Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia, Co oznaczają i jak skasować błedy???

prus 02 Jan 2009 17:14 13298 10
    prus
    Level 12  
    Witam posiadam Skode Octavie 97rok 1,8l 125KM
    Po podłączeniu się do tego samochodu programem diagnostycznym "VAG-COM" Wyskoczyły błędy których nie mogę skasować:

component ABS:

1DTC`s Found:
    01276 - ABS Hydraulic Pomp (V64)
    16-00 - Signal Outside Specyfications

oraz

component AIRBAG

1 DTC`s Found:
    00532 - Voltage Supply B+
    07-10 - Signal to Low - Intermittent

Pojazd był podłączany pod program chyba "CDIF/2" i w tym programie wyszedł błąd:

" 17916 Układ regulacji biegu jałowego
    Osiągnięto górną wartość graniczną"

Co mogą oznaczać te błędy oraz jak je usunąć???
    Z góry dziękuje za pomoc.
    janusz2008
    Level 33  
    A kontrolki świecą? w abs pompa nie pracuje/może szczotki/ można sprawdzić inaczej. Airbag zgubił zasilanie, może sporadyczny/powinien się wykasować.
    prus
    Level 12  
    dzięki za szybką odpowiedz kontrolka abs-u się nie świeci ( nawet włączając zapłon) od ręcznego kontrolka działa poprawnie, kontrolka airbag gaśnie po kilku sekundach

Dodano po 3 [minuty]:

janusz2008 a jak sprawdzić te szczotki - Jak można sprawdzić to inaczej??
    trans-serwis
    Level 39  
    Nie odróżniasz pompy ABS od pompy hamulcowej, więc lepiej zaprowadź auto do mechanika.
    prus
    Level 12  
    przepraszam, zwracam honor zerknełem pod maskę i wiem iż przy serwie jest pompa hamulcowa a pompa abs-u bardziej na prawo (blizej podłużnicy) proszę o udzielenie informacji jak tą usterke usunąć ...
    Krzysi0
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Najpierw sprawdź zasilania (bezpiecznik od ABS sprawny?) reszte masz napisną w opisie błędu.
    bartek_j
    Level 35  
    No ale gdzie masz usterkę?
    Kontrolki nie świecą, ABS działa ?
    A w poduszkasz masz że "Intermittent", jako zadanie domowe sprawdź co to znaczy.
    prus
    Level 12  
    bezpieczniki są dobre również te na akumulatorze śniedzi nie widać a niestety nie znam angielskiego by przetłumaczyć błąd dosłownie sygnał na zewnątrz ..... i nie wiem specyfikacja?

Dodano po 8 [minuty]:

kontrolka abs-u nie zapala mi sie nawet po zapłonie tzn wogóle nie świeci a abs rowniez nie działa kola sa zblokowane przez cały okres trzymania nogi na pedale hamulca, nie czuje zadnych drgan na pedale i nie slysze pracy pompy. Niestety takie autko juz kupilem myslac ze jest brudny tylko czujnik. Ale vag- com pokazuje cos innego niz czujnik ...

Dodano po 1 [minuty]:

intermittent - okresowy; (o deszczu) przelotny
    Krzysi0
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Signal Outside Specyfications
    oznacza że sygnał poza zakresem
    prus
    Level 12  
    jeśli sygnał jest poza zakresem to oznacza że go wcale nie ma, czy że jest za duży - jak to sprawdzić ??

od czego zacząć by usprawnić mój abs, jakie kroki poczynić ??? - wszystkie bezpieczniki są dobre .
    prus
    Level 12  
    troszke poczytalem i poszukalem schematow oraz po diagnozie komputerowej sadze ze w moim przypadku moze byc glowna przyczyna brak zasilania "S" w stacyjce pojazdu - kontrolka absu nie swieci mi sie wogole przewod "po zaplonie " na radiu nie ma napiecia pomimo dobrych bezpiecznikow. O szczegolach napisze gdy rozwiaze problem do konca i usune moje usterki - przypuszczam ze sa ze soba powiazane ...