Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HYUNDAI ImageQuest Q770 - skutki zabawy przyciskami

Jatza 02 Jan 2009 01:55 7401 3
 • #1
  Jatza
  Level 12  
  Witam!

  Monitor jak w temacie. Nie wiem , co mnie podkusiło do szukania "ukrytych" opcji w menu OSD monitora...ale do rzeczy. Za pomocą kombinacji przycisków BRIGHTNESS/DOWN i POWER uaktywniłem pewną opcję, a mianowicie ukazał mi się czarny ekran z zapytaniem "EEPROM INIT? D:YES / U:NO". Ja oczywiście wybrałem bezmyślnie YES. Od tego momentu zaczęło się pasmo udręk i nieszczęść. Monitor się wyłączył, po chwili włączył. Obraz bardzo rozjaśniony, rozmyty, geometria rozkalibrowana. Z poziomu menu serwisowego udało mi się ustawienia jako tako przywrócić do ładu, ale po użyciu funkcji RECALL (z poziomu menu użytkownika) wszystko się rozwala i muszę ustawiać od nowa. W OSD w miejscu, gdzie wyświetlała się aktualna rozdzielczość, teraz widnieje napis USER MODE.

  I teraz pytanie:
  Czy ja przypadkiem nie skasowałem/zresetowałem/wyczyściłem zawartości pamięci eeprom?
  Bo jeśli tak, to zniknęło również "coś", co odpowiada za automatyczną identyfikację monitora w systemie (ID monitora, nie mylić z nazwą sterownika). Wcześniej było ID: IQT2773, a teraz nie ma nic. Monitor oczywiście działa, ale system wykrywa go jako monitor domyślny. Oczywiście można zainstalować na siłę sterownik "HYUNDAI ImageQuest Q770" albo "Monitor typu Plug and Play", ale po restarcie komputera znowu widnieje jako monitor domyślny.

  Czy można jakimś "domowym" sposobem przywrócić monitor do poprzedniego stanu, czy pozostaje tylko wizyta w serwisie?
  Tak, czy owak...będzie nauczka na przyszłość...

  Czy miał ktoś podobny problem z tym monitorem? Mam nadzieję, że mi pomożecie.

  Pozdrawiam
 • #2
  Jj1961
  Level 20  
  Trzeba na nowo wgrać nową zawartość pamięci. Mozna to zrobic samemu .Wsad znajdziesz na Elekrodzie , trzeba mieć programator , wylutowac pamięc zaprogramować i wlutować ponownie.
 • #4
  Jatza
  Level 12  
  Zaprogramowałem na nowo EEPROM, bez zmian. Dałem sobie spokój i sprzedałem go.