Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Tuner SAT i całą resztę ?

AxelNext 10 Sty 2009 21:03 19510 46
  • Pomocny post
    BadDog
    Poziom 15  
    Ja osobiście polecę tunerek LINBOX7819 w miarę tani, ma możliwość odbioru C+ i TNK bez inwestowania a i przy wersji CRCI i polsat się da zapakować. Ma co wazne upscaling do 1080i oraz wyjscie HDMI. Obraz porównując z dekoderem Enki oczywiście jest gorszy bo nie ma programów HD na SD nie odbiega od tegoż dekodera. Wszelkie obrotnice odpadają jak ma być dwa dekodery, Twin razy dwa i po sprawie
    Jeszcze jedna sprawa, warto kupić dobrą antenę lecz w Szczecinie wystarczy spokojnie 80 cm (ja w Zamościu mam zeza z konwerterami typu Qad i na 85cm)
    AxelNext
    Poziom 38  
    BadDog napisał:
    Twin razy dwa i po sprawie
    Tak też myślałem. I antenka 85 cm.
    Właśnie znalazłem w Szczecinie firmę GLOBO i mam dalej mętlik w głowie.

Czy Opticum 8000 2CICX będzie dobrym wyborem ?
    Znalazłem jeszcze taki tekst dotyczący w/w modelu:
    Code:
    Po zmianie oprogramowania tuner zyskuje wiele funkcji - potrafi nagrywać na zewnętrzne dyski an USB, dodatkowo czytnik który na oryginalnym oprogramowaniu jest w systemie CONAX, staje się uniwersalny UCAS potrafi dekodować karty w systmach Conax, Seca, Viaccess, Irdeto, Cryptoworks.
    Czy ktoś może próbował alternatywnego oprogramowania ?
    briti
    Poziom 13  
    dużo znajdziesz tu:
    www.globo.home.pl

ja osobiście miałem Globo swego czasu i - "never more".
    ale są entuzjaści tego sprzętu...
    zetonka
    Poziom 10  
    heY. Kurcze nie myślałem, ze to wszystko takie skomplikowane. W życiu nie miałem do czynienia z technika satelitarną, to najprostsze rzeczy urastają do niezłego problemu :cry:.
    Przyłączając się do tematu, prosiłbym o krótkie uściślenie... Kupując goldena GI-S780 CRCI i do tego Multipakiet C+ (nie cyfrę - czy karta jest identyczna, też do kieszeni CR ?) i TNK będę mógł oglądać jedno albo drugie (jedno weście na czytnik) a w przypadku Fergusona FX-7600UCI (2xCR) karty będą mogły być jednoczesńie w tunerze i nie będzie konieczności przekładania :?: :?: :?:
    Nie wiem czy mój tok rozumowania jest słuszny, pewnie znowu nie... :oops:
    briti
    Poziom 13  
    teoretycznie to wydaje się logiczne i słuszne. ale tunery mają swoje kaprysy.
    więc dla pewności poszukaj na forum fergusonowym:
    http://www.plff.org/portal.php
    (trzeba się zarejestrować)
    briti
    Poziom 13  
    moim skromnym zdaniem - obecnie: Technomate
    zetonka
    Poziom 10  
    briti napisał:
    teoretycznie to wydaje się logiczne i słuszne. ale tunery mają swoje kaprysy.
    więc dla pewności poszukaj na forum fergusonowym:
    http://www.plff.org/portal.php
    (trzeba się zarejestrować)

O Fergusona jestem spokojny i nie mam co sprawdzać, jesli chodzi o czytniki i gniazda to jest ful wypas - 2xCI + 2xCR, o kaprysach - jak piszesz, jeśli chodzi o ten model, też się naczytałem. Bardziej interesuje mnie sytuacja z goldenem. Jeszcze forum goldena musze sprawdzić...

Najgorsze w poszukiwaniach odpowiedniego tunera jest to, że w wielu miejscach spotyka się opinie w stylu: ten [nazwa tunera] jest najlepszy na świecie a ten [nazwa...] to syf i praktycznie mozna spotkać takie wpisy dotyczące każdej marki. I bądż tu i mądry i pisz wiersze ;)
    Może warto przyjrzeć się gwiazdkowym ocenom przyznawanym przez Hollex.pl. Z tego co się juz zorientowałem, to mają zaufanie i ich fachowość jest doceniana przez korzystających. Tyle, że to sklep a towar trzeba zachwalać, żeby się sprzedał. Sam nie wiem...

