Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips SE145 Duo - nie dzwoni

02 Sty 2009 21:54 2609 2
  • Poziom 10  
    Witam.

Kupiłem na allegro telefon Philips SE145 z dwoma sluchawkami w komplecie. Wszystko bylo by pieknie gdyby nie jeden problem - telefon nie dzwoni jak przychodzi polaczenie. Zamiast normalnego, dlugiego dzwonka slychac tylko krotkie 'pik' z obu sluchawek. Dzwonek ustawiony na glosny i dlugi. Probowalem ustawiac kod kraju na wszystkie mozliwe sposoby (Niemcy, Austria, Turcja) i niestety nic nie pomaga.
    Telefon podlaczam do bramki voip ATCOM AG-168V.
    Najlepsze jest to, ze jak pierwszy raz podlaczylem telefon to dzwonek dzialal ale tylko w jednej sluchawce wiec zaczalem kombinowac - przywrocilem ustawienia fabryczne teraz nie dzwoni w ogole... Da sie temu jakos zaradzic ?

Pozdrawiam,
    Pawel.

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Po wielku probach doszedlem do tego, ze sluchawki dzwonia przy ustawieniu kraju na Turcje ale tylko z jednym, specyficznym dzwonkiem (!). Jest jednak inny problem, z identyfikacja numeru. Numer dzwoniacego sie wystwietla ale znika po paru sygnalach. Tak nie moze byc. Oprocz tego telefon dzwoni przez parenascie sekund a potem przestaje podczas gdy w komorce z ktorej na niego dzwonie dalej slysze sygnal 'wywolujacy'. Z innym telefonem nie bylo takich jaj.

Heh, a teraz na przyklad jak dzwonie z komorki na stacjonarny to najpierw pojawia sie na nim numer komorki, jest cisza i dopiero jak numer znika rozlega sie dzwonek. Mam dosc. Chyba aparat pojedzie z powrotem do sprzedawcy.
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Bramka może dawać prostokątny prąd dzwonienia a telefon reaguje na sinus, albo odwrotnie ;)
    Ten parametr zamienia sie w bramce.(powinna być możliwośc).
    Info o numerze przekazywane jest pomiędzy dzwonkami.
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź. Bramka nie jest najnowsza, Atcom AG-168V, a jej strona konfiguracyjna wygląda tak:

Czy ktoś może widzi tam odpowiedną opcję do zmiany tego parametru ?
    Mysłałem o zmianie firmware'u ale na stronie producenta już nawet nie ma tego modelu.
    Po kliknięciu upgrade firmware pojawiają się pola: