Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zgrywanie kilku DVD8cm na DVD12cm z zachowaniem menu DVD8cm

02 Sty 2009 11:52 1575 18
  • Poziom 15  
    Witam.

Jestem (nie)szczęśliwym ;-) posiadaczem kamery DVD na płytki -R/-RW 1,4GB. Nie wdając się w plusy i minusy, a właściwie tylko minusy tej kamery szukam podpowiedzi...
    Czy znacie jakiś program, który pozwoli zrzucić w komputerze 3 nagrane w/w kamerą płytki DVD w ten sposób, by zgrać je na standardową płytkę 4,7GB, ale z zachowaniem oryginalnych menu z poszczególnych płytek?
    (chodzi mi o to, żeby powstało menu z trzema ikonkami (lub nazwami, albo czymkolwiek innym), które pozwoli wybrać DISC1; DISC2; DISC3, a po tym wyborze ukaże się menu danego dysku 1,4GB...
  • Poziom 14  
    Szukaj jakichś programów do edycji filmów.

Kolega używał i chwalił sobie Pinnacle Studio. http://pinnacle.com.pl/

Możesz w nim tworzyć własne menu, łączyć filmy, dzielić na sceny, dodawać efekty i... to jest dość spory "kombajn".

Raczej nie znajdziesz programów, które zrobią to z automatu.
  • Poziom 15  
    damian34 napisał:
    (...)
    Raczej nie znajdziesz programów, które zrobią to z automatu.

Nie zależy mi na tym, żeby było z automatu, tylko, żeby była funkcja zachowania struktury menu poszczególnych płytek składowych.
    Sam bawiłem się różnymi programami do authoringu, łączeniem dwóch lub trzech tytułów na jednej płycie dodawaniem napisów do filmów, tworzeniem menu startowego, ruchomego, z dźwiękiem itp. Ten temat trochę poznałem..., ale chodzi mi o możliwość zachowania menu poszczególnych płytek w nienaruszonej formie.
    Muszą wtedy na nowej płycie powstać 3 tytuły (z nowym menu), z których każdy będzie kolejną płytką 1,4GB (menu główne z każdej z płytek ma być podmenu na nowej płytce 4,7GB).
  • Poziom 15  
    Czy ktoś potrafi coś jeszcze dopowiedzieć w przedmiotowym temacie...?
    Chętnie zapoznam się z każdą wartościową poradą...
  • Poziom 20  
    Chyba nie ma takich programów. Przecież ten program musiałby stworzyć nowe menu główne (a więc coś nowego), a z oryginalnych 3 menu głównych - submenu, więc struktura nie może być zachowana.
  • Poziom 15  
    ropi napisał:
    Chyba nie ma takich programów. Przecież ten program musiałby stworzyć nowe menu główne (a więc coś nowego), a z oryginalnych 3 menu głównych - submenu, więc struktura nie może być zachowana.

Właśnie o to mi chodziło.
    Chciałbym, by powstała struktura nowego menu, która podporządkowałaby sobie struktury poszczególnych płytek składowych.
    W międzyczasie zgłębiałem temat płyt ze strukturami AVCHD i jest to bardzo ciekawe rozwiązanie szczególnie dla materiałów HD.
    Pozostawiam jeszcze temat otwarty z nadzieją, że ktoś wniesie jeszcze coś nowego.
    Może ktoś testował program, który pomógłby osiągnąć cel jaki założyłem.
  • Poziom 20  
    Nie ma to zbyt wiele sensu, bo ten sam efekt praktyczny można osiągnąć na różne sposoby - np. trzy nagrania można zapisać jako trzy ścieżki albo trzy segmenty jednej ścieżki. Menu funkcjonalnie może być takie samo, a pod względem strukturalnym zupełnie inne. Do tego menu nawet o takiej samej hierarchii mogą mieć różnie zdefiniowane funkcje. Żaden program nie zastąpi operatora. Chyba, że chodzi jakiś bardzo konkretny przypadek, gdy menu są tak samo zorganizowane.
    r.
  • Poziom 15  
    ropi napisał:
    Nie ma to zbyt wiele sensu, (...)

Ma to taki sens, że kamera przy finalizowaniu płytki tworzy bardzo fajne menu zawierające pewne dane jak choćby daty i godziny poszczególnych scen.
    Oczywiście wszystko można sobie zrobić ręcznie - nawet podobne menu...
    Tylko po co, skoro już jest gotowe...?
    Pomysł jest taki, żeby stworzone zostało menu nadrzędne, choćby w postaci trzech cyferek: 1, 2, 3, które po kliknięciu uruchamiałyby oryginalne menu poszczególnych płytek składowych. (oczywiście musiałaby nastąpić zmiana nazw poszczególnych plików, bo na jednej płycie nie da się zapisać po 3 pliki o tych samych nazwach, a zgodnie z moją wiedzą w katalogu VIDEO_TS nie może być podkatalogów...)
  • Poziom 20  
    mkbijou napisał:
    Ma to taki sens, że kamera przy finalizowaniu płytki tworzy bardzo fajne menu (...) Pomysł jest taki, żeby stworzone zostało menu nadrzędne (...) zgodnie z moją wiedzą w katalogu VIDEO_TS nie może być podkatalogów

Menu DVD, to nie katalog z podkatalogami. Jest cała masa programów do łączenia DVD (np. DVDReMake Pro, http://www.dvdrepairtips.com/merge-combine-dvds.html) - może któryś spełni oczekiwania.
    r.
  • Poziom 15  
    ropi napisał:

Menu DVD, to nie katalog z podkatalogami.(...)

Wiem o tym doskonale.
    Ironizowałem trochę, żeby ukazać o co mi dokładnie chodzi.
    Kilka lat temu wałkowałem dokładnie temat dodawania napisów do filmu DVD, łączenia dwóch filmów z tworzeniem menu (statycznego i dynamicznego) itd itp.
    Temat był wałkowany na innym forum.
    Nie znalazłem jednak nigdy rozwiązania jak zachować strukturę oryginalnej płyty (w tym przypadku 3 płyt 1,4GB) i utworzenia dla nich menu nadrzędnego.
    Menu nadrzędne w sensie menu zarządzającego niejako trzema obrazami małych płytek...

Chyba już bardziej nie potrafię rozłożyć na czynniki pierwsze moich myśli... ;-)
  • Poziom 20  
    mkbijou napisał:

Chyba już bardziej nie potrafię rozłożyć na czynniki pierwsze moich myśli...

Pod wskazanym linkiem:
    "The subject of this page is specifically for merging or combining two, three or more mini 8cm DVDs into one regular sized DVD retaining the full data and menu structure of the originals with no loss of quality. (...) Although it may seem incredible, given the huge popularity of the current camcorders and devices using mini 8cm DVDs, there appears to be only one product on the market that will merge DVDs in this way".

Nie sprawdzałem czy to działa, ale chyba jest jakieś demo do pobrania.
    r.
  • Poziom 15  
    ropi napisał:
    mkbijou napisał:

Chyba już bardziej nie potrafię rozłożyć na czynniki pierwsze moich myśli...

Pod wskazanym linkiem:
    "The subject (...)".

Nie sprawdzałem czy to działa, ale chyba jest jakieś demo do pobrania.

A można by zobaczyć tego "wskazanego linka"?
    ...bo wydaje się, że to właśnie to o co mi chodzi...
    :-)
    ----------------
    Nie zrozumiałem Cię.
    Mam już linka z Twojego wcześniejszego postu.
    Wszystko jest szczegółowo opisane...
    Muszę przetestować.
    O efektach poinformuję na forum.
    Na razie dziękuję.
  • Poziom 11  
    Poszukaj kogoś kto ma komputer z kartą telewizyjną .Z Twojej kamery musisz podłączyć trzy przewody ( biały , żółty i czerwony ) do przewodów z karty telewizyjnej według kolorów .Następnie w programie telewizyjnym ustawiasz odbiór z urządzenia zewnętrznego ( S - VIDEO ) .I możesz nagrywać.
  • Poziom 15  
    michallesz2 napisał:
    Poszukaj kogoś kto ma komputer z kartą telewizyjną .(...) I możesz nagrywać.

Czy to ma rozwiązać problem zawarty w temacie tego wątku?
  • Poziom 11  
    Na jednej płycie może być jeden i tylko jeden film w formacie DVD.Tak było do tej pory.Jeśli nagrasz 3 filmy w formacie DVD na jedną płytę wtedy odtwarzacz będzie widział tylko jeden film.Możesz te filmy przerobić na zwykłe filmy następnie z tych 3 zwykłych filmów zrobić jeden w formacie DVD który będzie miał 3 okienka i w każdym okienku będzie jeden film.Zobacz na chomiku ( michallesz2 ) w folderze ( PORADY KOMPUTER ) i ( FILM PORADY ) jak to się robi

Dodano po 5 [minuty]:

michallesz2 napisał:
    Na jednej płycie może być jeden i tylko jeden film w formacie DVD.Tak było do tej pory.Jeśli nagrasz 3 filmy w formacie DVD na jedną płytę wtedy odtwarzacz będzie widział tylko jeden film.Możesz te filmy przerobić na zwykłe filmy następnie z tych 3 zwykłych filmów zrobić jeden w formacie DVD który będzie miał 3 okienka i w każdym okienku będzie jeden film.Zobacz na chomiku ( michallesz2 ) w folderze ( PORADY KOMPUTER ) i ( FILM PORADY ) jak to się robi.A wcześniejsza podpowiedź jest jak najbardziej sensowna.Bo przegrywając z kamery na komputer uzyskasz 3 zwykłe filmy , wtedy zostanie tylko z nich utworzyć film DVD
  • Poziom 15  
    michallesz2 napisał:
    Na jednej płycie może być jeden i tylko jeden film w formacie DVD.Tak było do tej pory.Jeśli nagrasz 3 filmy w formacie DVD na jedną płytę wtedy odtwarzacz będzie widział tylko jeden film.Możesz te filmy przerobić na zwykłe filmy następnie z tych 3 zwykłych filmów zrobić jeden w formacie DVD który będzie miał 3 okienka i w każdym okienku będzie jeden film.Zobacz na chomiku ( michallesz2 ) w folderze ( PORADY KOMPUTER ) i ( FILM PORADY ) jak to się robi

Dziękuję za dobre chęci.
    Jednak chyba się nie rozumiemy...
    Mnie nie chodzi o analogowe zgrywanie materiału video z kamery w czasie rzeczywistym. Takie rzeczy robiło się 10 lat temu...

michallesz2 napisał:
    Na jednej płycie może być jeden i tylko jeden film w formacie DVD.(...)

Jeśli chodzi o liczbę filmów (tytułów) to przyjęty standard dopuszcza do 99 tytułów, z których każdy może zostać podzielony na 99 rozdziałów...

michallesz2 napisał:
    (...)Jeśli nagrasz 3 filmy w formacie DVD na jedną płytę wtedy odtwarzacz będzie widział tylko jeden film.(...)

Nieprawda.
    Jeśli nagrasz (staram się nadążyć za tym tokiem rozumowania)...
    jeśli weźmiesz np. Nero i poprzeciągasz w menadżerze pliki z poszczególnych płyt do jednej finalnej całości, to wyjdzie z tego jeden wielki miszmasz.
    Poszczególne pliki zostaną nadpisane (zastąpione) przez kolejne, które będziesz dodawał...
    Mnie naprawdę nie o to chodzi...
    Przeczytaj proszę wcześniejsze posty w tym wątku (a nie jest ich zbyt dużo), to unikniemy nieporozumień...
    Chyba że to takie żarciki ;-)
    Jeszcze raz dziękuję za dobre (mam nadzieję) chęci.

