Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ariston-wymiennik ciepła...

01 Sty 2009 23:30 5086 3
  • Poziom 10  
    Witam,posiadam od 6lat kocioł dwufunkcyjny ariston,pewnego dnia przy zakręconym zaworku którym dobija się wodę do instalacji c.o. ciśnienie na zegarze wzrosło do tego stopnia że wodę zaczęło wywalać dołem kotła a dopływ wody z sieci trzeba było zakręcić ponieważ w kółko przelewało.
    Fachowcy orzekli po 2 godzinach pracy że pęknął wymiennik ciepła , że pierwszy raz spotykają się z takim przypadkiem , że kosztuje to ponad 700 zł a wymiana tego 150zł , skasowali mnie 70 zł i poszli. Ogrzewanie naszczęście działa,brak tylko ciepłej wody.
    To tyle co mogłem opisać a moje pytanie brzmi ; czy ktoś z Was czytając ten niezbyt szczegółowy opis zdarzenia może się krótko wypowiedzieć czy fachowcy mają rację??czy taki wymiennik podlega reperacji??czy można go wymienić samemu czy jest to wyższa filozofia???
    Dziękuję z góry za pomoc :)
  • Poziom 9  
    Witam. Mam ten sam problem co Pan.Kocioł mam 5 lat i prawdopodobnie do wymiany wymiennik ciepła. Może by tak napisac do MTS w Krakowie co to za wymiennik skoro pracuje tylko 5-6 lat i koniec. Może to celowe by kupic następny piec. Jeżeli kupie to nie będzie to Ariston.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jest to możliwe.I nie jest to do końca wina producenta.Chociaż nie pałam zbytnią miłością do Aristona,to ich "wkład" w taki stan rzeczy jest częściowy,ponieważ oni nie produkują wymienników,które montują w swoich kotłach.Spory wpływ na takie sytuacje mają nasze rodzime wodociągi,które dostarczają nam wodę o twardości 20-24 st.niemieckie.A powinno byc od 3 do 5 stopni.
  • Poziom 10  
    Mnie wymiennik z wymianą kosztował 900zł , diagnoza dwóch ekip była taka sama-pęknięty wymiennik.
    W modelu który ja posiadam jest taki sporych kształtów wymiennik(jak nagrzewnica z auta),pracował u mnie trochę ponad 6 lat i to podobno całkiem długo...
    Teraz w nowszych kotłach montowane są wymienniki płytkowe(dość niewielkie),ale jak mówił serwisant one z kolei tak co 3 lata wymagają odkamienienia(brak ciepłej wody),z powodu ciężkiego dostępu koszt takiej usługi wynosi 300-350zł - Te wymienniki podobno nie pękają,a gdyby czasem to tragedia bo są bardzo drogie...
    Tyle z mojej strony,wiedzę swoją opieram wyłącznie na tym czego dowiedziałem się od panów z serwisu.
    Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1174398.html
    Poczytaj jeszcze to , może to zaworek...