Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kontrolka ładowania i wspomaganie

02 Sty 2009 20:39 3208 7
  • Poziom 10  
    Witam
    Ostatnio w mojej astrze G zaczęło brzęczeć wspomaganie (nawet na zapłonie) i przestała się świecić kontrolka ładowania. Nie byłem pewny czy jest jakaś zależność między tym czy osobna usterka, ale chyba tak. Jechałem dziś samochodem i strasznie parowały szyby od razu zauważyłem że przestał chodzić silniczek od zamkniętego obiegu. (jak jest wyłączone to też paruje tylko że mniej może ktoś wie czemu :?: ). Tak mnie to zdenerwowało szyby stały się białe jak mleko, nie mogłem jechać. Walnąłem porządnie w okolice schowka (czasem pomagało na ten silniczek :P :) ), zauważyłem że wspomaganie przestało brzęczeć a kontrolka ładowania się zapaliła. Po odpaleniu samochodu i zgaszeniu go problem wrócił.
    Co to może być :?:
    Jest jakiś przekaźnik do wspomagania w tej astrze ?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 15  
    Witam kolegę.
    Astra G posiada elektro-hydrauliczne wspomaganie, którego sterownik(znajdujący się w pompie) rozpoczyna pracę po zgaśnięciu kontrolki ładowania. Radziłbym sprawdzić alternator(jaki masz silnik?), gdyż to on może być przyczyną tego zjawiska(brak kontrolki ładowania po przekręceniu zapłonu). Przekaźnika do wspomagania nie ma.
    Powiązania ze wspomaganiem i silniczkiem obiegu wewn. + sytuacja, że po uderzeniu w deskę kontrolka się zapaliła oprócz przypadku raczej nie ma. :-D
    Problem z parującymi szybami - 1. silniczek obiegu wewn. 2. zanieczyszczony filtr kabinowy.

Powodzenia, pozdrawiam!
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 19  
    Kolego rozumie że przy włączonym zapłonie nie świeci kontrolka ładowania i w tym przypadku odkręć cienki przewód od alternatora .Na odłączonym przewodzie i włączonym zapłonie bez odpalania wspomaganie powinno działać.Jeśli dotkniemy przewód do masy kontrolka powinna się zaświecić,jeśli tak się stanie uszkodzony alternator(szczotki,regulator ,komutator).Alternator z pompą ,30min i na wierzchu ,pamiętaj dwa typy regulatora (plusowy,minusowy),nie pomyl -powodzenia.
  • Poziom 10  
    diody i regulator napiecia w alternatorze prcoje na warsztacie i praktycznie nie ma tygodnia zebym tego nie wymienial koszt czesci jakies 130 zł
  • Poziom 10  
    Jednak chyba kupie nowy alternator bo widać że już było coś grzebane przy diodach i regulator też świeżo wymieniany. Tylko nie wiem czy te tanie, nowe alternatory z allegro są godne polecenia?? Czy może lepiej kupić ze sklepu ??

Zrobiłem tak jak radził andrzej0769 i się nie zaświecała kontrolka. Dlaczego??

Wczoraj samochód stał na mrozie ok. 5 godzin i stwierdziłem ze zdziwieniem że kontrolka się świeciła. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale mam nadzieje że pomorze to szybciej zidentyfikować problem. :D
  • Poziom 10  
    Może był zalany i dlatego podczas mrozu pojawia się kontrolka !
  • Poziom 19  
    Jeśli kontrolka nie świeci po dotknięciu cienkiego przewodu do masy to zerwany, zaśniedziały ,przerwa alternator -kontrolka lub żaróweczka do wymiany.
  • Poziom 10  
    Po włączeniu zapłony kontrolka zawsze mignie, więc wnioskuje z tego że jest dobra. Jeśli chodzi o przerwę w kablu to gdzie jej mogę szukać ??

Może to mieć coś wspólnego ze stacyjką ??