Na koniec jeszcze wstawka - graficzne przedstawienie - O co mi chodzi?

Zgrywanie kilku DVD8cm na DVD12cm z zachowaniem menu DVD8cm
  • Poziom 11  
    W DVD nie ma podrozdziałów.Nie można zrobić tak jak Ty chcesz.Do tej pory nikt nie zrobił takiego programu.W Twoim przypadku masz tylko dwa rozwiązania.Robisz 3 rozdziały ,każdy na jeden film .Albo łączysz 3 filmy ze sobą w jeden film i wtedy możesz robić z tego filmu ile chcesz rozdziałów.Więcej możliwości nie masz .Jeśli chcesz utworzyć podrozdział to tego się nie da .Ktoś tak zaprojektował format DVD i tak jest.

Dodano po 2 [minuty]:

Co do starych metod to nie ma co narzekać ,jeśli pozwalają rozwiązać problem.

Dodano po 7 [minuty]:

co do rozdziałów : Jeśli utworzysz załóżmy 24 rozdziały i na jednej stronie będzie 6 rozdziałów to będziesz miał 4 strony. jeśli na stronie będą 3 rozdziały to tych stron będzie 8.A strona to nie rozdział ,tylko sposób rozwiązania aby pokazać większą ilość rozdziałów.
  • Poziom 15  
    michallesz2 napisał:
    W DVD nie ma podrozdziałów.Nie można zrobić tak jak Ty chcesz.Do tej pory nikt nie zrobił takiego programu.W Twoim przypadku masz tylko dwa rozwiązania.Robisz 3 rozdziały ,każdy na jeden film .Albo łączysz 3 filmy ze sobą w jeden film i wtedy możesz robić z tego filmu ile chcesz rozdziałów.Więcej możliwości nie masz .Jeśli chcesz utworzyć podrozdział to tego się nie da .Ktoś tak zaprojektował format DVD i tak jest.

Dodano po 2 [minuty]:

Co do starych metod to nie ma co narzekać ,jeśli pozwalają rozwiązać problem.

Dodano po 7 [minuty]:

co do rozdziałów : Jeśli utworzysz załóżmy 24 rozdziały i na jednej stronie będzie 6 rozdziałów to będziesz miał 4 strony. jeśli na stronie będą 3 rozdziały to tych stron będzie 8.A strona to nie rozdział ,tylko sposób rozwiązania aby pokazać większą ilość rozdziałów.

Dziękuję.
    Ta dyskusja nie ma sensu.
    Pozdrawiam serdecznie.

--------------

Jak już napisałem wcześniej, po przetestowaniu programu DVD Remake podzielę się na forum spostrzeżeniami.
  • Poziom 11  
    Mógłbyś zrobić tak.Na jednej stronie możesz umieścić od 1 do 12 rozdziałów.Wobec tego każdy film podziel tak aby zmieścił się na jednej stronie.W ten sposób każdy film to będzie jedna strona.Ja osobiście bardzo dużo robiłem filmów w DVD.Oraz przerabiałem je , i uważam ,że im mniej rozdziałów tym lepiej.Jeśli miałbym do dyspozycji umieścić 3 filmy na jednym dysku w formacie DVD to wybrałbym tylko 3 rozdziały ,każdy dla jednego filmu.Wtedy nie trzeba przełączać stron.Co prawda w starszych odtwarzaczach jest wolniej przemieszczać się w obrębie jednego filmy jeśli jest on cały.Bo za pomocą rozdziałów łatwiej dotrzeć do wybranego fragmentu.
    Jeśli natomiast chciałbyś film z formatu DVD przerobić na zwykły film ,to musisz w NERO pobrać tylko pliki z rozszerzeniem VOB.Po pobraniu wrzucić ( zaczynając od pliku ostatniego do pierwszego ) na pasek .Następnie u dołu wciskasz EKSPORTUJ następnie podajesz gdzie ma wgrać i wciskasz EKSPORTUJ .