30
    8 nakrętka Narzędzia NR 3 12 śrubka 2,9x4,5 22 nakrętka
    9 środek klejący (spoiwo) 11 przekładnia sześciokątna

10.9

0 5
  • #2 01 Sty 2009 21:51
    pkhenr
    Poziom 32  

no i po co czytałeś instrukcje ,ktoś tu na forum mądrze napisał--jak wszystko zawiedzie to przeczytaj instrukcje ,a ty jesteś nadgorliwy i od niej zaczynasz ..ha,ha
    pozdrawiam

0
  • #3 01 Sty 2009 21:54
    wiesiekj

Poziom 27  

przeczytałem, jak zobaczyłem urządzenie i dlatego odmówiłem montażu.

0
  • #4 01 Sty 2009 22:10
    pkhenr
    Poziom 32  

To pewnie chiński tłumaczony automatem ,ładna heca

0
  • #6 02 Sty 2009 14:44
    252257
    Użytkownik usunął konto