Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens podgrzewacz pomocy

02 Sty 2009 20:32 2937 7
  • Poziom 9  
    Mam podgrzewacz wody siemens 3 fazowy o mocy 18kw./Grzał mi z 4 lata bez problemu natomiast teraz grzeje na maxa.Zawsze miałem ustawiona pozycje ekonomiczną i wtedy woda była ciepła , a teraz na tej pozycji jest gotująca taka jak na pozycji normalnej i nic z tym nie mogę zrobić.Wyczyściłem we wszystkich kranach filtry i nic nie pomogło co mama robić pomocy
    pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Czy to pełne grzanie stało się nagle, czy też narastało z czasem - powiedzmy w ciągu roku? Jeśli masz twardą wodę to urządzenie może ulegać powolnemu zarastaniu kamieniem. Jeśli trwa to w czasie to mogą być również "zarośnięte" rury, być może instalacja jest do odkamienienia.
  • Poziom 9  
    Witam
    to grzanie stało się nagle jakieś dwa miesiące temu.Pękła rura z wodą gdzieś na ulicy i zakręcili nam wodę,potem jak odkręciłem to leciał sam syf ,pasek itd.Wszystko mi zasyfiło więc musiał przeczyścić wszystkie filtry w kranach ze spłuczką włącznie
  • Poziom 12  
    Witam
    wygląda na to że zmniejszył się przepływ wody przepływającej przez podgrzewacz może to mieć związek z tą awarią o której piszesz
    sprawdż filtr przed samym podgrzewaczem.
    jeśli podgrzewacz jest połączony na wężykach to często zatyka się sam wężyk
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Jest na wężykach- gdzie jest ten filtr?
  • Poziom 12  
    Witam
    Powinien być na wlocie do podgrzewacza np. w formie zwykłego sitka zależy od modelu
    może też być przytkany na regulacji przepływu najlepiej całość zdemontować wyczyścić ,odkamienić, przedmuchać.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Ja mam model DH 18200 i nie widzę zadnego filtra.
    Nie mogę też znaleź w necie zadnej instrukcji do tego modelu
  • Poziom 12  
    filtr jest pod śrubą mosiężny zawór sruba jest na śrubokręt płaski. pozdrawiam