Ferguson FX-7600UCI (2xCR) - Klasa: (wyższa) *** (2xCI + 2xCR)
    Interstar GI-S780 CRCI Xpeed - Klasa: (high-end) **** (2xCI+UCAS)
    Interstar GI-T/S870 Xpeed - Klasa: (high-end) **** (odbiornik cyfrowy combo 2xCI + Conax + DVB-T)
    Opticum 4100TSCXE - Klasa: (średnia) ** (odbiornik combo z czytnikiem kart, tunerem DVB-T i złączem Ethernet)
    Head SD-3700 Challenger - Klasa: (wyższa) *** (2xCI + 1xCR)
    Technomate TM-5400CI+ Conax USB - Klasa: (wyższa) *** (1xCI + 1xCR Conax)
    Technomate TM-5300D+ USB - Klasa: (średnia) ** (Odbiornik z czytnikiem Conax i PVR Ready)

Przedział cenowy: 280 - 380

Dodano po 3 [godziny] 25 [minuty]:

Co do pełnej uniwersalności, to najlepszy jest tuner posiadający podwójny czytnikiem kart (2xCR) i 2 gniazda na moduły CI. Golden posiada tylko jedno CR i nie będzie możliwa jednoczesna współpraca ( co mnie akurat najbardziej na dzień dzisiejszy interesuje) Multipakietu - karta do CR i TNK też do CR. Coś w końcu udało mi się ustalić :turn-l: pytając m.in. sprzedawców na allegro ale tak do końca pewności nie mam...
    Jakby kogoś interesowało - jak już sie tyle na szukałem, to może ktos skorzysta. Inne dwuczytnikowe:

AZBOX S720 2 czytniki + USB ok.330zł
    Odbiornik Globo HD S1 - HD i cena ok.900zł, to inna półka, przedewszystkim cenowa :|

Czy jeszcze jakieś ?

Najciemniej jest po latarnią ;) tutaj dobre informacje : TNK oraz multipakiet C+ na jednym tunerze?
    "Ja zdecydowałem się na zakup FX 7600 2CR i na najnowszym sofcie 2.03 chodzi stabilnie." - to, chyba moje poszukiwania powoli się kończą :D.
    Jeszcze jedna odpowiedź na moje pytanie ale to akurat z innego forum:
    ja bym polecił tego FX`a. Sam go mam z 2CR i TNK chodzi bezproblemowo.. a soft $2.03 i jakos mi nic nie zacina koszt takiego tunera to jakies 300zł (nowy oczywiście)

Dodano po 3 [godziny] 15 [minuty]:

Póki co, brak goldenów z 2xCR i nie zanosi się na zmiany GI - T/S 870 CRCI Xpeed
    briti
    Poziom 13  
    wygląda na to, że powinno Ci się udać. powodzenia!
    daj znać jak to działa, jeśli na tego Fergusona się zdecydujesz.
    radzik10
    Poziom 14  
    A jak wygląda podpisanie umowy z n-ką. Muszę od nich wziąć tuner czy mogę mieć swój.
    zetonka
    Poziom 10  
    Jeśli masz zamiar podpisywać umowę, to chyba nawet korzystniej jest z tunerem jak bez. Nie wiem czy dają jakiś bonus za to, że nie bedziesz brał tunera, podejrzewam, że nie. A najpewniej zapytaj u źródła:
    nKontakt
    0 801 0 55555
    z kom: (12) 291 55 55
    Tym bardziej teraz po nowym roku, coś mogło się u nich zmienić w promocjach. Zresztą cały czas się zmienia, coraz to gorzej...
    Doominus
    Poziom 34  
    radzik10 napisał:
    A jak wygląda podpisanie umowy z n-ką. Muszę od nich wziąć tuner czy mogę mieć swój.

A jak na swoim oglądniesz jeśli tuner i karta stanowią całość.
    zetonka
    Poziom 10  
    Zestawik skompletowany i już do mnie jedzie. Myślę, że końcem stycznia będę mógł cos napisać jak to śmiga.
    Briti, jedno pytanie - chociaż to już w sumie po fakcie. Czemu nie polecasz monobloka (...ale nie polecam monoblocka - lepiej dwa niezależne na zezie), masz jakieś złe doświadczenia ?
    briti
    Poziom 13  
    po pierwsze - monoblok jest tylko na określoną wielkość anteny.
    po drugie: to są dwa konwertery w jednej obudowie. wysiądzie jeden - zmieniasz dwa...
    radzik10
    Poziom 14  
    To ja jeszcze z innej beczki zapytam.
    Kupiłem w końcu TN 5300D+ do tego konw. monoblok TM-1M do tego antenkę Triax 80. Chcę podpisać umowę z cyfrą + ale qrcze nie mają w pakietach polsatu no i tv reginalna. Muszę jednak mieć sygnał i z anteny RTV a mam podciągnięty tylko jeden przewód. Co teraz zrobić żeby mieć sygnał RTV/SAT na końcu na tym jednym przewodzie. Dodam że zasilanie anteny RTV jest wykonane niemal przed anteną więc nie ma problemu kwestii zasilania ant RTV
    spamon
    Poziom 10  
    Jest instalacja :

Jaki Tuner SAT i całą resztę ?

Jakie urzadzenia 1 i 2 zastosować ?
    A także jak je podłączyć ?