Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panel NT11s omron definiowanie tabel

zygfryd13 02 Jan 2009 19:13 1261 2
    zygfryd13
    Level 10  
    Witam!
    Usiłuje zaprogramowac panel omrona NT11 do współpracy z CQM1 i nie mogę dojść analizujac wszystkie manuale obcojęzyczne jak definiuje się tabele bym mógł wizualizować stany liczników i taimerów programu sterownika.
    Byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś w pl opisał przeznaczenie funkcji tworzenia tabel w NTST 4.7
    Nad screnami wydaje mi sie że panuje, pod adres control area program wrzuca numery ekranów i to mi działa.
    Natomiast gdzie numery tabel i w którym miejscu je określac?
    Może ma ktoś jakieś materiały pl o tym panelu ,o NTST byłbym b.wdzięczny.
    [19-21.10.2021] Technology Days Zapisz się darmo
    wolf
    Level 14  
    Rozumiem, że używasz NTST. Musisz zadeklarować zmienne w Table Entry. Jeśli chcesz wyświetlić jakieś słowo z obszaru PLC, otwierasz Numeral Display, w zakładce Settings masz właśnie Table Entry.
    O to chodziło ?
    powodzenia
    zygfryd13
    Level 10  
    Dzięki kolego Volf ale ja mam chyba inną wersję NTST bo wogule nie mam takich zakładek, a mam takie przy tworzeniu tabel.
    -F-Key input notifity
    -IO Coment Tabele
    -Mark Table
    -Numeral table
    -String table
    Problem polega na tym że językowo wszystkie mniej więcej rozumiem tylko nie rozumiem, tego że w każdej sa do wpisania adresy z PLC i nie mogę ich odpowiednio sobie zinterpretować .
    A może wiesz czemu służy w Control/notyfity Area adres PT Notify Area? bo w PT control area plc wpisuje nr screna do wyświetlenia