Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel NT11s omron definiowanie tabel

zygfryd13 02 Sty 2009 19:13 1075 2
  • #1 02 Sty 2009 19:13
    zygfryd13
    Poziom 9  

Witam!
    Usiłuje zaprogramowac panel omrona NT11 do współpracy z CQM1 i nie mogę dojść analizujac wszystkie manuale obcojęzyczne jak definiuje się tabele bym mógł wizualizować stany liczników i taimerów programu sterownika.
    Byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś w pl opisał przeznaczenie funkcji tworzenia tabel w NTST 4.7
    Nad screnami wydaje mi sie że panuje, pod adres control area program wrzuca numery ekranów i to mi działa.
    Natomiast gdzie numery tabel i w którym miejscu je określac?
    Może ma ktoś jakieś materiały pl o tym panelu ,o NTST byłbym b.wdzięczny.

• #2 02 Sty 2009 20:11
    wolf
    Poziom 13  

Rozumiem, że używasz NTST. Musisz zadeklarować zmienne w Table Entry. Jeśli chcesz wyświetlić jakieś słowo z obszaru PLC, otwierasz Numeral Display, w zakładce Settings masz właśnie Table Entry.
    O to chodziło ?
    powodzenia

• #3 02 Sty 2009 20:50
    zygfryd13
    Poziom 9  

Dzięki kolego Volf ale ja mam chyba inną wersję NTST bo wogule nie mam takich zakładek, a mam takie przy tworzeniu tabel.
    -F-Key input notifity
    -IO Coment Tabele
    -Mark Table
    -Numeral table
    -String table
    Problem polega na tym że językowo wszystkie mniej więcej rozumiem tylko nie rozumiem, tego że w każdej sa do wpisania adresy z PLC i nie mogę ich odpowiednio sobie zinterpretować .
    A może wiesz czemu służy w Control/notyfity Area adres PT Notify Area? bo w PT control area plc wpisuje nr screna do wyświetlenia

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME