Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupię dwukanałowy oscyloskop z pasmem 10 MHz.

___pi 02 Sty 2009 12:58 1032 3
  • #1 02 Sty 2009 12:58
    ___pi
    Poziom 13  

Kupię używany oscyloskop. Wymagania minimalne:
    - dwa kanały
    - pasmo 10 MHz
    - możliwość pracy w trybie X-Y
    - w pełni sprawny technicznie
    - dobry stan wizualny
    - niewielkie wymiary, zwłaszcza głębokość
    - cena adekwatna do stanu i parametrów.

Oferty proszę kierować na priv. Preferuję oferty z województwa łódzkiego i odbiór osobisty, ale oczywiście rozważę wszystkie ciekawe propozycje.

• #2 02 Sty 2009 17:57
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dobrze by było określic zakres cenowy.

cena adekwatna do stanu i parametrów- sory kolego ale mam na przykład oscyloskop Tektronixa w stanie idealnym za 7 kpln - nie sądzę aby Cię było stac na niego ( bez urazy).

• #3 02 Sty 2009 22:52
    ___pi
    Poziom 13  

rubens napisał:
    Dobrze by było określic zakres cenowy.

O.K. Myślę, że dla większości czytających jest dość oczywiste, że sprzęt odpowiadający powyższemu opisowi jest wart złotych kilkaset i tyle właśnie planuję na niego wydać. Nie wprowadzam ścisłych limitów, bo jak napisałem wszystko zależy od stanu i parametrów sprzętu - jeśli ktoś zaproponuje mi coś, co jak uznam zaspokoi moje bieżące potrzeby za 200 pln to będę się bardzo cieszył. Jeśli jakaś oferta przekona mnie, że warto wydać np. 1000 pln na coś nowszego, lepszego etc. - zrobię to bez wahania.

rubens napisał:
    sory kolego ale mam na przykład oscyloskop Tektronixa w stanie idealnym za 7 kpln - nie sądzę aby Cię było stac na niego ( bez urazy).

Nie rozpatrywałbym tego w kategoriach "stać/nie stać", a raczej "potrzebuję/nie potrzebuję" - nie jestem zainteresowany Twoim Tek'iem, bo jego możliwości dość znacznie przekraczają moje aktualne potrzeby...

• #4 03 Sty 2009 09:35
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

___pi napisał:

O.K. Myślę, że dla większości czytających jest dość oczywiste, że sprzęt odpowiadający powyższemu opisowi jest wart złotych kilkaset i tyle właśnie planuję na niego wydać. Nie wprowadzam ścisłych limitów, bo jak napisałem wszystko zależy od stanu i parametrów sprzętu - jeśli ktoś zaproponuje mi coś, co jak uznam zaspokoi moje bieżące potrzeby za 200 pln to będę się bardzo cieszył. Jeśli jakaś oferta przekona mnie, że warto wydać np. 1000 pln na coś nowszego, lepszego etc. - zrobię to bez wahania.

Przeczysz sam sobie - zawsze sprzęt za 1000 pln będzie bił na głowę pod względem wszystkich parametrów sprzęt za 200 zł.
    I warto dołozyc od razu do lepszego / markowego.

Za kilkaset złotych możesz co najwyżej kupic używany Polski lub Rosyjski sprzęt od którego nie można za dużo wymagac.
    I na pewno nie będzie spełniał kilku Twoich kryteriów.

Oto kilka oscyloskopów które spełnią Twoje oczekiwania z nawiązką.
    O tym że to klasa sama w sobie nie muszę chyba pisac - to jakby tłumaczyc dlaczego warto miec mercedesa a nie żuka.

-Hameg HM604 2x60Mhz 950 zł
    -Tektronix 2335 2x100Mhz 1350 zł
    -Tektronix 2336 2x100Mhz 1400 zł

Na koniec.
    ___pi napisał:

Nie rozpatrywałbym tego w kategoriach "stać/nie stać", a raczej "potrzebuję/nie potrzebuję" - nie jestem zainteresowany Twoim Tek'iem, bo jego możliwości dość znacznie przekraczają moje aktualne potrzeby...

Ja to tak rozpatruje jak napisałem.

Analogicznie - jeśli jeżdżę mało samochodem to nie znaczy że musi byc to np. żuk bo mało jeżdżę, jeśli stac mnie na Mercedesa to kupuję Mercedesa.

Tak samo z oscyloskopami. mimo iż na co dzień używam do napraw przyrządów pomiarowych oscyloskopu za 4000 pln to gdyby mnie było stac na oscyloskop za 15 k pln to bez wachania takowy bym kupił - mimo iz nie potrzebuję aż takich parametrów.