Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWT 2250/1-500 - nie grzeje wody

goblinus 02 Sty 2009 16:47 6337 8
  • #1 02 Sty 2009 16:47
    goblinus
    Poziom 10  

Witam
    Pralka jak w temacie nie grzeje wody. Układ hydrostatu przeczyszczony. Grzałka po wymianie(stara dostała przerwy) i problem jest z napięciem zasilającym do grzałki. Termostat sprawdziłem jest OK i 230V dochodzi przez niego na końcówkę grzałki a brak jest N(zera) na drugiej końcówce a napięcie na zaciskach grzałki ok 55V. Przewód N podawany jest z programatora i wygląda że nie dochodzi. Czy do wymiany jest programator czy może coś jeszcze muszę sprawdzić?
    Pozdrawiam

Programator przechodzi cały i się nigdzie nie zatrzymuje, grzałka nie grzeje niezależnie od ustawionej temperatury

0 8
  • #2 02 Sty 2009 17:50
    eeban
    Specjalista AGD

goblinus napisał:
    Witam
    Pralka jak w temacie nie grzeje wody. Układ hydrostatu przeczyszczony. Grzałka po wymianie(stara dostała przerwy) i problem jest z napięciem zasilającym do grzałki. Termostat sprawdziłem jest OK i 230V dochodzi przez niego na końcówkę grzałki a brak jest N(zera) na drugiej końcówce a napięcie na zaciskach grzałki ok 55V. Przewód N podawany jest z programatora i wygląda że nie dochodzi. Czy do wymiany jest programator czy może coś jeszcze muszę sprawdzić?
    Pozdrawiam

Programator przechodzi cały i się nigdzie nie zatrzymuje, grzałka nie grzeje niezależnie od ustawionej temperatury

podaj dokładny model z kodem serwisowym 85.............

0
  • #3 02 Sty 2009 18:04
    goblinus
    Poziom 10  

Pralka Whirlpool AWT 2250/1-500 kod serwisowy 856122510200

0
  • #4 02 Sty 2009 18:16
    eeban
    Specjalista AGD

goblinus napisał:
    Pralka Whirlpool AWT 2250/1-500 kod serwisowy 856122510200

jesli termoregulator jest dobry to z drugiej strony grzałki jest tylko styk c2 programatora :cry:

0
  • #5 02 Sty 2009 19:18
    goblinus
    Poziom 10  

Zgadza się - z drugiej strony jest styk programatora. Czy w takim razie programator jest do wymiany i czy opłacalna jest jego wymiana bo to 1 awaria tej pralki a ma już 7 lat i nie wiem czy opłaca się w nią jeszcze inwestować?.
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #6 02 Sty 2009 19:22
    eeban
    Specjalista AGD

goblinus napisał:
    Zgadza się - z drugiej strony jest styk programatora. Czy w takim razie programator jest do wymiany i czy opłacalna jest jego wymiana bo to 1 awaria tej pralki a ma już 7 lat i nie wiem czy opłaca się w nią jeszcze inwestować?.
    Pozdrawiam

to prosta pralka wiec się opłaca >>zakładajac ,że sam wymienisz programator

0
  • #7 09 Sty 2009 20:35
    goblinus
    Poziom 10  

Dziękuję bardzo za pomoc, ładnie mi się zaczął ten rok :cry:

----------------------------------------------------------------------------------------

Witam

Problemu z https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1183929.html ciąg dalszy.

Po wymianie programatora grzałka zaczęła grzać i grzeje przez około 10 minut i nagrzewa wodę do około 40 stopni po czy się wyłącza. Po wypuszczeniu wody i pobraniu nowej grzałka wogóle już się nie załącza. Z termostatu do grzałki cały czas dochodzi zasilanie 230V a z programatora nie dochodzi "N".

Proszę o pomoc

Moderowany przez skryn:

Posty oraz tematy scaliłem.

0
  • #8 25 Lip 2009 17:58
    strzala_123
    Poziom 13  

witam, mógłby ktoś podrzucić krótki manual wymiany grzałki wody w pralce whirlpool AWT 2272-750? lub jakiś link do pomocy, szukałem na forum ale nie znalazłem, z góry dziekuje

0