Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers WRP 250-5KB lub 325-5KB (z elektronicznym zapłonem)

02 Sty 2009 16:09 6405 5
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam piecyk jak w tytule posta (nie wiem konkretnie który typ bo instrukcja jest do obu w /w modeli ). Piecyk ma ok 10 lat i jestem z niego zadowolony ostatnio jednak słabo grzeje wodę .Wcześniej przy max mocy grzania woda była prawie że wrząca a teraz jest letnia. Zauważyłem też że płomień w górnej swojej części jest pomarańczowy a do tej pory był niebieski. Czy ktoś może szepnąć słówko co to może być?
    Ja przypuszczam że trzeba będzie przeczyścić nagrzewnicę albo wyregulować mieszankę gazu z powietrzem . Czy przypuszczalnie mogą być jakieś inne przyczyny? Czy jeśli łaska moglibyście podać szacunkowe koszty naprawy takiej usterki?

Z góry dziękuje i pozdrawiam
    Piotr
  • Osprzęt kablowy
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Moja rada jest prosta - jeżeli nie jesteś tzw. gazownikiem to daj sobie spokój z próbami regulacji i samodzielnej naprawy tego urządzenia. Te piece gazowe które teraz są w eksploatacji to nie te proste " heble " z płomyczkiem pełniącym role pilota żeby się gaz zapalił. Serwis takiego pieca - czyli wyczyszczeni i regulacja ( a powinno się to robić co rok ! ) waha się w granicach 200 - 250 zł plus ewentualne części - myślę że nie jest to majątek. A w którymś poście na elektrodzie przeczytałem drobne porady fachowca od tych pieców ale mimo wszystko zdecydowanie odradzał samodzielne zdobywanie wiedzy na ten temat wyłącznie za pomocą praktyki. Sam jedynie zdecydowałem się na przeczyszczenie drutu ( a konkretnie tej części którą podgrzewa płomień ) termopary żeby szybciej się nagrzewała i przez to gaz palnika głównego zapalał się szybciej. Ale decyzja należy do Ciebie.

Pozdrawiam
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 10  
    Nie miałem i nie mam zamiaru samodzielnie naprawiać tego piecyka ani żadnego innego urz. gazowego gdyż ryzykowanie własnego lub cudzego życia w ramach oszczędności 200 czy 300 zł nie bardzo mi sie kalkuluje !:)
    Chodziło mi po prostu o rozeznanie sytuacji bo w danym temacie jestem zielony a nieraz sie słyszało ( a i na tym forum czytało ) iż fachman celowo komplikuje zagadnienie aby podbić koszta naprawy ,zazwyczaj nie polemizuję z serwismanami ( gdyż sam nie cierpię gdy jakiś amator -majsterkowicz opowiada mi androny w dziedzinie w której ja z kolei jestem fachowcem ). Reasumując chodzi o to byście mi pomogli zorientować się na czym może polegać naprawa i jeśli to możliwe choćby w przybliżeniu określić koszta takiej imprezy. Nie mniej dziękuje za szybką reakcję i podpowiedź jeśli ktoś jeszcze mógłby coś podpowiedzieć chętnie wysłucham ( a raczej wyczytam ;) )

Pozdrawiam
    Piotr
  • Pomocny post

Moderator na urlopie...
    Cena, jaką podał magir to coś koło tego. Należałoby wyczyścić palnik (umyć go w wodzie). Do tego płukanie wymiennika od wewnątrz.
    Regulacja raczej nie powinna być potrzebna
  • Poziom 10  
    OK ! Dzięks !:)

Na razie zrobiło sie u mnie sporo zawieruchy ale po serwisanta w końcu z pewnością zadzwonię

Jak będę znał zakończenie tej historii ( mam nadzieję że szczęśliwe ) postaram się napisać co i jak żeby inni z podobnymi zagwozdkami mieli gotowca !;)

Jeszcze raz dziękuje za współpracę

Pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 10  
    Witam!
    Dziś w końcu sprawę z piecykiem załatwiłem .
    Był u mnie fachman zrobił przegląd piecyka oraz gruntowne czyszczenie.
    Wygląda na to że palniki były bardzo zanieczyszczone i to powodowało małą efektywność piecyka. Nie wymagał on żadnej regulacji ani napraw.
    Po wypucowaniu i złożeniu w całość efekt bardzo dobry - woda gorąca.
    Koszty przeglądu 120 zł + 20 zł za dojazd.
    Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi

Pozdrawiam :)
    Piotr