Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia, Co oznaczają i jak skasować błedy???

prus 02 Sty 2009 17:14 12125 10
  • #1 02 Sty 2009 17:14
    prus
    Poziom 11  

Witam posiadam Skode Octavie 97rok 1,8l 125KM
    Po podłączeniu się do tego samochodu programem diagnostycznym "VAG-COM" Wyskoczyły błędy których nie mogę skasować:

component ABS:

1DTC`s Found:
    01276 - ABS Hydraulic Pomp (V64)
    16-00 - Signal Outside Specyfications

oraz

component AIRBAG

1 DTC`s Found:
    00532 - Voltage Supply B+
    07-10 - Signal to Low - Intermittent

Pojazd był podłączany pod program chyba "CDIF/2" i w tym programie wyszedł błąd:

" 17916 Układ regulacji biegu jałowego
    Osiągnięto górną wartość graniczną"

Co mogą oznaczać te błędy oraz jak je usunąć???
    Z góry dziękuje za pomoc.

0 10
  • #2 02 Sty 2009 17:46
    janusz2008
    Poziom 33  

A kontrolki świecą? w abs pompa nie pracuje/może szczotki/ można sprawdzić inaczej. Airbag zgubił zasilanie, może sporadyczny/powinien się wykasować.

1
  • #3 02 Sty 2009 18:44
    prus
    Poziom 11  

dzięki za szybką odpowiedz kontrolka abs-u się nie świeci ( nawet włączając zapłon) od ręcznego kontrolka działa poprawnie, kontrolka airbag gaśnie po kilku sekundach

Dodano po 3 [minuty]:

janusz2008 a jak sprawdzić te szczotki - Jak można sprawdzić to inaczej??

2
  • #4 02 Sty 2009 18:50
    trans-serwis
    Poziom 39  

Nie odróżniasz pompy ABS od pompy hamulcowej, więc lepiej zaprowadź auto do mechanika.

0
  • #5 02 Sty 2009 20:27
    prus
    Poziom 11  

przepraszam, zwracam honor zerknełem pod maskę i wiem iż przy serwie jest pompa hamulcowa a pompa abs-u bardziej na prawo (blizej podłużnicy) proszę o udzielenie informacji jak tą usterke usunąć ...

0
  • #6 02 Sty 2009 20:36
    Krzysi0
    VIP Zasłużony dla elektroda

Najpierw sprawdź zasilania (bezpiecznik od ABS sprawny?) reszte masz napisną w opisie błędu.

0
  • #7 02 Sty 2009 20:37
    bartek_j
    Poziom 35  

No ale gdzie masz usterkę?
    Kontrolki nie świecą, ABS działa ?
    A w poduszkasz masz że "Intermittent", jako zadanie domowe sprawdź co to znaczy.

0
  • #8 02 Sty 2009 20:55
    prus
    Poziom 11  

bezpieczniki są dobre również te na akumulatorze śniedzi nie widać a niestety nie znam angielskiego by przetłumaczyć błąd dosłownie sygnał na zewnątrz ..... i nie wiem specyfikacja?

Dodano po 8 [minuty]:

kontrolka abs-u nie zapala mi sie nawet po zapłonie tzn wogóle nie świeci a abs rowniez nie działa kola sa zblokowane przez cały okres trzymania nogi na pedale hamulca, nie czuje zadnych drgan na pedale i nie slysze pracy pompy. Niestety takie autko juz kupilem myslac ze jest brudny tylko czujnik. Ale vag- com pokazuje cos innego niz czujnik ...

Dodano po 1 [minuty]:

intermittent - okresowy; (o deszczu) przelotny

0
  • #9 02 Sty 2009 21:42
    Krzysi0
    VIP Zasłużony dla elektroda

Signal Outside Specyfications
    oznacza że sygnał poza zakresem

0
  • #10 05 Sty 2009 09:34
    prus
    Poziom 11  

jeśli sygnał jest poza zakresem to oznacza że go wcale nie ma, czy że jest za duży - jak to sprawdzić ??

od czego zacząć by usprawnić mój abs, jakie kroki poczynić ??? - wszystkie bezpieczniki są dobre .

0
  • #11 04 Mar 2009 19:53
    prus
    Poziom 11  

troszke poczytalem i poszukalem schematow oraz po diagnozie komputerowej sadze ze w moim przypadku moze byc glowna przyczyna brak zasilania "S" w stacyjce pojazdu - kontrolka absu nie swieci mi sie wogole przewod "po zaplonie " na radiu nie ma napiecia pomimo dobrych bezpiecznikow. O szczegolach napisze gdy rozwiaze problem do konca i usune moje usterki - przypuszczam ze sa ze soba powiazane ...

0