Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

falowanie obrotów tylko wolnych

zylus 01 Jan 2009 23:08 4930 2
    zylus
    Level 10  
    Renault Clio II 1.4 8V instalacja sekwencyjna ELPIGAZ STELLA

3 miesiące temu wymienione wszystkie filtry gazowe + listwa wtryskiwaczy przeprowadzone ustawienie mapy wszystko przez autoryzowany zakład.

I było ok...ale z nastaniem mrozów powstał problem:

Na jałowych obrotach np. przy wysprzęglaniu przy hamowaniu, lub przy manewrach na parkingu obroty na gazie falują od 0 do ~1500, bardzo często samochód gaśnie - dzieje się tak tylko na LPG na PB jest ok.
    Proszę o wskazówki jaka może być tego przyczyna.
    Poza ta usterką na gazie chodzi jest wszystko w porządku ( przyspieszenie, spalanie, moc )

....
    no i pokombnowałem
    zmieniłem mnożnik w ustawieniach komputera -> i obroty przestały falować, jest ok.
    Prosze o informacje czy take wartosci sa poprawne
    było 1.18 do 1.41 a teraz jest 1.31 do 1.61 ( zwiększyłem wszytko 15 % )

czy tak jest poprawnie ???
  • Helpful post
    dariusz105
    Level 26  
    poprawnie jest gdy czas wtrysku benzyny przy pracy na gazie jest taki jak przy pracy na benzynie(+- kilka %) w calym zakresie obciazen.falowanie jest czeste jesli czas wtrysku jest krotszy niz minimalny stabilny czas wtrysku dla danego typu wtryskiwacza gazu.odczytaj swoje czasy wtrysku i sprawdz od jakiego czasu wtrysku pracuja twoje wtryskiwacze.
    zylus
    Level 10  
    wielkie dzięki dariusz105 za pomoc

faktycznie zrobiłem jak pisałes:
    sprawdziłem czas wtrysku PB przy pracy na PB oraz ustawiłem taki sam ( +- 3%) czas wtryskiwaczy PB przy pracy na LPG

I obroty nie falują, Zrobiłem to tylko dla biegu jałowego bo dla reszty jest ok.
    Teraz mnożnik jest od 1.29 do 1.46.

Pojeżdże troche autkiem i zobacze jak się będzie zachowywać.