Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot 406 - alarm bezpilotówka włącza sie bez powodu

zako 01 Jan 2009 21:41 3838 5
Optex
 • #1
  zako
  Level 10  
  Peugeot 406 2000r. Alarm jest dokładany bezpilotówka na syrence napis amervox ,alarm w aucie czasem włacza sie bez powodu,a podczas rozbrajania alarmu pilotem z kluczyka niekiedy zamiast dwóch zwyczajowych piknięć alarmu słychać trzy. Po otwarciu każdych z czterech drzwi zapala sie na desce kontrolka otwarcia drzwi i włącza lampka oswietlenia wnetrza,po otwarciu klapy bagaznika zapala sie wyłacznie oswietlenie wnetrza bagażnika.Gdzie dokładnie jest czujnik otwarcia klapy bagażnika? Gdzie szukać przyczyny włączania alarmu?
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  pkhenr
  Level 32  
  Pika inaczej, bo to jest pamięć alarmu. Poszukaj pod maską wyłacznika (krańcówki )-pewnie dokładanej -pas przedni i ją odłacz na próbe; przyczyna mogą być jeszcze czujniki dodatkowe (wstrząsowe, ultradźwiękowe ).
 • Optex
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  zako
  Level 10  
  Jakbym miał instrukcje obsługi to bym dawno sprawdził ,czujniki ultradzwiekowe wydaja sie działać prawidłowo reaguja właściwie na ruch we wnetrzu po aktywacji alarmu ,czujnik wstrząsowy -jak sprawdzic-po lekkim uderzeniu i bujaniu nadwoziem alarm sie nie aktywuje. Czujnik klapy silnika jest odłączony, sprawdzałem otwieranie bagaznika bo na mrozie włącznik klapy nie odbijał do końca,po zaolejeniu działa prawidłowo.W tym momencie po odłączeniu akumulatora i ponownym podpieciu klem wszystko narazie wróciło do normy,zobaczymy na jak długo.Jest możliwe żeby centralka sie zepsuła?
 • Helpful post
  #5
  zepol
  Level 21  
  zako wrote:
  ...Gdzie dokładnie jest czujnik otwarcia klapy bagażnika?...


  Jeżeli to kombi to wewnątrz klapy bagażnika jest plastikowy cylindryczny "bąbel" przykręcony na 1 śrubie do poszycia z metalową kulką w środku zwierającą oba styki przy podnoszeniu. Jeśli zapala lampkę bagażnika przy podnoszeniu klapy a po zamknięciu gaśnie to raczej nie to, a prędzej maska lub czujniki elektroniczne jak sugerowali przedmówcy. Czujnik ruchu wewnątrz może także wykrywać "fałszywie" ruch masy powietrza, dyndające maskotki, choinki zapachowe, a nawet zwijające się z opóźnieniem pasy bezpieczeństwa. Czujnik udarowy realnie im zimniej tym czulszy, sprawdź czy wykrywa mocniejsze uderzenie, bo źle zamontowany może nawet odbierać trzeszczącą tapicerkę :-)
 • #6
  bebefirst
  Level 16  
  Czasami jak katalizator stygnie to strzela i udar to wykrywa.
  Amervox , kiedyś sprowadzał Prestige, zobacz czy któraś z instrukcji na Elektrodzie nie pasuje.